Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Домъчня ми отново
Автор: тьма   
Дата:   21-07-09 00:18

за истинска фотография. Минавам по страниците - навсякъде фотошоп..
е, омръзва, бе хора

Просто си споделям, мненията ви ги зная..


Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: valsomir   
Дата:   21-07-09 00:20

Според мен темата е по-подходяща за клуба :) За темата - еми прогрес - не можем да го спрем [smilie21] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: georgizdr   
Дата:   21-07-09 00:27

Незнам какви са им мненията, но според мен Фотошопа е за фолк певиците..

Упс :-) I let one slip..

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: yokohama   
Дата:   21-07-09 00:32

Какво толкова страшно има в този фотошоп.Всеки е заподскачал срещо него.Допълнително средство за да оформиш идеята си.Какво толкова фълшиво има в този софт.Каква е разликата дали художника рисува с ръце или използва таблет .Не е ли важен ефекта ,емоцията ,идеята ???

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: burntwithdesire   
Дата:   21-07-09 00:34

фълшив е правописът ти.


Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: yokohama   
Дата:   21-07-09 00:42

burntwithdesire и езика ти .Когато човек няма какво да каже е по-добре да замълчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: MarinY   
Дата:   21-07-09 00:52

Тъма, сега без "фотошоп", а в далечното минало, когато всичко се правеше в една тъмна стая, без маска, додж, филтър, ъншарп и игра с химикалите, се правят само паспортните снимки. (и 7/9 албумчетата от екскурзията до морето или Чехия) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: snoopoff   
Дата:   21-07-09 00:57

Photoshop RULLZ!

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: ogimag   
Дата:   21-07-09 01:23

Мини през профила ми! Там фотошопа е малко. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: MarinY   
Дата:   21-07-09 02:41

Това движение за "чистота" на фотографията, малко ми прилича на лов на вещици.

При "истинската" [smilie3] (филмова), си беше прието, и никой не те питаше какви магии правиш в тъмното.

Малко смешно, но и велико си беше "тайнството".
Представете си:
Сумрачно, зелено осветление. Вещер (фотограф де!), реже странни фигурки от хартия и закачени на "вълшебна" пръчица прави странни движения над работната си маса. Издиша дим (цигарен) над съответен участък, като завършен фетишист, завива обектива с дамски чорапогащник, бърка отровни отвари с гаден мирис (май от депилатоара беше) и ... магията ставаше (понякога).
Имах познат фотограф, на който отдавна му загубих дирите. Той си мажеше моделките с проявител и ги увиваше с фотохартия. И това също си беше фото-графия.

[shtrak] и не се срамувайте да си признавате, че искате да направите нещо по-добро, отколкото великата ви автоматична камера прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: tnt   
Дата:   21-07-09 06:56

MarinY, интересно! Да не би да познаваш Вероника от "Саваните на Вероника" (М.Турние)? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: тьма   
Дата:   21-07-09 08:45

извинете, просто ме налегна една голяма тъга по истинското, това беше, а докато отново свикна с нарисуваните пейзажи, безфокусни, размити портрети, ще си прелиствам страниците със сълзи на очи[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: nikola_bathory   
Дата:   21-07-09 08:55

Какво да се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: tbby   
Дата:   21-07-09 09:04

тьма, ако искаш си тъгувай на ум...
Така ще избегнем нападки, обиди и т.н., които следват ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: cumo   
Дата:   21-07-09 09:24

Те ти от събота нещо. Няма нищо пипано:

https://photo-forum.net/i/1148791

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: macarena   
Дата:   21-07-09 09:59

Домъчня ти, че фотографията става по-достъпна?
Това днес също е истинско. Просто светът се променя... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: тьма   
Дата:   21-07-09 10:01

tbby , е, не, наум не става, нали затова съм във форум, да споделям[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: тьма   
Дата:   21-07-09 10:04

хм, колкото по-достъпно е едно нещо, толкова е по-безинтересно, то това и за жените май важеше


Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-07-09 10:13

MarinY, не си загубил дирите на човека, който завиваше моделките с фотоплатно предварително намазани с проявител. Той отдавна е в един по-хубав свят. Казваше се Такор Кюрдян - Таки. Мир на праха му.

тъма, даже и сериозно шопените снимки на хартия 40х60см. излеждат страхотно. Непрекъснатото взиране в проклетите ЛЦД -та води до този негативизъм към допълнителните обработки.

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: Manchev   
Дата:   21-07-09 10:22

Не ви ли писна с тоя фотофоп бе [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: pif4o   
Дата:   21-07-09 10:47

Според мен проблема не е фотошопа или друг вид обработка, а само ИЗПОЛЗВАНЕТО С МЯРКА ...

Има блестящи, ненатрапчиви или напротив обработки, и такива които просто те карат да си кажеш "Боже боже трябва да забранят на някои хора да ползват това ..."

Да не говорим че с по-непретенциозен апарат в повечето случаи се иска да се "помогне" малко или повече на определени кадри.
Знам че някои хора и с водомер вадят шедьоври, но не всички сме толкова надарени.
Аз лично като любител се опитвам да намеря мярката, поне в моя случай никой не може да се оплаче че си е хвърлил парите на вятъра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: skodi   
Дата:   21-07-09 10:48

Всичко е фотошоп, ако щете и това, че един модел се гримира, преди да бъде сниман, че и жените по улиците са гримирани [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: macarena   
Дата:   21-07-09 11:08

тьма каза: "хм, колкото по-достъпно е едно нещо, толкова е по-безинтересно, то това и за жените май важеше"


Аз затуй са прайм на недостъпна. https://photo-forum.net/joro/emoticons/angel2.gif


Не съм голям фен на фотошопа и по принцип смятам, че във всяко нещо трябва да има мярка, но щом като имаш възможност бързо и лесно за си дооправиш кадъра и да си подсилиш идеята - защо да не го направиш? или ти снимаш само на лента и миеш сама филмите след това? Все едно да твърдиш, че е по-добре да гледаш овце, да ги стрижещ и обработваш вълната, да предеш прежда и да плетеш жилетки, вместо да отидеш в магазина и да си купиш готов продукт.
Друг е въпроса, че много често се залита по обработките и наистина форумите са заляти от криворазбран арт, ама това е положението - всеки се бори за място под слънцето според собствените си разбирания. А и масовостта и лесният достъп увличат само повърхностните хора, които ги мързи да мислят, не е ли така?



Публикацията е редактирана (21-07-09 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: MarinY   
Дата:   21-07-09 16:10

Gospodin, [thankyou]

Таки! ... Мир на праха му!

Отговори на това съобщение
 Re: Домъчня ми отново
Автор: tycoon   
Дата:   21-07-09 16:34

На мен ми е по-мъчно, че във 'Видове' няма нищо интересно. Тази галерия се е превърнала в аналог на едновремешната 'алтер-фотография', където кой знае как е бил постигнат резултата видим на хартия, но пък никой не го правеше на въпрос. Казваха 'тайнството на фотографията' и всичко приключваше т.е. потъваше в мъгла какъвто беше и резултата.

Няма идеи, дами и господа офицери;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »