Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon Powershot SX110 IS
Автор: mir4o_markov   
Дата:   15-07-09 23:23

Здравейте искам да попитам мнението ви за Canon Powershot SX110 IS.Аз съм любител,до скоро имах olympus 1010(сапунка),но имам желание да се поусъвършенствам малко.Крачка напред ли е Canon Powershot SX110 IS и дали е достатъчна за начало,и дали си заслужава парите(все пак и те измат значение).Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: tbby   
Дата:   15-07-09 23:48

Тоя апарат тежи 3 грама, честно :)
Супер неестествено лек е и на мен ми беше супер странно това.
Иначе за тия пари можеш да се метнеш на DSLR на старо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: mir4o_markov   
Дата:   15-07-09 23:52

За Canon Powershot SX110 IS ме притеснява това че е с 2хАА батерии,а за купуване на техника старо нямам нужните познания все още и мисля че ще ме прецакат,за това сам се насочил към нов.Но все пак можеш да препоръчаш някой DSLR на старо,може и да се поогледам тук там.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: tbby   
Дата:   15-07-09 23:54

Ами гледай например тук във форума за Canon 350D, той май е в тоя бюджет. Но преди това прочети малко за DLSR апаратите, ако не си се сблъсквал с такова чудо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: mir4o_markov   
Дата:   15-07-09 23:57

Добре благодаря ше прочета задължително.Но все пак ще кажеш ли мнение за Canon Powershot SX110 IS.Не съм решил още да купувам но за сега се бях спрял на това.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: Нели   
Дата:   16-07-09 00:06

Ти докато се спреш те го спряха.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: profusion   
Дата:   16-07-09 00:17

Нели написа:

> Ти докато се спреш те го спряха.

[smilie5]
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: surg   
Дата:   16-07-09 09:35

лично съм го пробвал от приятел, има много бърз фокус дори на закрито, спрямо другите модели досега, снима добре и на по високо ИЗО като 800 да речем, въобше си е добре...имаи ръчни настроики...
за мен обаче има един косур....липсата на визьор, каквато е масовата практика напоследък....
снимане само от дисплеи е нестабилна работа при някои условия, и има често размазани кадри, независимо от апарата...които и да е тои...или пък неможе да се види добре при ярки условия или пък тъмни....
затова ако си мзаханлза такъв апарат...по добре си вземи Канон С5....оше ги има и цената падна...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   16-07-09 10:38

Canon S5 IS

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   16-07-09 10:43

Не си заслужава от 1010 на 110.....по-добре наистина помисли за ДСЛР на старо. Не се лаши от големината - не е кой знае колко по-различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: profusion   
Дата:   16-07-09 13:08

имах S3....на близко и на слаба светлина фокусира с голям зор ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: skodi   
Дата:   16-07-09 16:26

Имам SX100 IS - модела преди SX110, ще ти върши перфектна работа апаратчето, хубаво макро прави и на дълго може да снима и то не лошо, така че няма какво да му мислиш, лек е, удобен е, няма да сменяш обетиви, ще го мъкнеш винаги със себе си, фокуса му е бърз, прави остри сники, няма какво да те притесняват АА батериите, взимаш си 2 комплекта Sanyo и си готов за всички ситуации. Виж снимките в профила ми, всичките са правени с SX100 IS.
[shtrak]
Не си взимай дслр - дори и на старо колкото и да е евтин, ако не смяташ да купуваш обективи, безсмислено е и снимките ти няма да са по добри с него, а напротив, защото евтините обективи неструват.... и особено сега в тая жега с чантичка 2 кг, на рамо как си се представяш или пък да те мързи да си вземеш апарата, само заради това че е тежък :) или пък вадиш апарата и хората си помислят, че вадиш някакво оръжие за масово унищожение :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: chukov   
Дата:   16-07-09 16:45

Я не се занимавай с глупости
Обади се да ти продам ДСЛР стартов пакет и да започнеш да снимаш както трябва

350Д + 18-55 ИС + сенник

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: chukov   
Дата:   16-07-09 16:51

skodi
толкова много глупости колкото в твоя постинг си изписал скоро не съм чел на куп

Мога да оборя всяко твое твърдение, но не ми се занимава да наливам акъл

Само едно вярно нещо си написал, че ако не мисли да купува човека обективи - да не си взема ДСЛР

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: profusion   
Дата:   16-07-09 17:01



skodi ти изкара сапунера да класи пред дслр

имах S3 и още при първото щтракане с дслр видях очеизвадната разлика (с китовия)

(мое мнение)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: skodi   
Дата:   16-07-09 17:36

Не ме разбирайте погрешно, човека иска сапунер, а не дслр, така че....[beer] и стига сте умували, а повече [shtrak] То всеки знае че мерцедеса е мерцедес... в този род на мисли, съм си го казал така, както си е!

350Д + 18-55 ИС + сенник - къде е макро обектива и къде е дългия обектияв ???? и всичко това дали ще струва 500 лв. ....
И освен това някой се опитва да се оттърве от старата си техника, дето му е писнала и иска да я пласира...
И освен това в любитлеския клас се иска и видео, а всички знаем колко струва дслр с видео...

mir4o_markov пита за конкретно нещо, а вие го обръщате на поредната тема - дслр, сапунер.

Пък ако иска дслр, то сигурно ще е Олимпус, защото дава най-много, за най малко пари и най-много кеф дава [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: chukov   
Дата:   16-07-09 17:39

Много си ми интересен пич ти с твоето портфолио от какво минаре ги виеш тия приказки?

За какво ми говориш изобщо?
Ти като навреш сапунера на 2 сантима от обекта нали не си мислиш сериозно, че снимаш макро ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: skodi   
Дата:   16-07-09 18:32

99% от регистрираните в този форум не са професионалисти и не си вадят хляба с фотография, аз гледам реално на нещата, според потребностите, човека ти говори за 500 лв, а ти му говориш за война с прашки, как да ти се обясни по друг начин, че да разбереш...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: surg   
Дата:   16-07-09 19:08

shkodi е
прав

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: mir4o_markov   
Дата:   16-07-09 19:40

Благодаря на всички които са си дали мението от всички има по нещо полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: chukov   
Дата:   16-07-09 23:09

Ако не си разбрал аз също говоря за 500 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: imitev   
Дата:   16-07-09 23:47


Ако не си вземе човека обективи а си снима с китака в 90% от случаите снимките със сапунягата с 12х ще са еднакви като качество с тия от ДСЛР-а според мен.

Макрото може да го забрави докато не си вземе макро обектив с ДСЛР-а.

За принтове до 10х15 и публикуване в интернет снимките със сапунягата за любител са повече от добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: kalabrieza   
Дата:   17-07-09 00:44

Те и телефоните дръпнаха много напред.[smilie10] Човек като пипне това онова и после друг акъл му идва.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: radostinivov   
Дата:   17-07-09 10:13

Аз съм новичък в тези работи, но понеже преди имах SX110 IS, а сега имам дслр, ще си дам мнението.Разлика има.И според мен доста голяма.Единственото нещо за което сапунерката си заслужава е големият зум.ДСЛР-а бие по всички останали параграфи.Не, че съм взел някакъв висок клас DSLR, имам Никон д40, но дори и апарат от този клас бие сапунката.
Д40 поевтиня доста, можеш да го намериш за около 600 лв (че и по-малко).Не е идеалният апарат, но за първи ДСЛР е идеален според мен.Кофтито е, че няма автофокусен мотор и трябва да купуваш обективи които имат вграден, а те са по-скъпички.Успех в избора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX110 IS
Автор: chukov   
Дата:   17-07-09 11:49

Като финални думи в тази тема бих искал да дам един пример от живота

На есен купуваме зеле и започваме да гласим дървената каца

Наливаме вода в нея
Чакаме я да се разкисне, да набъбне дървото, пренабиваме обръчите и в добрия случй тя спира да тече.

Тоест слагаме зелето и наливаме вода в каца, която не тече

В каца, която тече не се налива нищо, защото изтича[smilie3]

Или
разликата между мен и skodi e, че когато аз давам мнение, аз съм минал през много фотоапарати, много пари на вятъра съм потрошил, доста повече съм поснимал и в крайна сметка давам акъл, който е базиран на "ожулените ми колена". Когато един начинаещ фотограф ИСКА ДА ЧУЕ СЪВЕТ нека се вслуша.

Аз нямам време и нерви да обяснявам защо другия път, по който се гласи човек да мине в развитието си, е грешен.
Аз казвам, че това е верният път в конкретния лучай и който иска слуша препатил човек. Който не иска нека си блъсне сам главата в дувара.

Ако съм дал акъл в случая, то не е защото искам да си продама апарата, който между впрочем е продаден, а защото искам да перна през безотговорните пръсти човек като Шкоди, който дава акъл в област, в която има малък опит.

Така че приятелю Шкоди, замълчи си, поработи, похарчи някой лев, порастни тогава заповядай да даваш акъл.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »