Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Препоръчайте фото принтер - намерих си IP4500:) Малко помощ за него?
Автор: d_ave   
Дата:   15-07-09 10:09

Привет,
колеги, пропоръчайте някакъв фото принтер с добро съотношение цена/качество. Ползвам едно PSC1510 (3в1 на HP), но въобще не съм доволен и май скоро ще отива към базара, още повече, че съм на път да се сдобия и с фото скенер, сканиращ и ленти. ясно ми е, че за по 10-15 ст на снимка е къде къде по-добре да се вадят снимките във фото, но просто за по-незадължаващи неща не ми се разкарва, искам да имам някаква що-годе качесвена машинка и вкъщи. гледах selphy-тата, но ми идват доста скъпи като консумативи. от друга страна на моя мастилото засъхва адски бързо, вярно, пълня си сам мастилниците, но и с оригиналните е така. като цяло съм я намразил тая технология с мастило-плювалниците, ама пред липсата на други алтернативи (или поне незнанието ми в тази насока:)... та има ли такова животно като евтин фото печат в домашни условия или да правя по-честички разходки до най-близкото фото?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: luboombre   
Дата:   15-07-09 10:30

Canon PIXMA iP4500 добро качество ,супер евтини снимки с не оригиналните мастила и подходяща хартия и много лесно презареждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: taricate   
Дата:   15-07-09 10:35

d_ave,
Разгледай EPSON R285 - за 150 лв. мисля, че няма кой да му се опре:
1.Качеството е доста добро.
2.6-цветен печат - около 120 лв. излиза ОРИГИНАЛНИЯ комлект (аналозите са под 100 лв)
3.Може да слагаш фото-мастила - Claria
4.Печата в/у дискове
... и т.н.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-07-09 17:50

taricate написа:

> d_ave,
> Разгледай EPSON R285 - за 150 лв. мисля, че няма кой да му се
> опре:
> 1.Качеството е доста добро.
> 2.6-цветен печат - около 120 лв. излиза ОРИГИНАЛНИЯ комлект
> (аналозите са под 100 лв)
> 3.Може да слагаш фото-мастила - Claria
> 4.Печата в/у дискове
> ... и т.н.
> [smilie24]
>

аз мисля да вземам такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: taricate   
Дата:   15-07-09 19:46

prisonbreak, [smilie24]
Aз съм се насочил пък към Epson Stylus Photo P50.
Даже в твоята тема наскоро го дискутирахме.И двата са много добри и мисля, че нямат аналог в този клас, а и откъм цена/качество.
А и имах възможност да се убедя с очите си, че печатът им е мнооого добър, направо изненадващо.
Успех и на теб !
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: MarinY   
Дата:   15-07-09 20:05

Само да подсетя за един проблем на Епсон. Колкото пъти, реша да взема принтер от тази марка (а че тя си е водеща във фото-качеството, спор няма), толкова пъти се псувам за избора.
Ако не печатиш всеки ден или през ден, половината мастило ше отива за продухване на изсъхнали дюзи. Това "чистене" пълни мястото, където паркира главата с невъзможна за почистване кал и допълнително запушва постоянните дюзи на главата (още един технически, недомислен момент)

Т.е. При ежедневна работа са ОК. При аматьорско ползване - веднъж в седмицата - не стават.

Средно ниво Канон е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: taricate   
Дата:   15-07-09 20:45

MarinY,
съгласен съм донякъде...
Но! Имал съм Canon,Lexmark,HP,Brother,Epson- абе от всите марки.И неползването им известно време се отразява негативно на абсолютно всички.Не съм забелязал точно Canon да са "по-издръжливи" точно по този параметър.Напротив - имах един Lexmark, на който печатах веднъж месечно (дори изобщо) и не е правил проблеми, ама пък издишаше откъм качество (там Canon и Еpson са безспорни лидери).
Има и друг фактор, който влияе в/у дюзите - заместителите! Винаги скапват качеството и то прогресивно във времето... също факт!
Затова съм приел "стратегията" [smilie5] на година-две да сменям "тялото".
[beer]



Публикацията е редактирана (15-07-09 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: MarinY   
Дата:   15-07-09 21:09

За малки принтове, до А4, ползвам фотопринтер, Канон Пиксма 160, (дадоха ми го безплатно при купуване на лаптоп). При ползване с хубава хартия (Канон или Илфорд), калибрирана цялата система, и оригинални мастила, просто нямам забележки. Понякога не го ползвам една- две седмици, а не ми е засъхвал, досега. Епсъна, пак някакъв фотопринтер, ме побъркваше от чистене.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-07-09 21:12

аз имам лексмар, голяма шитня е . Наистина засъхват.
Имам и Канон ИП 3300 , но проблем с мастилата нямам, Винаги преди печат, пускам една малка снимчица , като визитка , за да се посмесят малко цветовете и после си принтирам без проблем.
За ЕпсЪна , сега ще видим колко са добри. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: ilia_dm   
Дата:   15-07-09 21:43

Zed-продаваше[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-07-09 22:37

Аз ползвам PIXMA IP4500 -- понякога с месеци не го включвам.. и досега не ми е засъхвал нито веднъж. Само оригинални мастила, обаче..

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: pravdo   
Дата:   15-07-09 22:47

10 години бях на ЕПСЪН... мастилата им са супер, водо и светло устойчиви, но това запушване наистина подлудява. Има и нещо друго, ЕПСЪН не могат да докарат "капката" до по-малка от 1.5 (мисля че се нарича пиколитър) а КАНОН са 1, така че след много колебания и угризения, изоставих ЕПСЪНА и минах на КАНОН iP 4500. Много съм доволен от печат, тишина и дори дизайн на машината.
За домашно ползване е супер! С ЕПСЪНА не можех да печатам вечер, такова стържене се чуваше...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: BirdOfPray   
Дата:   15-07-09 23:12

АЗ имам Canon PIXMA ip6000D използвам го 2-3 месеца само лятото вече от 4 години, а през другото време на годината го включвам само 4-4 пъти за 9-10 месеца и изобщо не е засъхвал. Качеството си е много добро!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: ErotilA   
Дата:   16-07-09 00:46

Хубаво де нали принтерите са устройства за печатане, що не печатате бе хора, а си ги държите в кашоните, гъбички ли искате да хванат![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: BirdOfPray   
Дата:   16-07-09 01:12

ПЕЧАТАМЕ когато трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: pefoto01   
Дата:   16-07-09 01:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: d_ave   
Дата:   16-07-09 08:31

ммм голямо благодаря на включилите се, значи се насочвам към канон! особено ме блазни незасъхващото мастило. сега ще поразгледам какви варианти имам. иначе лесни ли са за пълнене мастилниците? до сега съм пълнил HP и лексмарк без никакъв проблем. трябва ли да се прави нещо друго на мастилницата освен да се инжектира мастило? четох преди, че на някои по-нови принтери мастилниците имали разни чипове и т.н., затрудняващи ползването след напълване

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: danbi   
Дата:   16-07-09 08:47

d_ave, както се спомена по-горе, това за незасъхващото мастило го забрави, ако ползваш неоригинални консумативи. Предполагам с всички марки е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: BirdOfPray   
Дата:   16-07-09 08:55

МАСТИЛНИЦИТЕ на моя са лесни за пълнене но аз не съм намерил качествен заместител и не съм доволен от резултата с неоригинални мастила, така че карам с оригинални - цената не е много ниска но се ядва.... чувал съм, че хора купъват някакво мастило и си пълнят и са доволни - но това което аз съм пробвал не ми харесва или като цветове или като трайност.
Някой ако знае нещо - да сподели!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: luboombre   
Дата:   16-07-09 09:54

Оригинални ми бяха само мастилата когато купих принтера- Canon PIXMA iP4500.От тогава вече 6-7месеца съм с мастила InkTec,израсходвал съм около 100 мл.от цвят.Имам чипрезетер-нулира чипа на мастилницата и принтера я разпознава като нова.До сега не съм имал проблеми с мастилата.Себестойност на 1 снимка 10/15 см около 0.18лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: d_ave   
Дата:   16-07-09 10:24

Май съм се сетил късничко - 4500 е изчерпан, навсякъде ми предлагат 4600, а на няколко места прочетох, че хората предпочитат 4500 пред 4600:(

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: luboombre   
Дата:   16-07-09 10:38

Тогава търси МФУ 3 В 1 ,но със следните консумативи:Черна: PG5 с вместимост 26 ml. и CLI-8B ;Цветни: CLI8 с вместимост 13 ml. x 3 същите като на 4500

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: BirdOfPray   
Дата:   16-07-09 13:36

luboombre написа:

> Оригинални ми бяха само мастилата когато купих принтера- Canon
> PIXMA iP4500.От тогава вече 6-7месеца съм с мастила
> InkTec,израсходвал съм около 100 мл.от цвят.Имам
> чипрезетер-нулира чипа на мастилницата и принтера я разпознава
> като нова.До сега не съм имал проблеми с мастилата.Себестойност
> на 1 снимка 10/15 см около 0.18лв.

Моите мастилници нямат никакъв чип.
luboombre , можеш ли да дадеш линк от къде ги купуваш тези мастила InkTec?


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: luboombre   
Дата:   16-07-09 16:43

BirdOfPray ,
от тук

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фото принтер
Автор: ogich   
Дата:   16-07-09 17:04

luboombre, откъде мога да си намеря чипрезетер и струва ли си като цена?
Препоръката ти по-горе за МФУ с тези мастилници е [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »