Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: nacho1   
Дата:   20-07-09 18:12

[smile] Канона е по-скоро "работен" фотоапарат, а Олито по-скоро "моден" ... темата започва да ме вкарва във един такъв спор с феновете на другите марки, където обикновенно тук във форума са петъчните теми [smilie5] та за да ти препоръчаме подходящ апарат точно за теб първо трябва да сме изтествали всички модели и марки и после да сме изяли поне една шепа сол с теб [smilie18] (има такава поговорка, че познаваш добре един човек след като изядеш един чувал сол с него) ... докато второто е възможно .. в първото се съмнявам [smilie24] .. в този ред на мисли
Относно Канон А590 ИС вярно , че е с по-малка матричка от Фуджито, което предполагаемо ще има и повече шум и тн... тн ..после следва и алгоритъма на софтуера и бозата става пълна .. според мен трябва да си отговориш точно за какво и до колко ще ползваш апарата (фотографиите) си ... после реално да помислиш дали имаш време да направиш най-правилният избор и накрая да си готова да "потрошиш" отчасти малко пари в името на опита ти.. Мислиш ли, че производителите не са го измислили кое колко струва ... аз винаги съм се интерисувал от съотношението цена/качество и затова съм купувал най-доброто (ако изобщо може така да се определи) след обстойни проучвания втора ръка , като съм преценял състоянето на техниката по разговора с продавача. Задавал съм конкретни въпроси, но това става с разположение на много време , което при теб май не е така.
Колкото до RAW на Канона софтуера в сапунера е така написан за фотоапарати от типа "с едно докосване" той всичко сам прави [smilie18] , но винаги го прави по един и същ начин т.е. софтуера автоматично превръща "суровата" информация по зададен алгоритъм в jpeg. Значи ако му се смени софтуера с такъв който може без да се намесва в алгоритъма на превръщане му в jpeg да го запише на картата и после на компютъра да го направиш тогава имаш доста по-голями възможности за постобработка. Това не е просто нещо, но на някой сапунери съм чувал да им го правят това... затова и писах в "надежден" сервиз.
Не те познавам лично, но ако си от хората, които не се замислят за постобработка (отнема доста време това) грабвай някой "моден" сапунер от магазина (защото има гаранция) и щракай и се кефи на преживяните ти спомени. Всеки сапунер ще ти свърши работа. Ако си решила да се учиш да снимаш - отдели много време за учене и си купи огледално-рефлексен фотоапарат. Нито един апарат не е панацея за фотографията ! Фотографията е по-скоро радост от снимането, а не завиране в техническите характеристики на инструментите. [shtrak]

п.п. Баси, като погледна какъв ферман съм написал по-горе и нищо конкретно не съм ти препоръчал като модел фотоапарат, чак ми става срамно ... извини ме [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: bordon   
Дата:   20-07-09 18:35

[smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   21-07-09 00:00

хаха, няма за какво да се извиняваш! [smilie5] Разбрах мнението ти и ти благодаря :) И да - мисля да се уча, но огледално-рефлексните фотоапарати са доста скъпички[smilie5] Все пак са за професионалисти...
Ух, вече ми се спи и почвам да пиша несвързани глупости затова ще проследя темата утре сутрин [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »