Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-07-09 10:29

Какво мислите за Epson Stylus Photo R285 ?
Някой ползвал ли е ?
За любителски фотоси става ли ?

Аз в момента разполагам с Канон ИП 3300 .

Но като гледам имам доста голяма разлика.

Та ако може съветче....
Благодаря Ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: taricate   
Дата:   10-07-09 11:52

Този, който си посочил е малко по-добър от Canon-a.
А ето този Epson Stylus Photo P50 е малко по-добър от R285, като цената му е около 200 лв. Можеш да му слагаш фото-мастила Claria (около 30-35 лв/цвят) и получаваш супер качество.
Имах удоволствието да го пробвам няколко дена и бях мнооооого приятно изненадан от качеството.
Може и в/у дискове да печата.

Наскоро имаше тема за безплатен/тестов печат от Фактор.бг и май те продават Epson - най-добре се свържи с тях.
Успех !



Публикацията е редактирана (10-07-09 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-07-09 13:06

В този смисъл , ще ми излизат доста соленички снимките , по 200лв за мастила.
Все пак другите са за някъде към 120лв.
Аз не искам да изкарвам пари от снимки.

Ще си цъкам само за собствен кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: taricate   
Дата:   10-07-09 14:13

Даже и под 120 лв. излизат... според официалния е-магазин на Epson:
Пълния комлект 6 цвята


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: moketa   
Дата:   10-07-09 14:16

Принтерът Epson R285 е с 6 касети всяка от които, оригинална, струва към 20 лв. Ако обаче се научиши да си ги пълниш с наливни мастила /от Прокарт например/ едно зареждане ще ти излезе към 1-1,20 лв. Ще трябва да си вземеш и специално външно нулиращо чипа устройство /около 15-20лв/, за да нулираш вградения в касетата чип след напълване. Ако това ти се струва сложно- фирма Прокарт продават и специални самонулиращи се касети за многократна употреба и упростено пълнене.
При тези манипулации копието може да ти излезе стотинки за цена на мастилото. Въпросът за качеството по-скоро е в използването на качествени хартии и настройката на подходящ цветен профил на принтера.
А ако е за непретенциозна всекидневна употреба- хартия Аро от Метро.
Аз имам 4 принтера Канон и Епсън, последните 2-3 години съм пълнил касетите им само с наливни мастила и досега не съм имал никакви проблеми.
Най-лесно зареждащи са касетите на Епсън R200, 300, 285 и Канони от серията Пиксма 4300, 4500 /но не и 4600!/

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: taricate   
Дата:   10-07-09 14:31

Aко не гониш качество - moketa е дал добра идея, НО имай едно наум, че ако пипнеш снимката с влажна ръка... сети се какво става !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: KiIIeR   
Дата:   10-07-09 14:37

при мен нищо не става. :) мога да ти намокря снимката с вода.. да я потопя в аквариум и пак нищо и няма..

Хартия Аrо - EPSON R300 + inktec мастила ;)

друг е въпроса ако полея хартията със спирт..
или течност на спиртна основа..

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-07-09 14:42

moketa
Мерси за съветите.
Да ви Кажа ли , искам да си изкарвам качествени снимки.Ся с канонката , вадя снимки на хартия Аро, ма не ме кефят.
С некви измислени заместители съм на мастилото, сменявам чиповете...

Предпочитам да давам 120лв но да е качествена снимката . А ако , както казва КИЛЪРА , епсъна с пълнене на главите ми вади пак добро качество ще е добре за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: KiIIeR   
Дата:   10-07-09 14:53

Виж сега:) Аз в началото си купувах епсънски касети, след това си купувах Инктек касети.. Мога да ти кажа, че особена разлика не виждах тогава..
След това ми дойде един майл с примамливо предложение за рефилсистема за 75лв мисля, че беше. и по 1л туби Инктек мастила за 30лв. всяка и от 2 години още не мога да ги свърша..
Мен ме устройва и Аро качеството. Особенно за домашния фотоалбум са перфектни.

Някой други наблюдения.. Снимка оставена на слънце.. след седмица не става нищо от нея.
Снимка в албума .. от 2 години не е мръднала като цвят. Снимка на стената в рамка също не съм видял промяна в цветовете.

Тоест ако има пряка слънчева светлина се осветлява..

След това.. много е важно в настройките на принтера да се изберат правилните параметри.

Примерно АРО хартия и избрана в настройките премиум хартия при мен става манджа с грозде.
Същата хартия обаче с настройка просто фото хартия и си излиза 90% като на монитора.

Даже на скоро печатах някаква тестова картинка свалена от някакъв сайт за фронтиер принтери и мога да кажа че цветовете си бяха много добре..

Ако питаш мен спри се на Епсън. Това все пак е доказала се марка в правене на такъв род техника.

А и .. Примерно този Епсън Р300 .. 200 и т.н. спокойно може да му нулираш датчиците след време като поиска смяна на памперсите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-07-09 15:42

Ясно, аз отдавна съм се заканил за Епсънчето.Като гледам нон стоп в чуждите списания само Епсън принтери.И мисля да им се доверя ...
Но определено съм се спрял на Еpson Stylus Photo R285

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: KiIIeR   
Дата:   10-07-09 15:48

ако можеш да намериш Р300 ми се струва по-добро предложение. Ама е старичък и предполагам го няма на пазаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: photostoykov   
Дата:   10-07-09 15:53

http://procart-bg.com/product/361


http://procart-bg.com/product/35


http://procart-bg.com/product/71


[beer]



Публикацията е редактирана (10-07-09 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: krassenov   
Дата:   10-07-09 16:35

от jar computers-epson285 за 145лв. без доставката.С оригинални мастила и хартия прави снимки като слънце!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-07-09 18:40

Благодаря Фотостоиков.
ще те го имам предвид това нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: Caro-Anton   
Дата:   10-07-09 18:47

Извинете, че ще задам един толкова прозаичен въпрос, но какъв е проблема на фотостудията?
Бях мислил да си взимам принтер, но сравнявах, гледах и стигнах до извода, че най-безболезнено става на Фронтиер...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: photostoykov   
Дата:   10-07-09 18:55

Caro-Anton, надявам се си работил негативно-позитивен процес в тъмна стаичка?
Това с FRONTIER-а е все едно да отнемеш на prisonbreak "светлата" стаичка!
Всяка нова спирала от развитието на фотографията като процеси, били те химически или цифрови е необходимо да се извърви и в двете посоки, за да се счита, че нещо си разбрал и усвоил.
Другото е нелюбознателност и мързел!
Т'ва е!

[smilie5]



Публикацията е редактирана (10-07-09 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: Caro-Anton   
Дата:   10-07-09 18:57

Фотостойков, за последно бях на тъмно преди малко... много се бях нахъсил за принтер, мастила, хартии... но се оказа, че лелката във фотостудиото има калибриран монитор, пресни химикали, аз да се пръсна, не мога да го докарам, а и копира на нормални цени на истинска фотохартия. И се отказах.
Но копирам на нестандартни хартии.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: photostoykov   
Дата:   10-07-09 19:06

Ясно, говорим за едно и също нещо по различни начини:
- ако снимките са за лични албуми (спомени) или с комерсиална цел (напр. сватби) = FRONTIER;
- ако работата е артЪ = EPSON (не че не става на KIS или FRONTIER [smile] ).

[cool]



Публикацията е редактирана (10-07-09 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: Caro-Anton   
Дата:   10-07-09 19:21

Май така се получи... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на принтер
Автор: prisonbreak   
Дата:   13-07-09 10:24

Както споменах , искам си за собсбтвено ползване.Далеч съм от това да влизъм тепърва на препълнения пазар за снимки.Просто искам да си принтя , това което си ме кефи. Но това със външните контейнерчета е голяма далаверка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: