Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: kasad   
Дата:   09-07-09 20:53

Разглеждах от скука сайта на техномаркет и оп -попаднах, че това бижу Lmix lx2 се продава за 299 лв?!!! Не повярвах, но отивайки в техномаркет (ът)[smilie5] в МОЛ-а, и го видях с тази цена. Един от другите по - нови панасоници се продаваха явно надценено, но това е с посочената цена. Има си роу, настройки-е сапунер си е, но иначе сега си поиграх с него и за екскурзии където не ви се искада мъкнете багаж с обективи и тела, това си е напълно резонно, използваемо и ..практично!. Гледам по нета снимки и семпли на новия лумикс но и този върши много, много полезна работа...Сега някой гений ще се изтъпанчи да го сравнява със сигмата или друг "роу" сапунер, но хич не ме интересува. Техномаркет го продават на тази цена, която си е много ниска за такова апаратче, и ако някой иска нещо сапунерско с някои функции на големите "дизелаци" това си е напълно достатъчно и практично. В МОЖЛ-а са останали още два апарата единия е на витрината, а на Техномаркета на "Владимир Вазов" имали също още два.Та не се помайвайте, олимпус пена е скъп, новия лумикс също, но това си е ...попадение!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Lmix lx2 евтино в техномаркет
Автор: compur   
Дата:   09-07-09 20:59

нема такоа нещо! объркал си рейса, пич!

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: kasad   
Дата:   09-07-09 21:01

Хич не съм ти пич -отиди в мола и виж бе човек? Даже си отвори сайта на техномаркет и после пичосвай-аман от пичаги със сбъркана ориентация. Като го пиша тук, значи съм го купил бе титан и то на тази цена!

Отговори на това съобщение
 Re: Lmix lx2 евтино в техномаркет
Автор: gam3ra   
Дата:   09-07-09 21:03

Това хич не го вярвам, не е възможно да е такава цената. [smilie10] Въпреки че и на сайта са написали 299лв.
Апарата си е страхотен, а за тази цена - подарък! Искам обаче LX3, 400лв ще е доволна цена

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: kasad   
Дата:   09-07-09 21:04

И още нещо-не правя реклама и не бъркам в твоя сфинктер..имаше един идоиот като теб-аеобс се казваше май дето не си вадеше пръст от носа, ама все за сбъркани рейсове плямпаше. Пекинез!Това написаното е за онзи дето е за рейсовете!
Гамера-такава е цената и аз не повярвах-вчера отидох в мола и го видях и го купих веднага-сега си играя с него и съм доволен, прави добри контрастни снимки, над 400 исо шуми поносимо, но има функции които са характерни за по големите батковци...бижу си е-изработка,достъпност на функциите, качество на снимките..абе туристическа мечта.



Публикацията е редактирана (09-07-09 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   09-07-09 21:18

Да,има го в почти всички Техномаркети. Нищо чудно няма. Това е стар модел. К&К (Техномаркет) са вносители на Панасоник. И при цена от около 800 лева а LX3,трябва първо да изчистят десетките застояли бройки LX2.
Така че не се чудете. Утре аз съм в Техномаркет... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: v_nikolov   
Дата:   09-07-09 21:22

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024231



Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   09-07-09 21:25

Сега като се замислих още повече,това е наистина много ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   09-07-09 21:31


https://photo-forum.net/static/forum/2009-07/oimn2788.JPG


http://kulinar.gbg.bg/uploads/articles/food/leek.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: Славов   
Дата:   09-07-09 21:32

За тези пари се намира Fujifilm FinePix F50fd, няма РОУ, но снима убийствено на високо ИСО......

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: ilia_dm   
Дата:   09-07-09 22:11

Полезна информация,аз също се оглеждам за нещо подобно.Понякога чантата ми натежава/обективи,светкавици.../

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: apollo   
Дата:   09-07-09 22:19

Май е същата матрица като на ФЗ50 но с по-широк ъгъл[smilie24]

За семейни снимки и тези пари е бижу [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: kasad   
Дата:   09-07-09 22:28

И за пейзажчета..!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   09-07-09 22:34

"Май е същата матрица като на ФЗ50 но с по-широк ъгъл"

[smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

1. Матрицата е съвсем друга....
2. Какво общо има матрицата с ъгъла.....

Кандидат за титанична мисъл надушвам....

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: pifakiz   
Дата:   09-07-09 22:50

Браво на колегата kasad за информацията.[smilie24]

Тези от техномаркета, хем продават много стари модели на цени, по-високи от на по-новите, сега пък пускат LX2 на страхотно изгодна цена.[smilie11]

Че той в Ибей е 270$.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: bobihot   
Дата:   09-07-09 23:26

Отдавна питам за него и никой не ми отговаряше...? [smilie11] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: mitakabus   
Дата:   10-07-09 06:56

Абе не е като ЛХ3!! Това да знаете! Първо шуми повече, не знам защо - уж са почти еднакви матриците ама...Второ блендата му е като типичен сапунер! Много затворена - нищо общо с ЛХ3, ф2-ф2.8! Трето ЛХ3 е от 24мм! Там дисплеи и други не ме блазнят! Иначе цената му е мн добра , но си мисля, че с този обектив Едно Фуджи наистина би било по-добрия вариант! Големия плюс за мене на ЛХ3 си е обектива и точно затова си го взех - иначе няма кой знае какъв смисъл! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: suggs   
Дата:   10-07-09 07:31

Техномаркет отдавна имат практика да разпродават някои по-стари модели на много ниски цени. Изчистват си остатъчни количества по този начин.
Не виждам какво ви учудва.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: Fellow   
Дата:   10-07-09 08:42

Благодаря за инфото. Хубаво е такива неща да се споделят. Тъкмо търсех някъкъв читав сапунер за децата.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: anastas   
Дата:   10-07-09 08:53

Обърнете внимание на факта ЛХ2 излиза 2006г.Как ли се отразява на живото на батерията престоя и по складовете вероятно без да е зареждана междувременно?


Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: bobby__   
Дата:   10-07-09 08:57

Аз моят го купих септември миналата година :))
Никакви проблеми с батерията :))

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: boni   
Дата:   10-07-09 09:17

Нова ЛХ2-ка в гаранция, за тея пари си е много добра сделка. Джобен апарат с хубав обектив и РОУ - спокойно можете да печатате в размери 60х40.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-07-09 09:19

Тази тема ме кара да се позамисля - дали да си купя или не? Направо съм в триумение, не заради друго, а за това, че аз по принцип си имам Fujifilm F11, който влача непрекъснато със себе си.
Като гледам семплите от Панасоника при чичко Фил, силно се съмнявам, че Панасоникът ще е по-добър от Фуджито по отношение на шум. Но по отношение на хроматични аберации и заради това, че има RAW и "жива" хистограма - да.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   10-07-09 11:13

Ами аз си го взех току-що. Какво има да се чудите. Има някакви Иксуси по 600-700-800 лева. А този 299. Само заради цената си заслужава. Даже цветът,като го видях на живо, повече ми харесва от черния.Имах LX3 и той си шумеше прилично. Не очаквайте матрица с такъв размер да не шуми. Както знаете на нормални хартиени копия до 20х30 шумът не се забелязва.
Сега като го понастроя,да му махна това избиване на червено,ще видим как е.

А,сетих се нещо друго. Тези Панасоници защо нямат книжки на английски,та камо ли на български. По принцип всяка стока е задължително да има упътване на български,а Панасоник нямат дори на английски. Откъде ги мъкнат ,незнам.



Публикацията е редактирана (10-07-09 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: itilien   
Дата:   10-07-09 11:19

"Само заради цената си заслужава. "
Бая консуматорско мислене. Дай на тоя принцип да купим всичко дето е на далавера, нищо че може да не ни трябва. След две седмици като ни омръзне ще го метнем в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: boni   
Дата:   10-07-09 11:25

В никакъв случай:) Аз отдавна се въздържам от купуване на разни неща само заради цената ако не ми трябват....
Виж ако някой има нужда от сапунерка и е решил така или иначе да си купува - ЛХ2 за 299 е перфектен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   10-07-09 11:31

Той говореше на мен,мисля. Казвам заради цената,защото имах LX3 и там цената беше в пъти по-висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: itilien   
Дата:   10-07-09 11:48

boni, имах предвид репликата на guciguci

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: Spleen   
Дата:   10-07-09 13:32

оставите една бройка и за мен оти ки ве къцам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: carl_cox   
Дата:   10-07-09 14:11

екстра си е цената [smilie24]

а дали трябва да се купува нещо, което ни се иска, което е на неустоима цена, без да е належащо?

според мен да. Не виждам защо хората трябва да изпитват скруполи, че купуват без да имат нужда. Повечето хора, наред с физическото придобиване, изпитват и удоволствие от покупката. А освен това, така икономиките вървят, фирмите печелят и средната класа се самозарежда чрез подобен тип "ненужни" покупки.


Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: itilien   
Дата:   10-07-09 15:10

"Не виждам защо хората трябва да изпитват скруполи, че купуват без да имат нужда."

Защото на това му се вика свръхпотребление. Купуваш неща, които въобще не ти трябват, само за да им се порадваш и изхвърлиш след това. Тия предмети не се самозараждат от въздуха. Изразходват се материали, енергия. А докато ти се кефиш на новата си играчка, половината население на земята гладува. Кефа може да си направиш с нещо нематериално, все пак не си на 8 години, че да се занимаваш с играчки.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: suggs   
Дата:   10-07-09 18:25

Цитат:
"А,сетих се нещо друго. Тези Панасоници защо нямат книжки на английски,та камо ли на български. По принцип всяка стока е задължително да има упътване на български,а Панасоник нямат дори на английски. Откъде ги мъкнат ,незнам."

На диска трябва да има упътване на английски, а на български - иска се от продавача. Длъжен е да даде.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: apollo   
Дата:   11-07-09 01:32

Браво Славов[smilie24] Аз пък досега си мислех, че имало широкоъгълни и телематрици а то пък какво излезе[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   11-07-09 10:25

Аполо, на моя 300д каква е матрицата, тва не зависи ли от обектива....и последно същата ли е като на ФЗ50 или не ....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   11-07-09 13:03

Вчера следобяд звънях и ми казаха, че са останали само няколко сиви бройки в Техномаркетите в CCS, ЦУМ и Илиянци. Снощи към 19:00 в CCS беше останал само един. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: colonelo   
Дата:   11-07-09 18:24

В София вече няма, за Плевен пишеше че има, като отидох там питах един продавач и той отиде при девойката, която се занимава с фотоапарати. Говориха нещо на ухо и казаха няма вече. След като се прибрах и проверих Плевен вече го нямаше в списъка :)

Цената наистина е без коментар :) Сега ще проверявам в Ловеч


Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: nositel   
Дата:   11-07-09 19:17

За kasad [beer] , сдобих се с един. Сестра ми също чака един сив [shtrak]. В Монтана е излязла черна бройка, но за съжаление повредена.


Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: burnmaster   
Дата:   11-07-09 19:23

Славов,на това момче и аз доста време му обяснявам за матриците,обективите,ьглите ......но той така и не схваща и постоянно бърка понятията.Та вече се замислям тия снимки които показва дали не са крадени.[smilie18]
Може ли човек с толкова тънки познания да ни показва подобни кадри.
Славов понякога не е необходимо да се пише с големи подробности за да е ясно.Всички разбрахме какво искаше да каже с написаното само ти не успя.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: nositel   
Дата:   11-07-09 19:26

Абе вие още ли продължавате да се дръвчете за глупости ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   12-07-09 11:49

То във всеки магазин е имало по една бройка. Сега като гледам в Пловдив в два от магазините вече няма. Добре,че отидох в 9:45 да чакам да отворят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: gam3ra   
Дата:   12-07-09 15:30

А какво стана с LX3, защо не се внася в БГ?

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: frank   
Дата:   12-07-09 17:13

В събота купих последния от "витрината" в Техномаркет Видин, но в комплекта нямаше диск, никъде не прочетох какво включва комплекта. Моля ако някой знае да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   12-07-09 17:36

Има диск,зарядно,батерия,капачка,връзка за капачката,връзка за ръка за апаратчето и един тон книжки на разни странни езици

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: apollo   
Дата:   12-07-09 17:38

От витрина не взимам нищо/и то при политиките на маркета и полиса/ иначе браво за бързата реакция [smilie3] [beer]



Публикацията е редактирана (12-07-09 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: iurimil   
Дата:   12-07-09 18:54

Аз също взех от витрината в Шумен преди около час - нямаше друг в магазина.Та ми направи впечетление,че моята снимка е с номер P1010001 т.е. първа.Не мисля изобщо да се притеснявам от това- даже съм доволен от покупката на апарата на тази цена.В комплекта има диск,зарядно,батерия,капачка,връзка за капачката,връзка за ръка за апаратчето,кабели за връзка с компютър и TV,а аз лично си взех и инструкция на български.
Искам специално да благодаря на автора на темата за нейното пускане.



Публикацията е редактирана (12-07-09 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-07-09 23:34

Трябва да призная, че аз изметох остатъците от LX2 в ЦУМ[smilie18]
Това беше последната бройка, сори...
Откакто бях светнат от касад за новата цена на апаратчето в петък, започнах да го наобикалям, и днес вече не издържах.
Днес надвечер направих около 50 тестови кадри в RAW, при доста тежки светлинни условия, и съм много доволен.
Аз имам доста богат опит с други отрочета на Панасоник - FZ 20 и FZ 50, и мога да заявя, че LX2 е чудесно апаратче ( в RAW ).

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: kote   
Дата:   13-07-09 00:02

нещо не разбрах има ли актуализации на фърмуера за този модел?
за лх3 вече има два а за лх2 нищо много странно?
да не са изкарали перфектен модел?
минава ми през ум еретичната мисъл дали има начин да се качи софта на лайка в-лукс3 предвид еднаквите технически характеристики
и последно къде изчезна pmartinov най-ревностния пропагандатор на панасониците да ви даде малко акъл?

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: next_time   
Дата:   13-07-09 01:43

И аз се чудя какво се случи с ЛХ-3, май никъде не се продава

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: mihajlov2   
Дата:   13-07-09 01:56

Миналата година се занимавах с глупости и качих фърмуера на Лайка V-LUX 1 в Панасоник FZ-50. Накратко - няма никаква разлика. Така че същото ще е и с LX2.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: suggs   
Дата:   13-07-09 07:05

LX3 го има останал тук-там , но на цена над 1000 лв [smilie10] .

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: mitakabus   
Дата:   13-07-09 07:11

Не се притеснявайте, скоро ще пускам моя ЛХ3 в продажба - че има и близо 2 г БГ гаранция, като нов...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: juslen   
Дата:   13-07-09 08:08

И на мен ми вкарахте бръмбари в главата с тая тема и вчера не се сдържа и доприпках до техномаркета.
Взех си го в черно,много ми допада последния ми Панасоник беше FZ-50 и като снимки особено в RAW LX2 доста се доближава до него.
Много ясни и контрастни снимки прави,днес ще направя една разходка в центъра да видим вече как се представя на бойното поле[smile]

Направо страшна далавера са си тия 300лв,който се чуди направо да го взима че ще свършат и край

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   13-07-09 10:35

Останали са само 8 бройки:
ТЕХНОМАРКЕТ БЛАГОЕВГРАД
ТЕХНОМАРКЕТ СЛИВЕН
ТЕХНОМАРКЕТ ХАСКОВО
ТЕХНОМАРКЕТ БУРГАС
ТЕХНОМАРКЕТ ВАРНА
ТЕХНОМАРКЕТ ВАРНА ПИКАДИЛИ ПАРК
ТЕХНОМАРКЕТ СОФИЯ ИЛИЯНЦИ
ТЕХНОМАРКЕТ СТАРА ЗАГОРА
Още се чудете.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: Yanki   
Дата:   13-07-09 10:42

Аз купих в събота последния от Техномаркет Велико Търново. Смущава ме, че след серийния номер има буква R, да не би да е renewable (фабрично подновен)?


Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: digitalgab   
Дата:   13-07-09 10:43

Чети ревюто в dpreview и тогава тръгвай да купуваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: kkkolelo   
Дата:   13-07-09 11:58

И какво казва ревюто - накратко (немам време цялото ...) [smile] Моя джобен апарат е Canon PSh A620 с подвижен дисплей [smilie3], ако го нямах, щях да го отнеса (ЛХ 2-то). Даже в петък си взех колата от Мото Пфое Вн, тръгнах към Техномаркет, ама влязох в двора на Метро, настроих си огледалата, че бяха ги разбрицали и отпраших, без да влизам у техно, за да не се изкушавам, къвто съм слабоволев [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   13-07-09 13:35

LX3 го видях в Технополис в Бизнес парка за 1099лв.

А по едно време беше обявен в Павилиона за 800лв...

По-късно за 850лв. Сега пък хич го няма.



Публикацията е редактирана (13-07-09 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   13-07-09 16:01

Аз си я купих LX3-ката 850 лева преди около 4 месеца и на един месец я продадох 750. Колегата дето я взе излиза много на далавера значи. Ама това увеличение си е гавра с клиента. Призовавам да не купувате,за да разберат.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: IDA   
Дата:   13-07-09 19:28

Абсолютно съгласен с Ithilien!

Да си купуваш нещо само, защото е с ниска цена, е най-голямата глупост! И не само, защото това са хвърлени на вятъра пари, а и защото за тези пари могат да се направят куп други далеч по-полезни неща, например да се финансира едно фотопътуване из някои от прекрасните кътчета на България и там да се направят много хубави снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: apollo   
Дата:   13-07-09 19:48

Абсолютно съгласен! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   13-07-09 20:04

Абе не е като да ида да си купя бетонобъркачка,защото е на изгодна цена. Все пак говорим за фотоапарат и щом съм решил да го купя,значи малко или много ще ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: colonelo   
Дата:   13-07-09 20:27

Една бройка от Ловеч за приятел. За тая цена е страхотен.

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: itilien   
Дата:   13-07-09 20:56

"Все пак говорим за фотоапарат и щом съм решил да го купя,значи малко или много ще ми върши работа. "

Колкото ЛХ3-ката, или колкото видеокамерата която продаваш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Lumix lx2 евтино в техномаркет
Автор: guciguci   
Дата:   13-07-09 22:44

Какви сте такива заядливи? Не мога да ви се начудя?!?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »