Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Слух от Apple
Автор: jokevcv   
Дата:   13-07-09 22:02

Apple се канят да пуснат таблет за $800 през Октомври, който ще бъде насoчен към "netbook" пазара. Слуховете около устройството, което ще се конкурира в тази пазарна ниша са от доста време.
новината в PC World
и тук Techfragments

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: djogata   
Дата:   13-07-09 22:08

После Майкрософт копирали всичко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: jokevcv   
Дата:   13-07-09 22:10

мммм Джога ще дадеш ли пример за такова устройство на пазара.

"This Apple device will be on a totally different playing field than the competition in terms of features, performance, and of course the legendary Apple App Store which will probably integrate with the device."

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: djogata   
Дата:   13-07-09 22:17

Еее, чакай сега, точно така се продават повечето копия - като пуснат повече фийчърс от оригинала. Точно това, което го цитираш, показва, че устройството е мислено като копие - щом е идентифицирана и "конкуренцията" и "с какво ше ги биеме".

Същото е било едно време и с Уиндоус - подобрена МакОС, сега Епъл пък правят обратното [smilie5]

Щом и ти самият го наричаш "таблет" а не "нов вид полезно електронно устройство" - значи ясна е работата [smilie5]

И за да не се спичаш, това не означава, че продуктът е лош, просто малко бъзик [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-09 22:17

jokevcv
Asus T101/T91

GIGABYTE T1028

Има още доста компактни таблети от Нокия, Сони и други по-специализирани производители.

ама нека и Епъл пуснат нещо - леко технологично изостанал продукт с готин дизайн. Има и за такива пазар явно - иПод, разни книжки и подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: jokevcv   
Дата:   13-07-09 22:25

djogata:
Аз не се спичам. Няма за какво да го права, просто ти спомена че копират, аз не съм запознат с такива устройства. А и нещо друго устройството го наричат 'хибрид' но нали тук е фотографски форум и предположих, че по - интересното му предназначение е именно Таблет.


hotsnail:
Не смятам че това което си ми показал е много общо с този продук. Тука не ползваме КЛЕЧКИ и няма Клавиатура. Някои ще каже ами аз пък си искам клечката и клавиатурата.
И как разбра че е "леко технологично изостанал" при положение че има 3 месеца докато излезе и още никакви параметри не са известни?

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-09 22:45

ми за технолгичната изостаналост....не знам Гигабайт и Асус пускат нещата веднага след като има техолгична възможност. Та дори и преди това [smilie18].

Виж какви процесори и памети има на маковете и виж новите дъна на асус, мисля, сам ще се сетиш за какво иде реч - 12 месеца са назад Епъл.

Виж телефона на Епъл иФон 3ГС нали? И виж асуса от миналата година - рам същия, по-бърз процесор(при асуса да не се объркаш), разните други екстри еми и те повечко при асуса. Инак на вид и гъзария верно ненадминат е епъла.

Таблет без клавиатурка ....има от HP от 2001-а година? Т1101? май беше?? Много яка машинария

http://www.tabletpctalk.com/pictures/hp-tc1100.shtml

За сега windows-а иска писалка. Асуса T101 обаче мисля че няма обаче щото е с windows 7.

Пак епъл са яки в правенето на малки гъзарийки. Сега колко е практично д аимаш телеофн дето не може да праща СМС-и....



Публикацията е редактирана (13-07-09 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: ecobo   
Дата:   13-07-09 22:46

Абе то и мобилни телефони имаше бол на пазара, ама АйФон-а е*а мамата на всички [smilie3]
Новия 3GS е продаден в 3 милиона екземпляра само първия ден откакто е пуснат на пазара [smilie24]
Когато Епъл правят нещо, го правят като хората [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   13-07-09 22:48

Абе ако ще 10 пъти по-бърз да му е процесора и 10 пъти повече РАМ-та... туй, че му слагат Windows му ... разказва играта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: jokevcv   
Дата:   13-07-09 23:07

кфи СМС-си не може да пращa ве hotsnail?

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-09 23:17

mms-и не можеше май до скоро да се пращат нали?

то и GPS май нямаше доскоро.

a copy paste чак в 3gs а?

iGo може и скоро да го пуснат, имаше тука всенародна радост.

Ама не се засягай мен просто не ме кефи епъл. [smile] и майкрософт не ме кефи ама на windows-a си пиша мойпорграмки и се кефя. На епъла скръб и мъка.

Сега чакам андроида ама искам от Асус, Сони или Самсунг. Тия на ХТЦ не ме кефят.

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: jokevcv   
Дата:   13-07-09 23:29

ММС-праща
GPS - има
copy/paste - Има (чак сега)

Ама някои марки дето правят телефони още немогат да си махнат писалките от моделите.

Пак повтарям няма от какво да се засягам. Темата е всеки да си даде мнението, но нека да не се отклоняваме ОТНОВО. Темата е за Apple хибридното устройство.

А що се отнася до Андроида - Асус и Самсунг въобще не ги чакам да ги видя какво ще направят, но от Сони Ериксон искам да видя какво ще изкарат.

Всеки има право да си се кефи на дадена марка, аз си се кефя на Apple и най-вече на това, че преобърна живота ми и начина ми на работа с компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-09 23:58

http://www.engadget.com/2009/07/13/apples-9-7-inch-netbook-to-debut-in-october-for-800/

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: seal   
Дата:   14-07-09 00:20

Ама някои марки дето правят телефони още немогат да си махнат писалките от моделите.


Не говори глупости, причината айфон да няма писалка е, че НЕ МОЖЕ да работи с писалка! Дисплеят е от тип капацитивен, а не резистивен.

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: borisyankov   
Дата:   14-07-09 00:33

jokevcv това че ти не си чувал за такива устройства, не прави новината/слуха по-значим.

Таблет PC-та има от много отдавна, още като пуснаха Windows XP от Майкрософт направиха и специална версия за таблети - няколко месеца след това. Като имаш предвид, че ХР е от 2001ва, прави си сметка - това са 8 години от как има такива устройства на пазара.

Година-две по-късно разработиха и специална версия на Уиндоус ХР за малки таблетчета които да се управляват с пръсти - наричат ги UMPC. Те са на пазара поне от 5 години. Преди тях имаше няколко устройства за доста пари, на абсолютно същият принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: snake79   
Дата:   14-07-09 03:40

Автор: ecobo
Дата: 13-07-09 22:46

Абе то и мобилни телефони имаше бол на пазара, ама АйФон-а е*а мамата на всички [smilie3]
Новия 3GS е продаден в 3 милиона екземпляра само първия ден откакто е пуснат на пазара [smilie24]
Когато Епъл правят нещо, го правят като хората [smilie24]

Ааааааааа не е баш така.
Епъл са добри в това да напарфюмират и напудрят продукт.И знаят как да го представят на публиката по възможно най-добрия начин.
Понеже имам И-фон и Самсунг Омниа(на гаджето), еми ифона сакс като ги сравнищ.
Абе с други думи американкса му работа - колкото по голям и лъскав е балона - толкова по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: ford_perfect   
Дата:   14-07-09 08:39

Епъл феновете са дълбоко засегнати, любимата фирма е обяснила, че пуска революционен продукт, значи трябва да е революционен! Какво сте тръгнали да им обяснявате тук, ама ха!


Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: ipolit   
Дата:   14-07-09 09:35

Ей ви едно супер яко за 190 долара, с по-малкия екран е 124 долара.
http://www.engadget.com/2009/05/10/smartq-7-internet-tablet-spotted-in-the-wild-priced/



Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: jokevcv   
Дата:   14-07-09 11:26

ipolit:

667MHz Samsung ARM S3C6410 CPU, 128MB

Колега това е с параметрите на телефон.

ford_perfect:

Къде видя разочаровани фенове на Apple? А любимата фирма не е обяснявала нищо. Apple не са давали изказвания по въпроса, това са заключения на медиите (че е революционен продукт)

Според мен тук хората не схващат май много много какъв продукт да очакват.
Продукта е насочен към нетбук пазара -> модели от рода на EEE PC и другите подобни НО аз лично очаквам дебелина не по-дебела от Macbook Air (той този макбук също не е раволюционен пълно е с такива) и параметри много сходни с неговите, което смятам, че ще го направи доста добър избор. Ако се окаже вярно и това че Apple смятат да му сложат и 3G ще го направи още по-конфортен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: nikola_bathory   
Дата:   14-07-09 12:15

Писна ми от тия нетбуци, те имат изчислителната мощ на един калкулатор обикновено [smilie5]
За някои случаи са подходящи - примерно за репортерите. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   14-07-09 12:26

hotsnail, ти газ ли пиеш какво, ръсиш някакви световни глупости...

може ли да дадеш да сравним конфигурации на Асус или нещо друго с актуалното поколение Макбуук, извади ти каквото искаш, за да видим, че съм много любопитен просто... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: jokevcv   
Дата:   14-07-09 13:25

Apple имат продукти, които наистина не са гордост (Майти мауса - безжичния, ТаймКапсулата(аз лично нямам добри впечатления от нея))

Но наистина dau е прав, Ноутбуците им едва ли имат някаква сериозна конкуренция. Като конкурент на Apple в ноутбук пазара винага съм слагал Sony, просто другите марки не могат да се гонят. Все пак когато говирм за параметри трябва да говорим и за тегло и размери. Най-лесния вариант е да вкараш хипер параметри в 5 кг. и 5 см.

Ето една конфигурация на 17'' MacBook Pro
3.06GHz Intel Core 2 Duo
8GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 2X4GB
500GB Serial ATA Drive @ 7200 rpm
SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)
MacBook Pro 17-inch Hi-Resolution Antiglare Widescreen Display
ExpressCard/34 slot
Built-in 8-hour battery
NVIDIA GeForce 9400M + 9600M GT with 512MB

Смятам че преди година нямаше такива конфигурации, но ....

Пак темата започна да отива към плюене на едните и другите и всеки да сравнява каквото му падне [beer] [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-07-09 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: bgprinter   
Дата:   14-07-09 13:36

Епъл са майстори на прибирането на парите на хората, но тук е мястото да си призная, че карам последна година на уиндоус, просто ми писна, препълни се чашата, то аз си работя предимно на линукс, но винаги съм поддържал и майкрософта.
Догодина живот и здраве подменям всичко на мак. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   14-07-09 13:40

jokevcv мани този ХДД от конфигурацията и сложи 256gb SSD

преди година и нещо исках 3 неща от Ейпъл в лаптопите

SSD дискове, DDR памет и Blu-Ray, сега даже се радвам, че последното го няма [smilie5]

Като излезне септември и Снежния Леопард съвсем ще къса глави...

Отговори на това съобщение
 Re: Слух от Apple
Автор: jokevcv   
Дата:   14-07-09 13:56

Ами понеже от доста време не съм гледал други лаптопи и не съм много запознат с другите марки и сериите им. Сега гледах тука един ASUS, понеже колегата с ASUS даде пример. Води се GAME PC, като параметри в повече има 1Т диск, Блу-рей и Intel® Quad™ Core Processor QX9300. RAM e 4GB. НО, това което казах по-горе за размерите и да не говоря напразно исках да погледна.

Apple MacBookPro 17''
HxWxD
2,41x36,4x24,9 см
тегло: 2,49 кг

ASUS G - нещо си
4,5-5,5x41,05x29,95
тегло: 3,9

Найстина превъзхожва в някои параметри но на цената на какво!!!
2-3(колкото два MacBook Pro) см е по - дебел, 5 см е по-широк и по - "дълбок"
теглото е с 1,4 кг е по-тежък
Ами извинете ама моя настолния iMac е със същите параметри като големина!

Извинявам се око несъм попаднал на подходящия модел ако има по-адекватна серия (по леки и удобни и в същото вре толкова мощни нека някой да ме корегира)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »