Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: da.fo   
Дата:   20-07-09 14:35

http://fotokonkurs.mcdonalds.bg/bg/terms - Моето място в България

Зачетох се в условията на този конкурс и виждам:

"Да отговарят на следните изисквания: кадрите да не са по-малки от 3200 пиксела по дългата страна, с резолюция 300 dpi, формат JPEG с минимална компресия или TIFF. Снимките трябва да са с големина не по-малка от 5 МB и не по-голяма от 10 МB."

Разгледах си част от снимките които са ми в JPEG и най голямата беше 4,98МБ(снимани с 10,2 МP фотоапарат)

Та се запитах колко ли автора ще отговарят на условията за конкурс който цели популяризирането на красиви места от България [smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва
Автор: ksuhorukov   
Дата:   20-07-09 14:37

Мале ако е нощен пейзаж, нема влизане в квотата... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   20-07-09 14:39

е ъпсайзваш до 3500 и правиш каквото са казали хората :) кое му е сложното

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва
Автор: diver   
Дата:   20-07-09 14:40

Ха сега почни същото упражнение от RAW![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва
Автор: da.fo   
Дата:   20-07-09 14:40

И защо ? Ще се подобри качеството ли , що ли ? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва
Автор: НАСОО   
Дата:   20-07-09 14:42

просто в бг всеки се занимава с квото му не е раута

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва
Автор: danny_falin   
Дата:   20-07-09 14:45

a,, точно!

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва
Автор: da.fo   
Дата:   20-07-09 14:45

"Да не са подлагани на груби манипулации със софтуер за обработка на изображения."

Като искат натурална фотография ми се струва , че едни 3МБ са напълно достатъчни в JPEG като летва [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва
Автор: CanoniO   
Дата:   20-07-09 14:49

Просто трябва да се проверява дали не е пускана подобна тема.. Поне последните два дни:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1046028&t=1046028&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва
Автор: da.fo   
Дата:   20-07-09 14:55

Извинявам се !!! Темата е разисквана - съжалявам.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   20-07-09 19:23

Мале аз моя 12 Мегапикселовия апарат да го занеса да го погледнат, че прави по 10-12 МБ снимки [smilie18] (данеби да е повече)

Сега сериозно. da.fo най-вероятно снимаш в директно в JPEG с включена на апарата висока компресия. Примерно ако снимаш с 12 МП в RAW снимките в повечето случаи са от 8-9 до 12-13 МБ. След конвентиране в JPEG ако не приложиш компресия това число може да се запази близко или чрез компресия да го свалиш (според това за какво ти трябва кадъра - качество, размер)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: da.fo   
Дата:   20-07-09 19:52

Искам да кажа , че много хора нямат възможност да снимат в RAW формам а могат да покажат много красиви места от България ...или целта на организаторите е да се сдобият с безплатни профи кадри които да използват после където си поискат [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: jokevcv   
Дата:   20-07-09 20:33

"...или целта на организаторите е да се сдобият с безплатни профи кадри които да използват после където си поискат "

С качването на фотографията на интернет страницата се приема, че участникът дава изричното си съгласие тя да бъде публикувана по преценка на организаторите, както в периодични печатни медии и on-line издания, така и да бъде използвана в рекламни материали, в открити и закрити изложби на организаторите.

Мен лично това ме отказа. Не че съм някой изтъкнат автор, който снимките му струват ного пари, напротив с материалната част на фотографията не съм се занимавал още, но ...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: джъмбо   
Дата:   20-07-09 20:46

Искам да кажа , че много хора нямат възможност да снимат в RAW формам

само ако е със някой сапунгер.....

това че има дслр и не снима на роу си е негов проблем [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: da.fo   
Дата:   20-07-09 21:50

джъмбо ,
aз съм на мнение , че и със сапунера могат да се направят добри кадри


Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: джъмбо   
Дата:   20-07-09 21:52

а аз не съм....
личен опит.... пейзажа е фул с детайли.... сапунгера увяхва зловещо....

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: hotsnail   
Дата:   20-07-09 21:55

абе в темата за микросток canon еше пуснал кадри с ГСМ с приличен детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: джъмбо   
Дата:   20-07-09 21:58

то и аз съм правил изложба 20х30 см копия с гсм ама все пак съм побирал какво да снимам

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: J0R0   
Дата:   20-07-09 22:16

Със сапунер определено могат да се направят добри пейзажи. Но е много по-трудно.
Откъм детайл го докарва (все пак има сапунери с по 10-15 МП).
Проблемите на сапунера са кривите цветове. Ниската динамика. Хроматичните аберации. Шума, дори и при ниско ИСО.
За да не си личат тия неща в кадъра, наистина трябва да имаме идеална светлина, нито много силна, нито много слаба, както и равномерна осветеност на цялото поле.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: da.fo   
Дата:   20-07-09 22:24

джъмбо ,
е сега кво.... да не снимам пейзажи казваш с моя сапунер Sony R1 [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: boni   
Дата:   20-07-09 23:21

Сони Р1 си е с голяма матрица и освен това има роу, така че не виждам какъв ти е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: джъмбо   
Дата:   21-07-09 00:17

щом смяташ Р1 за сапунер... то нямам какво да кажа

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: nihavai   
Дата:   21-07-09 02:49

Аз пък смятам че има скрит замисъл хора с NIKON D40 да не могат да участват в конкурса [smilie23]. Тези 5мб тудно ще ги докарам.


Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: nikola_bathory   
Дата:   21-07-09 08:56

Наистина, минимум 5 мб.... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоконкурс с мнооого висока летва - дублира се с друга тема - за триене!!!
Автор: rossko   
Дата:   21-07-09 09:12

Пращайте снимките в TIF и готово

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »