Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony Alpha 350
Автор: auftreten   
Дата:   13-07-09 14:57

Здравейте,

досега гледах оценки и ревюта за Sony Alpha 350 и исках да ви питам дали си заслужава един такъв фотоапарат или е по-добре да заложи човек на сигурното - canon/nikon? Защото аз лично нямам никакъв опит със Sony и нямам представа що за фотоапарти са ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: the_drug   
Дата:   13-07-09 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: solar_sea   
Дата:   13-07-09 15:08

Заслужава си, та даже Канонци/Никонци нещо хич не ги кефи, че Минолта се връщат, макар и под старо име.

Но, голямото НО, което го има винаги.

Колкото и да са готини моделите на Сони във високият клас (А700, А900), колкото и качествени скъпи обективи да имат, ниският клас им се насочва към обикновените потребители.

Опростен дизайн, липса на основни неща - с A200 - няма dof preview, сега с новите - липса на AE Lock бутон.

От друга страна, live view-то им е най-доброто от всички налични системи на пазара.

Та така, плюсове и минуси.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: auftreten   
Дата:   13-07-09 15:10

Надявам се темата да не се превърне в безсмислен спор канон/никон, не това ми беше идеята :) Аз също не съм профи, но в случая търся нещо с добро качество, а имам опит само с Олимпус и Канон досега, но не и със Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: da.fo   
Дата:   13-07-09 15:11

За едни и същи пари се получава почти една и съща техника но ергономията е може би най важното нещо в твоя случай. Преди време исках да си взема един Канон 350 и имах възможноста да поснимма малко снего - оказа се , че е подходящ за хора с по малка китка от моята. После хванах на Сони А 100 , който много повече ми прилепна.... така , че пробвай и вземай.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: mardraum   
Дата:   13-07-09 15:17

Защо точно а-350, а не а-300 примерно, по малко пиксели на същия размер матрица , тези 4 мп - отгоре не са толкова важни, а 300 е малко по бърз.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: chepkata   
Дата:   13-07-09 15:50

Нека, ако може, и аз да вмъкна въпрос в чужда тема, за да не пускам почти същата.Та и аз се двоумя за Sony, но по-точно за а-300/на а-350 са ми повечко пикселите./Мисля си дали Nikon D-5000 си струва разликата в цената със Sony-то в крайния резултат-снимката? Четох тук-там, че никона имал по-добра динамика, по-бърз автофокус и т.н.Аз също съм запален любител, но това ще е първият ми дслр и съм снимал само със сапунерки и турбо-такива/Sony H-50 е последният./Та сега ме дразни ниската динамика на H-50, липсата на детайл и други подобни.За ергономия не мога да говоря.А за обективи мисля, че всяка система предлага повече отколкото на мен ми трябва и на подобни цени.Още веднаж се извинявам на автора на темата, че му я разводних.



Публикацията е редактирана (13-07-09 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: the_drug   
Дата:   13-07-09 17:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: mardraum   
Дата:   13-07-09 17:31

Разбира се , че е по-бърз.

http://gizmodo.com/350692/sony-a300-and-a350-dslrs-have-two+way-tilting-live-view

http://www.infosyncworld.com/news/n/8936.html

http://www.alphamountworld.com/photography-news/sony-announces-alpha-300-and-350-live-vi

"The a300 is almost identical to the a350 in its body, lens and most of its features. Its differences lie mainly in the sensor (10.2-megapixels to the a350's 14.2-megapixels), and oddly enough, its faster burst mode (3 fps to the a350's 2.5 fps). "



Публикацията е редактирана (13-07-09 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: danbi   
Дата:   13-07-09 18:09

логично е да е "по-бърз". ако е със същия процесор, единия път трябва да премести 3*10.2=30.6 мегапиксела/сек, а в другия 2.5*14.2=35.5 мегапиксела/сек. Това количество данни трябва да се прочете от сензора, да се обработи от процесора и да се запише на външната памет.
Горната аритметика всъщност показва, че "по-бързия" е А350 [smilie5]

Техническите характеристики на фотоапаратите не се измислят от маркетинга, както мнозина тук смятат -- те са в резултат на възможностите на използвания хардуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: GM   
Дата:   13-07-09 19:01

hotsnail да се яви по служба! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: the_drug   
Дата:   13-07-09 20:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   13-07-09 21:19

ПитърПан да каже

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: hotsnail   
Дата:   13-07-09 22:30

GM те хората вече ги познават продуктите няма с какво да им се помогне [smilie18] [smilie18]

Мен ми е интересо защо не се оглеждате в новите модели А230/330/380. Не че има голяма ралика освен по читавия интерфейс (За знаещите английски или друг език), теглото и обектива. В комплекта идва 18-55 при А330/А380 вместо 18-70. Последното може би е причина да си вземе човек А380 - 18-70 не вади поразителни резултати на А350.

Тия неща дето ги няма - dof preview, mirror lock up, (май) DMF, AEL и т.н. през първите две години снимане няма да умрете без тях.

Никон Д60 маха още повече неща в ниския клас - bracketing(?).

А за тия пари от всяка марка горе долу едно и също идва.

За скоростта много добре сте се усетили. Ако не Ви е на сърце ЛайфВю-то, имайте предвид че А200/А230 имат по хубави визьори, щото няма lifeview.

Абе ако няма спамери питайте в темата аз ще гледам да отговарям. Ама и ПитърПан, Канон и МиткаБус могат да дадат по едно рамо. Е има и по-срамежливи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: mitakabus   
Дата:   14-07-09 06:39

А350 не е лош избор за начинаещ - огледай се за новите А330/380! Не за друго ами новия китак е вече много ,ама много на ниво! Няма аберации, по-голяма резолюция и е ПО_ОСТЪР! На всичкото отгоре е и по компактен ! Е честно да си призная и аз се пооглеждам за един такъв , че ми липсва широкото и понякога като махна грипа искам да закача нещо леко за някоя разходка из парка ама се оказва, че освен старата Минолта 28-80 и 50/1.4 по-леко нямам! И друго искам да споделя - преди като си ограх с тестове на А350 забелязах , че шума на 350 е съпоставим с А300! Няма видима разлика ..обаче детайла пък е в повечко ! Но А350/380 си искат и хубави обективи! При мене със Сигам 17-70 си разкри потенциала до някъде...та хора мислете за обективи! За Сони има доста алтернативи които пак са стабилизирани от тялото и са по-ефтини...Д5000 е с хубава матрица, но пък трябва да се търсят обективчета за него с мотор..иначе е правилния избор но пък ако гледаме така, то д90 е по -добър, после а700 / за мене е по-добър/ и т.н...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: CyberGene   
Дата:   14-07-09 07:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: CyberGene   
Дата:   14-07-09 08:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: solar_sea   
Дата:   14-07-09 08:34

Я да помислим пак.

1) Сони имат най-бързият фокус по време на live view. Защо - защото ползват стандартният сензор, а не контрастно фокусиране.

2) БФ/ФФ се оправя с 1 отверка. За разлика от другите марки където трябва да ходиш в сервиз.

3) Меренето - защо реши, че е различно ми е интересно ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: CyberGene   
Дата:   14-07-09 08:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: solar_sea   
Дата:   14-07-09 08:58

1) Колега, в грешка си.
Огледалото на Сони има 2-ро, малко под себе си в централната част. Когато светлината влиза там, тя се разклонява на 2 - част нагоре към фокусният екран и към визьора, част надолу към автофокусният сензор.

Когато включиш на живо, само тази светлина която е към визьора се откланя към малък сензор.

Другият лъч който е надолу си отива към стандартните АФ сензори, който се ползват в нормален режим.

Точно това е особеното на живото на сони, точно заради това там фокусът е най-бърз от всички системи.

2) В сервизното упътване [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

3) Те инжинерите на Сони ядат доматите с колците

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: hotsnail   
Дата:   14-07-09 10:30

Нещо много емоции има, споко не се трепете.

А СайбърГин хвани един Никон Д3 .....и Д700 ще ти се види като недоправена китайска детска играчка. Аз не знам какво си видял толкоз като удобство на Д700 сравнен с А700 ? скоростта на фокуса е по-добра с подходящ обектив и шума е по-нисък ама какво друго? (на мен ергономията на Д300/Д700 не ми харесва - претрупани са яко и според мен трудни за ползване)

На сони лайфВю-то и на панасоник Г1 са единствените дето стават за ежедневна употреба - другите са ужасно бавни за пректическа употреба - дори за портрет докато хване тоя точен фокус при Канон или никон - обекта ти е бегал да обядва и няма какво да фокусираш. На Сони системата обаче не е подходяща за макро, там другите системи са по-добре. [beer]

Меренето и фокуса са различни неща. Фокуса си е винаги с фазова разлика при Сони. Меренето когато е в лайфвю е с 1200 точки от 2-ия сензор и е едно от най-точните в момента. При ползване на оптичния визьор се ползва 40 сегментно мерене - достатъчно добро в повечето случай.

Сони доста усъвършенстваха меренето и фокуса спрямо минолтите. Това не се вижда в брошурите, ама снимките са по-добри с по-малко усилия [beer]



Публикацията е редактирана (14-07-09 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: danbi   
Дата:   14-07-09 10:32

hotsnail, защо сравняваш ширпотреба liveview с това, правено за професионални цели?

Очевидно е, че ще има разлика при двете -- едното ще печели с лесна и бърза работа. Другото с прецизност. Нищо необичайно.

Мен пък ергономията на D300/D700 ми харесва повече от на А700. Виж, А900 още не ми е попадал, там вероятно е друга бира.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: hotsnail   
Дата:   14-07-09 10:36

данби А900 е идентичен като копчалък с А700 - дори е леко опростен. Мисля че сони движат в обратна на никон посока - правят апаратите по-лесни не по-сложни.

А за системите лайфВю уточнявам и се опитвах да напиша това дето и ти си написал.[beer]



Публикацията е редактирана (14-07-09 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: CyberGene   
Дата:   14-07-09 11:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 350
Автор: tjman   
Дата:   14-07-09 11:45

Стабилизацията на Сони - честно казано не ми се е налагало до момента да правя снимки, при които да ми трябва стабилизация - или снимам от статив, когато е неподвижна сцената, или снимам при високо ISO. А точно високото ISO малко куца на Сонитата.

Ахахахах:)

Бе то и аз не мога да ги разбера тия работи защо разни хора ми говорят за цифрови апарати.

Аз си снимам на лента, проявявам, копирам, сканирам и готово - същия резулатат като от цифровите :)

ахахахахах :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »