Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Калибртиране на Мултимедийни проектори???
Автор: matasel   
Дата:   08-07-09 16:35

Здравейте,
Искам да попитам дали са Ви известни методика, хардуер и/или софтуер за калибриране на Мултимедийни проектори, подобно на "харда/софта" за калибриране на монитори и принтери.
Оказа се (не че е толкова чудно), че лошо настроен проектор може да дава кошмарен образ. След малко настройки при субективен визуален контрол образът може да се подобри драстично, но все пак настройката е субективна.
На всичкото отгоре има проектори, които имат прекалено много настройки. Например освен обичайните контраст и яркост имат и контраст и яркост поотделно за синьо, червено и зелено. Имат настройка и на "гама" отделно за светлините, сенките и полусенките. Разбира се и настройка на цветна температура. Така че само дотук се получават 12 плавни настройки, което означава, че оптимизирането "на око" никак не е лесно.[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибртиране на Мултимедийни проектори???
Автор: asahi   
Дата:   08-07-09 16:48

Има такава опция към стандартните уреди и софтуери, но не съм им обръщал внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибртиране на Мултимедийни проектори???
Автор: GenaDP   
Дата:   08-07-09 16:53

Искам да попитам дали са Ви известни методика, хардуер и/или софтуер за калибриране на Мултимедийни проектори, подобно на "харда/софта" за калибриране на монитори и принтери.

Известна ни е...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   08-07-09 17:02

Благодаря, Господин ПреподобнИЙ GenaDP.
За Вас никога не съм се и съмнявал, че Ви е известна.
Виж, въпросът за споделянето И с простосмъртните, е съвсем друга работа, така че не си и позволявам да го поставям дори[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибртиране на Мултимедийни проектори???
Автор: GenaDP   
Дата:   08-07-09 17:36

Матаселянчето ем просто, ем и нагло... ЯМХ, друже, от мен друго няма да дочакаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибртиране на Мултимедийни проектори???
Автор: matasel   
Дата:   08-07-09 17:43

Да, Господин ПреподобнИЙ GenaDP, обикновено нямам илюзии, а спрямо Вас никакви. А дори да ми предложите и безплатна калибровка, не бих се домъкнал до Вас заедно с проектора, най- малкото защото това би ми излязло по-скъпо отколкото да си купя калибратор, но най-вече от страх, че ако се срешнем, можете да ме Ослепите с Божественото Си излъчване.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибртиране на Мултимедийни проектори???
Автор: drkskwlkr   
Дата:   08-07-09 18:21

Имам Spyder3 Pro на Datacolor и в софтуера му за калибриране има опция за настройка на LCD проектор. Колориметърът се поставя на статив близо до равнината на екрана и оттам насетне процедурата е същата като с настройката на монитор. Мога да ти услужа с моята машинка да си настроиш проектора.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибртиране на Мултимедийни проектори???
Автор: matasel   
Дата:   08-07-09 18:24

drkskwlkr, Благодаря много [beer] - ще ти пиша ЛС. Приятна вечер.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибртиране на Мултимедийни проектори???
Автор: tochnia   
Дата:   08-07-09 21:17

Аз си бях калибрирал проектора и резултати имаше.. но цветовете пак не са като на калибриран монитор..

Препоръчвам проектора да се остави да работи поне половин час преди калибриране за да е загрял и да се е стабилизирал като температурен режим..

За евтин проектор няма смисъл от процедура.. цветовете там са като на монитор Самсунг...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »