Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нормално ли е да загрява картата?
Автор: da.fo   
Дата:   08-07-09 02:00

Преди няколко дена снимах един репортаж(не ми е това работата) и когато извадих картата на която бях заснел около 100 кадъра все в серия ми направи впечатление , че картата е доста топличка. Сложих друга и продължих снимането ...когато приключих нарочно я извадих и пипнах - също беше затоплена. На картите няма обозначена скорост и най вероятно е 40Х ... може би и това оказва влияние ??? Все пак - нормално ли е ???


Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е да загрява картата?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   08-07-09 02:13

Нормално е!

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е да загрява картата?
Автор: ivom   
Дата:   08-07-09 02:14

По-вероятно е апарата ти да е загрял картата, а не сама. Ако все пак ти е интересно можеш да копираш голям брой файлове с карт риидър и да видиш дали пак ще загрее

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   08-07-09 04:08

не е твърде нормално, при мене картите не загряват. Вместо това загрява батерията, която е съвсем наблизо, и нали се сещате [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е да загрява картата?
Автор: fobo88   
Дата:   08-07-09 18:23

Nqkoi ot po-starite karti zagrqvat. prez 2000g. bqh kupil 128Mb za Nikon Coolpix 990 i pri snimane na 4-5 kadura v TIF format napravo pare6e.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е да загрява картата?
Автор: джъмбо   
Дата:   08-07-09 20:40

да нормално е... особено като е имало дълга серия....

преди малко качвах ма една флашка и тя загря след 4 гб натъпкани

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е да загрява картата?
Автор: nacho1   
Дата:   09-07-09 08:17

флашка на usb-то на компютъра също загрява ... дори и нищо да не се копира - явно от напрежението предполагам ... нали има usb-лампи, котлони и тем подобни щуротии захранвани с ток през usb-то. За картите не съм забелязал да греят ... предполагам е нормално да са загряти, но "печащи" електронни елементи обикновенно нямат дълъг живот. И обратно студени недостигнали работна температура имат по-ниско съпротивление при което първоначално преминава по-голям ток и отделя повече топлина за кратко време. [smilie3] - всъщност това е ролята на stand by-а при някой уреди. А работната температура на подобни елементи не ми е ясна, но със сигурност е различна при различните елементи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »