Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: Пърпъла   
Дата:   17-07-09 05:47

Като заредих по-големички *.CR2 файлове 5616х3744; примерно 27067КВ и Пикасата ги дава така:


http://photo-zona.net/images/user45714/album13782/preview/1247798624_cjjk1175_Picasa.JPG



При това на Properties показва файловете с много по малък размер десйтвителния.

По-малките *.JPEG и *.CR си ги отваря нормално.

При вас така ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: s_dyakov   
Дата:   17-07-09 08:31

Ев..
Пикасата има проблеми при мен с CR2 от 30Д въпреки че не чак такива..
Ако ппримерно разглеждаш снимка в която обекта ти е на фона на небе.. тя прави небето леко лилаво вместо синьо както си се вижда в DPP и Zoom Browser.

Явно Пикасата не става за разглеждане /обработка на RAW за съжаление.

Първо си буташ RAW-овете с DPP и ги конвертираш до JPG и после си ги гледаш с Пикаса... Въпреки че от версия 3 насам тя и за гледане не става вече.

(при мен версия 3 една снимка я рендва над 3 сек..)

Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   17-07-09 09:39

Пикасата за нищо не става!!!![smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-07-09 11:01

Picasa и RAW не става. По добре е irfanview -то прави малки картинки за екран и не можеш да видиш фокуса и детаила ама по не не прецаква експозицията и цветовете.

Честно казано не знам в момента добра програмка за работа с глаерии с RAW файлове [smilie2] [smilie2]

Бележка: Пикаса блъска някакъв смотано грешен баланс на бялото и още по скапано грешна корекция на експозицията и дори май подтиска шума и после шарпи малко и става някакво мазало . Ако отвориш в ufraw просто е пъти по добре снимката дето преид малко си си мислил безвъзвратно да изтриеш



Публикацията е редактирана (17-07-09 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: prosatanos   
Дата:   17-07-09 11:13

Аз ползвам FastStone Image Viewer и съм сравнително доволен[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: Пърпъла   
Дата:   17-07-09 11:56

Та не разбрах има ли и други колеги, с проблем като описания. Ако бъга е в самата програма, то вероятно ще го оправят в следващата версия.

Това което се опитвам да разбера с този постинг е дали проблема е програмата или в компютъра ми(който и без това отива на преинсталиране)

От фотографска гледна точка причините да ползвам понякога Пикасата (но не само нея) са предимно две - Graduaded Tint (пост обработка като graduated neutral density filter) и straighten (върти снимката и изравнява линията на хоризонта, морета, езера) Харесат ми още Glow и Soft Focus.

От щракаческа гледна точка най-парчктичното и е пък как ми подрежда снимките в компа с preview. Освен това им
ползвам Picasa Albums да си качвам снимки за роднини от семемеен характер.

Иначе досега все я ползвах предимно за JPEG.

Ако се наложи, мога да живея и без нея - и други програми ги могат тия трикове, но при Пикасата е бързо и удобно.



Публикацията е редактирана (17-07-09 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: pefoto01   
Дата:   17-07-09 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: Пърпъла   
Дата:   17-07-09 20:46

абе проблема май си е с по-големички файлове. Айде бе хора , толкова ли няма някой друг да е пробвал?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dvda   
Дата:   18-07-09 00:07

И аз имах такъв проблем. Бях свалял РАВ от нета, да гледам и бяха лилави. Иначе от 20Д не са.

Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-07-09 00:13

еми явно не

ама ако ти е нов модел апарата може да няма подръжка за РОУ от него нали?

Не ми е ясно какво имаш предвид като големи файлове. Аз със 12 МП 4272 х 2848 нямам грижи

Мисля че и от а900 съм свалял файлове и ги показа.

По-гоелми от а900.....ако си си взел някои средноформатен апарат ама ....там не знам

ПП Потвърждавам че с ПОУ 6080х4000 точки няма проблеми. Кажи какъв модел ти е апарата? 5Д мк2? да сваля един роу и ще ти кажа какво прави



Публикацията е редактирана (18-07-09 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-07-09 01:23

FastStone

Отговори на това съобщение
 Re: Picasa 3.1.0 и големи RAW -несъвместимост?
Автор: Пърпъла   
Дата:   18-07-09 06:49

dvda
благодаря за информацията, това исках да чуя - че и други изпитва същия проблем и следователно проблема е в съвместимостта на софтуера с относително новите файлове.

hotsnail,
Aпарата е 5D Mk II. Снимките както казах е в RAW (CR2) са 5616 х 3744 и са 22 и повече мегабайта. Предполагам че следваща версия на Пикасата ще поддърржа този по нов размер формат или каквото е там. Моля провери и ти с твои снимки от 5MkII.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »