Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за паднал D80
Автор: meraklia_pz   
Дата:   04-07-09 12:43

Здравейте миналото лято се радвах на D80, но един слънчев ден без да обеснявам подробности-падна :( от снимките долу ще ви стане малко ясно какво му е ! след като падна светкавицата спря да работи, спусъка падаше и му сложих тиксо отгоре за да не бада, не можеше да фукосира автоматично, но това в последцтвие след пробването на друг обектив апарата си фокусираше коректно. Проблема с автофокуса беше от обектива. Попитах в Профайлд ООД какво може да се направи и те ми казаха, че трябва да се прати в Гърция до офиса на Nikon. Нямах времето да чакам трябваше да заминавам в чужбина и затова продължих да снимам в това състояние на апарата, без автофокус и светкавица. Направил съм около 3000 кадъра в това му състояние. След като се върнах реших да видя какво може да се направи. Свързаха ме с една Софийска фирма (няма да споменавам имена) и от там ми казаха, че може да се оправи за около 150 лева. Много се зарадвах, но радостта ми не беше за дълго. Върнаха ми го в същото състояние, но вече и с неработещ дисплей, не може да се включи по никакъв начин. На картата се записват снимките,но не мога да видя на дисплеят нищо. Обадих им се за да поискам обяснение какво е станало, защо дисплеят му не работи. А те ми отговориха лаконично, че "апарата не ставал за нищо, всичко вътре било разбито и ако се отвори още един път щяло всичко да изхвърчи".
(пари не ми взеха) Какво да сми мисля аз ми кажете, може и да си харесали нещо вътре (нормално е да си го мисля, нали). При това обяснение !!!

И сега след всичко това, апарата изобщо за нищо не става. Яд ме е защото ако бях му сменил обектива и купил външна светкавица апарата щеше да си работеше, но сега... Наистина незнам какво да направя, моля посъвтвайте ме...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: meraklia_pz   
Дата:   04-07-09 12:48

http://tranz.it/load.php?id=AEUOc26Q5LK9d055329602

http://tranz.it/load.php?id=cv3mAyqXosujN01f329603

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: Пешо   
Дата:   04-07-09 12:55

Пич ак си мслиш, че някой ше тръгне да ти пише кодове и да свля сниимки, само да види някакъв счупен апарат,много се лъжеш. Я ги метни в фотзоната...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: gbrain   
Дата:   04-07-09 13:03

Кофти, съчувствам ти. Аз не разбирам от поправки и не ми се е налагало да ходя по такива за щастие. Мисля, че едно втора ръка D60 ще ти свърши работа, само че не знам откъде да си го купиш. Пак са пари не малко.
Ако наистина не става за нищо, поне виж какви части от него можеш да продадеш , за да не си съвсем валат.
Ако имаш сапунерка упражнявай се с нея докато събереш пари за друг. Според мен, тази малка спънка няма да попречи на творческото ти развитие.
Успех и горе главата![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: mitku   
Дата:   04-07-09 13:51

В туй състояние, както го обясняваш - само в сервиза в Гърция (както са ти казали и Профайлд) има шанс, но е не много голям, а и такъв ремонт ще е доста скъп (и както казах - с негарантиран край)... предполагам около 200 еуро. Най-добре мисли за друго тяло. Едно друго Д80 на старо, в отлично състояние ще ти излезе около 800 лв. или малко отгоре, но поне ще е здраво.
Все пак не пречи да отидеш в Профайлд поне да го видят и да прецениш след консултацията дали си заслужава да се ремонтира. Че тъй само мятаме боб тук и се правим на баба Ванга какво му е на апарата. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: ilcoin   
Дата:   04-07-09 14:26

Да не дава Господ де, ама с писане по форуми няма да се оправи. Пращай до Византия през официалния вносител и ако ремонта е над 200-250Е, не се занимавай. Има чудесни камери на 2-ра употреба. Може и да са на повече "километраж", ама поне са здрави и работят.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: asahi   
Дата:   04-07-09 20:13

New updates for your system detected.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: alcap007ne   
Дата:   04-07-09 21:56


http://store.picbg.net/pubpic/D4/FC/8fbdcd60931dd4fc.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: platinum   
Дата:   04-07-09 22:12

http://tranz.it/load.php?id=AEUOc26Q5LK9d055329602


http://tranz.it/load.php?id=cv3mAyqXosujN01f329603


Според обясненията ти в началото ми се струва, че всичко можеше да мине лесно със смяна на малко пластмаса /преден и заден панел/ в оторизиран сервиз в чужбинско. Има вероятност някой "майстор" де е пипал без ESD гривна на ръката и да е скапал интерфейса за дисплея. А може и да в забравил да вкара лентовия кабел и да го закопчее. Сега няма смисъл от приказки. Чудесно разбирам какво е настроението ти, но това от страна на сервиза се нарича безотговорност. Затова не са ти взели пари. Търси начин за нов апарат или комуникирай с правилните хора и научи колко ще ти струва ремонта. Успех [smilie24]



Публикацията е редактирана (04-07-09 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: tvk75   
Дата:   04-07-09 23:00

много вероятно да не са си направили труда да го сглобят добре,,,

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: pefoto01   
Дата:   05-07-09 02:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: meraklia_pz   
Дата:   05-07-09 10:04

От обектива нищо не става ! Това ми е пределно ясно. Колкото до това с така да се нарече "несполучливият ремонт" не искам да коментирам. Чудя се какво да правя ? Че трябва да се купува ново тяло трябва, това си го знам, но ще стане към март месец следващата година надявам се(малко да поефтинее D300). Мисълта ми беше да си купя една SB600 и някой 18-135мм или 18-105 VR на старо(гледам из базара имаше обяви за тях) и само чаках да се върне апарата и да ги взимам, но хората са казали - "Не си прави сметките без кръчмар". Другото, което мислих е да не се занимавам с този апарат,да го продам за чарколяк на някаква синволична цена и да взимам един D60 с някакво обективче пак на старо, но от този вариант се отказах, защото след като мисля да взимам D300, D60 ще остане. Или да разкарам този и да не взимам нищо и после като имам възможността да купувам да взимам и тяло и светкавица и обектив. Мисли много, но коя е най-удачната :)

П.С. Колкото до разнасяне на апарата до Гърция, това според мен е безмислено, мисля си,че там ще го оправят все пак е официален сервиз би трябвало да знаят и да имат чарколяк за D80, но много пари ще трябва да дам. Пак и апарата е паднал, ако ще като нов да го направят. Е все пак е паднал ! Благодаря ви много за загрижеността и за предложенията ви. Отговорих на тях. Пожелавам на всички да нямат като моят "късмет". Вече с този "катинар" на ухото знам какво да правя за напред! Приятен почивен ден на всички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: ZENTEX   
Дата:   05-07-09 18:43

Аз съм виновен,откраднах всичките части от апарата,кофтито е че пак не забогатях,явно ще трябва да продължа с кражбите на части,в тази криза трудно се оцелява без гепене на части.............За 150-те лева не съм много съгласен,обикновено казвам ориентировъчна цена на клиента до която си струва да се отремонтира дадено изделие(разбира се ако мога да му дам гаранция че в последствие няма да има и други проблеми).В дадения случай само смяната на горния корпус на апарата(включващ и светкавицата,дисплея,бутоните и спусъка защото са комплект и аз трябва да ги купя) излизат приблизително 300 лв.От друга страна камерата изобщо не е разглобявана(отпада теорията за гепения дисплей,липсата на антистатична гривна последен модел от НАСА и забравен клипс),защото аз като техник решавам че е безсмислено (защото това не ми е първи случай на ударен Д80 в горния корпус,интересно все там ги удрят),поради простата причина че сложих нов бутон на спусъка да пробвам дали механиката изобщо може да работи,при натискане установявам че първата позиция на спусъка е почти смачкана и не сработва,при по силен натиск камерата започва да прави кадри,обаче с отчасти пропуски в експонацията,от което следва че мирър бокса е под проблем,което означава още едни 150 евра които пак аз трябва да дам,при което правя заключение че тази цена е безсмислена и клиента едва ли ще се съгласи,но дори и да се съгласи не се знае какво е състоянието на електрониката при което си давам пас,което си е мое право.Колкото за разговора по телефона,точните ми думи на въпроса защо не работи дисплея бяха че това е поседния проблем на тази камера,при което собственика отсреща ми пожела лек ден.Дисплея не работи защото първата позиция на спусъка е повредена и по този начин блокира всички останали бутони.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: meraklia_pz   
Дата:   06-07-09 08:47

Чест ви прави, че пишете. Макар, че почвате доста арогантно с писмото. По-надолу се изказвате сериозно и с професионализъм. Не се съмнявам в професионализма ви и от всичко това, което съм чувал за вас. Комуникацията беше не на ниво. Но както и да е :) Причината ми не е била да обвинявам някого, а да ми се даде съвет какво да правя от тук нататък. Предлагам темата да бъде заключена !

Извинявам се ако по-някакъв начин според вас съм злоупотребил със вас !

Приятен ден на всички !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за паднал D80
Автор: tonitka   
Дата:   06-07-09 09:44

Имаш ЛС!!!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »