Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   19-07-09 22:55

Здравейте! Имам малък проблем - след малко повече от седмица заминавам на море и имам чувството, че там ще направя хубави снимки, но само ако до тогава съм си взела апарат :( Проблемът е, че ако искам да го взема трябва да се огранича до 300 лева, а знам, че за тези пари... неможе да се намери що годе хубав любителски апарат. Ще ви помоля за малко помощ (разбира се, не финансова [smilie5] ). Та имате ли някакви предложения? Мерси предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: bordon   
Дата:   19-07-09 23:05

За море и вода си взимай Олимпус /и не само за това [smilie5] /. Това са водоустойчиви апаратчета и ще ти свършат добра работа [smilie24]

Иначе - за тези пари - каквото и да вземеш, няма да направиш грешка [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: vlex   
Дата:   19-07-09 23:09

Примерно някой лумикс фз на старо. Принципно не са малко нещата, които можеш да вземеш за тия пари. Може и някое фуджи също да изскочи - зяпай в базара какво ще се обади ;)

Успех!

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   19-07-09 23:39

Благодаря ви много за бързите отговори. И аз си мисля, че за тези пари 2ра ръка може да се намери мн. по-добър апарат, но до сега всичко съм си купувала направо от магазина [smilie5] Малко съм суеверна.. пък и родителите ми ще ми мрънкат адски много ако след известно време се развали апарата. А за Олимпус-а мога да кажа, че ми допада [smilie5]
Все пак мерси много и на двамата! [beer]
Ще чакам още отговори [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: bordon   
Дата:   19-07-09 23:51

Ако искаш да ти предложа: каквото и да купиш и твоите родители не го одобрят или се развали след време, оправдавай се с нас от ФотоФорум [smilie5]

Ако започнат много да мрънкат, пиши ЛС или тук и ние ще им се скараме малко [smilie5]

Все пак кой разбира повече от фото - те /които не са регистирани тук/ или ти [smilie5]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   19-07-09 23:56

Хаха, не е само до регистрация, но ти благодаря! Ще го имам в предвид [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: capos   
Дата:   20-07-09 00:18

Публикацията е редактирана (20-07-09 00:24)

Ха-ха. Аз пък го итрих, защото ако потърси човек ревюта - не пише добри неща, но за тези пари няма как да е иначе...

Fujifilm Finepix J150w



Публикацията е редактирана (20-07-09 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: bordon   
Дата:   20-07-09 00:21

capos написа:

> Примерно
>
> Fujifilm
> Finepix J150w
>
> за 329.00 лв. от Фото Павилион


Ето това е добро предложение също [smilie24]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: vlex   
Дата:   20-07-09 10:25

Извинявай, аз си мислех, че говоримза друг клас апарати просто. Сапунера за 300 лева каквото и да вземеш в общи линии е все тая. Канонските пауършотки имат ръчни настройки, което е полезно, но като качество в общи линии разликите не са особено големи. Ако ще снимаш по морета със сапунера си вземи най-добре водоустойчиво мю на олимпус. Ако решиш за по-висок клас апарат, можеш да видиш пак предния ми пост. Успех!

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: asahi   
Дата:   20-07-09 10:35

Значи сега ще отидеш на море да си разучаваш новото апаратче? Или въобще няма да го разучаваш? И в двата случая снимките страдат.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   20-07-09 13:31

Отново ви благодаря за предложенията! FinePix J150w ми допада и то доста, но не го намерих в техномаркет или технополис. Аз съм от Пазарджик и това са единствените магазини от които мога да си взема фотоапарат.
asahi Аз от доста време искам фотоапарат, но мислех да събера повече пари за по-хубав апарат. След като се разбра окончателно, че ще се ходи на море реших да го купя сега с финансите които имам [smile]
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033185 OLYMPUS MJU-790SW
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033186
OLYMPUS FE-280
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027537 PANASONIC DMC-LZ7EGK
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09052560
PANASONIC DMC-FS4EP-K
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037006 CANON POWERSHOT A590 IS
Ето и тези които намерих в сайта :) Кой мислите за най-добър?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: todor_bb   
Дата:   20-07-09 14:23

аз бих избрал този панасоник: http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09052560
или този канон: http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028224
предимствата на панасоника са широкоъгълен обектив и 4Х оптично увеличение, спрямо 3Х на канона. но пък канона все пак е канон и ще вади по-читави снимки, може би все пак това е верния избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: yakumo   
Дата:   20-07-09 14:29

водоустойчиви донякъде играчки [smilie5]

http://magazin.photosynthesis.bg/search/q/550+wp


иначе - това тук има стабилизация и ръчни настройки, ако ти се прииска да опиташ това-онова в бъдеще http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280103000093.html
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   20-07-09 14:47

yakumo Nikon COOLPIX P60 ми хареса и то адски много! [smilie10] Но силно се съмнявам, че ще го намеря някаде в Пазарджик :(
Дано не ви писне от мен и не ме помислите за адски претенциозна, но не бих си поръчала и по интернет...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: capos   
Дата:   20-07-09 15:01

Проблем с поръчването от Интернет няма.
Аз ще ти препоръчам да изчакаш и да отделиш още някой лев. За тези пари свестен апарат не можеш да си купиш.

Ако търсим компактен апарат аз бих се насочил към Fujifilm FinePix F200EXR.


http://www.photopavilion.com/i/products/Fuji/NewModels/2009/FinePix%20F200EXR%20middle.jpg



Не е евтин, но поне знаеш за какво си оставяш парите и си го ползваш с кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   20-07-09 15:05

за тези пари не е ли по-добре Sony DSC H10 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: capos   
Дата:   20-07-09 15:09

не [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   20-07-09 15:45

щом казваш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: nacho1   
Дата:   20-07-09 15:48

Канон си е изпитана марка ... както и Никон предполагам [smilie5] .. аз от както купувам цифрови фотоапарати винаги съм си купувал втора ръка ... и аз така като теб съм вече силно суеверен, но относно новите лъскави техники предлагани с налудничев маркетинг напоследък [smilie10] все повече разбирам защо се дават почти толкова пари и за реклама колкото и за заразвойна дейност [smilie18]
та на въпросът ти ... бих си взел Канон А590 ИС за около 200 лв върви втора ръка в базара .. даже съм чувал, че можел и да проснима в RAW формат след надежден сервиз, ако все пак ти се иска да се "заиграеш" с фотографията .. иначе съм ползвал сапунери Кодак и Никон - ДСЛР-и Олимпус и Канон.

п.п. Ако просто искаш снимки от морето без да задълбаваш, вземай сапунер от по-известните марки втора ръка 200-300 лв или от същото качество, но от магазина с 100-200 лв отгоре - просто не си писала конкретно до къде си решила да стигнеш със снимането. Имай впредвид, че ако избираш втора ръка апарат е доста трудно да преценяш дали всичко му е наред на апарата и ти трябва поне 3-4 дни за да пристигне при теб (1-2 дни в търсене и уговаряне с продавача, 1 ден куриери, 1-2 дни собственика ти го занесе и пусне по куриера)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   20-07-09 16:05

nacho1 това за RAW формата ме заинтересува, би ли обяснил малко повече. И да, мисля да се "заиграя" с фотографията [smilie5] Интересувам се също така и от уеб дизайн, та ако след време имам възможност ще си купя друг по-добър/професионален :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: yakumo   
Дата:   20-07-09 16:33

Снимане в RAW [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: capos   
Дата:   20-07-09 16:40

Това за RAW на 590 IS e интересно. Апарата е добър, цената му е добра но .... матрицата му е 1/2.5, а стъкълцето му е приравнено на 35-140mm. Фуджито, което аз споменах е компактно, матрицата му е 1/1.6, има много добър динамичен обхват, обективът му е 28-140mm (т.е. има широчко), има стабилизация, според мен е отличен избор за сапунерка. За тези пари може да се намери и по-добро втора ръка (примерно dSLR), но ако говорим за компактно въпросният апарат е добър!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   20-07-09 16:54

Аз исках да попитам как така Канон А590 ИС може да проснима и RAW[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: nikonianec   
Дата:   20-07-09 16:57

Канончето съм го ползвал и е отлично [smilie24] Давай смело него ще ти хареса [smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Не мога да избера...
Автор: risti   
Дата:   20-07-09 17:07

nikonianec Благодаря ти! [smilie3] Започвам все повече да клоня към него. Olympus-ите от серия Mju за сега се нареждат на 2ро място [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »