Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: Пърпъла   
Дата:   04-07-09 11:49

Съгласно ревюто на DPREVIEW апарата е способен на макс. 16MB/sec. Съгласно WIKI 133x се равнява на 20MB/sec.
По приницп съм се насочил към 16GB SanDisc Extreme III, която е 30MB/sec. Но гледам, че има оферти на Kingston за 32GB карти но 133x (20GB/sec) на по-добра цена.
Освен това четох някои блогове че някой потребители са имали проблеми с замръзване когато са ползвали конкретно 8GB Extreme III Sandisc. По принцип това не значи нищо, може да е имало дефектна серия, и те да са попаднали на такива карти.

Та питането ми е към собственниците на на 5D MkII: Пробавал ли е някой карти 133х на която и да е фирма, и ако е - има ли някакво забавяне на скоростта на снимането и на видеото.
Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: Пърпъла   
Дата:   04-07-09 12:15

И въобще Kingston са подозрително по-евтини. Дали ще се мина ако си взема такава от който и да е размер. Отново поватярам - конкретно за работа с 5D MkII[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   04-07-09 12:23

ами аз съм с 8GB точно kingston - за около 24лв нова я взех! 133x
Супер БАВНА карта в сравнение с другите които имам. Изпразва буфера поне двойно по бавно от А-дата 266x. Другия проблем е, че при снимане на видео ако направиш кадър по време на видеото...на първия - НЕ, но на втория кадър в RAW забива видеото докато запише кадрите. Т.е. в определени условия се усеща колко е бавна, но пък аз съм си решил проблема с няколко 2-4GB ултра бързи карти за тези случаи, а през цялото останало време си плющя на 8GB супер евтини и бавни карти

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: Пърпъла   
Дата:   04-07-09 12:33

ОК, не трябвшае да пускам тема преди да съм си направил домашното - да проверя какво пишат хорта из нета.

Да така е - бачкалa що годе добре на видео, но забавяла при burst снимане.
Но понякога при снимане на снимка по време на видео замръзвала, както пише колегата по-нагоре.

Освен това явно ще е бавна и при разтоварване.

Понякога на видео замръзвала при рязка промяна на картината - то е логично - много повече информация идва в момента.

Ясно - ще гледам да е по-бърза, може и да е SanDisc.



Публикацията е редактирана (04-07-09 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: mixmike   
Дата:   04-07-09 14:11

Освен това явно ще е бавна и при разтоварване.

Абе да ти кажа при разтоварването няма никаква разлика бърза/бавна.
А и нещо което случайно прочетох - сложи си софта на канон от диска. През него, апарата точи с около и над 12-15MB/s. Супер бързо. Canon най-накрая го оправиха това. Доскоро си ползвах само card reader, но с него просто брадясваш при 25-30MB-ови RAW и скорост на трансфер около 3MB/s (рийдъра е обикновен за 10лв).
Така че разтоварването не ти е никва грижа, минусите ги описахме по-горе.


Ясно - ще гледам да е по-бърза, може и да е SanDisc
Не е казано че трябва да си купуваш 3-4-5 ПЪТИ по-скъпа карта, само защото веднъж ще ти се наложи да запълниш буфера и 5-цата ще го "стовари" за 15 вместо за 10 секунди. Не е проблем чак толкова. При цена от 30лв за 8GB - срещу сигурно 150лв и отгоре за по-бърза...незнам, решавай си.

А и не е казано да си вземаш sandisk! Ултра бързи карти имат примерно A-data. Адски съм доволен от тях. Имам x266 - не съм правил тестове, ама едва ли ще намериш разлика между нея и Extreme III освен в двойната цена! А отделно си има и серия UDMA x300[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   04-07-09 20:54

като имаш тоя Канон, не би трябвало да се притесняваш от малко по-високата цена на истинските CF-памети, това са именно SanDisk

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: asahi   
Дата:   04-07-09 20:57

Въпросът не е за притеснение, а за целесъобразност.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: darksorrow   
Дата:   04-07-09 20:59

истинските CF-памети, това са именно SanDisk

сменил съм 2-3 марки памет, общо 7 или 8 бройки. нито една от тях не беше сандиск. нито една от тях не ме е дънила НИКОГА.

искаш ли сега да познаеш дали съм готов да платя 3 пъти отгоре за надписа (и, предполагам скоростта - когато е КРИТИЧНО важна си струва, разбира се), въпросът е дали това е така за всекиго, в крайна сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: photostoykov   
Дата:   04-07-09 21:05

Именно поради целесъобразност имайки предвид, че Canon EOS 5D Mk II поддържа UDMA и това, че подобна камера се използва за комерсиални снимки, най-подходящите CF карти за нея са SanDisk Extreme IV и Lexar 300x UDMA.
По-високата цена на тези карти се изплаща многократно с тяхната надеждност и бързина, да не дава Господ със загубена фотосесия!

Евтини на триците, скъпи на брашното!

[smile]



Публикацията е редактирана (05-07-09 09:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: ivodam   
Дата:   04-07-09 22:22

Пърпъла: Здрасти! Аз използвам петичката с УДМА Сандиск 8 ГБ и работи просто светкавично!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   04-07-09 23:04

darksorrow
истинските памети са си SanDisk, има и други марки, но,,,,, Мерцедес също е единствената кола. Сега съм готов да се обзаложа, че не си готов да платиш 3х цената, но всичко не е само в скоростта, надеждността и името. Това за името е елементарно разсъждение, чувал съм го десетки пъти. Много ясно че името има значение

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: Breach   
Дата:   05-07-09 20:56

Това е като да сложиш стоманени джанти на С класа ;) Мин. Sandisk 8GB Extreme III ако ще снимаш RAW или видео. За JPEG може и 4ГБ предполагам. Сега взех Extreme IV (което честно казано въобще не съм сигурен, че е оправдано де), но едно време от много кумене взех 2х 2ГБ карти дето направо мога да ги ползвам в фоторамката и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   05-07-09 21:15

айде, почнаха високопарните изказвания[smilie10] [smilie11] [smilie5] [ezik]
Мерцедес и стоманени джанти - глупости на търкалета[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Няколко са китайските производители на памети вложени в CF-а, SD, РАМ памети и прочие изделия където се изисква памет. Повярвайте, името Сандиск не е от тях. Сандиск са купувач на "пълнежа" на картите си и сравненията с мерцедеса са по-вярни ако се каже - "да си купиш мерцедес и двигателя в него да е от Sang Yong.
Ай наздраве [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Breach   
Дата:   05-07-09 21:21

mixmike, идеята ми бе, че да купиш такова тяло и да пестиш от карта е като цяло глупаво. Като скорост една карта има значение главно за бърст снимане и в този случай за видео - 1080p е доста изискващ.

Колкото до до марките:
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9784

Забележи кой държи първите 20 места? А кой какво слага вътре мен поне, слабо ме интересува. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: photostoykov   
Дата:   05-07-09 21:30

mixmike, този път не позна!
Производството на твърдотелна памет е съсредоточено в Тайван!
Това, че производствините мощности на SanDisk са в Китай нищо не значи, а само подтвърждава тезата: "Има китайско и китайско!"
100% входящ и изходящ контрол на SanDisk ги правят име, на което може да се вярва!
Между другото Lexar произвеждат именно в Тайван, независимо от USA седалището!

[smilie5]

P.S. Горното не означава, че любителите фотографи не трябва да използват други брендове!
Разговорът беше дали в профи-телата трябва да се слагат незизвестни марки памет, когато се работи под пара и най-вече комерсиално?



Публикацията е редактирана (05-07-09 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: Breach   
Дата:   05-07-09 21:50

@Purple, maлко се отклони темата:

Мисля, че това е, което търсиш:
http://photo.net/canon-eos-digital-camera-forum/00SEyX

Според поста - няма проблем с 133х, но буфера се пълни по-бързо, което предполагам значи, че рискуваш в някакъв момент да почне да губи кадри.

Само няколко други бележки -- 1080p видеото изисква мин. 8МБ/сек реална скорост на запис (което повечето нови карти го осигуряват). Не вярвай на надписите по картата - това са максимални възможни скорости, виж линка, който дадох малко по-горе за реални измервания с 5Д М2.

П.С. Още нещо, което е хубаво с по-бърза карта е колко време чакаш да ти се прехвърлят снимките/видеото -- вече сериозно се замислям за Firewire/eSATA четец...

П.П.С.
Друга бележка по въпроса с марките: Поне SanDisk i Lexar предлагат доживотна гаранция (възможно е да зависи от серията, не знам).



Публикацията е редактирана (05-07-09 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: chukov   
Дата:   05-07-09 21:55

Видео се снима без проблем и със сандиск ултра 2

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   05-07-09 23:03

Видео се снима без проблем и със сандиск ултра 2
Видео снимам без проблем и с PQI 40X, която за мен е най-голямото недоразумение на пазара.

Разговорът беше дали в профи-телата трябва да се слагат незизвестни марки памет

и що да не се слагат? Като съм с 5Д2, сигурно не мога да снимам и със сигма 15-30, а трябва непременно да си взема 16-35 за 3000лв?
Или пък ми трябва специално 24-70L, вместо примерно 24-85 USM, който е 3 пъти по-лек. Ми на f9-f11 да покажа снимки - няма да видите разлика. На толкова се снима ако са пейзажи. Ако не е за работа - не ме бърка дали ще е мек по крайщата. Портрети пък НЕ снимам на f9, затва съм си взел 135 f/2 L i плющя само на f2. Качеството е превъзходно, а и винетира идеално.

Всичко опира да собствен избор. Преценяваш си какво ти трябва и тва е...
Не може да се появи някой и да ти каже - имаш профи тяло - трябва да му купиш Sandisk. Ми не искам.[ezik] [beer]



Публикацията е редактирана (05-07-09 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: borisyankov   
Дата:   06-07-09 00:57

Видеото се снима на 40мбита/сек, това се равнява на 4.5мбайта/сек.

Освен това не дропи кадри каквото и да стане - има буфер който се ползва. Ако се напълни видеото спира.

Никога не съм имал порблеми с 133х Трансенд, който е няколко пъти по-евтин от бързите Сандискове.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: Breach   
Дата:   06-07-09 20:57

Да и аз го видях някъде това за 38mbps, но цитирах ръководството в случая:

"When shooting movies at the 1920x1080 size (Full HD quality), use a large-capacity card having an actual reading/writing speed of at least 8MB/sec."

Както и да е, повечето карти на пазара в момента със сигурност са над тези скорости.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой пробвал ли е 5DМкII с CF 133X
Автор: Пърпъла   
Дата:   07-07-09 12:59

Благодаря за съветите. Да наистина много бързо тегли през USB кабела.
Наистина марката на картата няма значение, стига да върши работа. Имах карти 4 Gb ,различни от "марковите" - никога не са ми губили снимки. За разлика от една флашка 8Gb Kingston, която умря безславно на първия месец.

Така както гледам писаното по нета видеото било наистина е по-малко претенциозно към скорост спрямо burst снимането. Каква му е макс, скоростта точно не можах да намеря, Макс. скорост се получава при бързо променящи се сцени - например листа на дърво които ги духа вятър. Аз пробвах старите си карти, които продадох вчера - наистина забиваха на 20тата секунда на видео. Значи са си били бавнички. Тоя дни ще взема нова карта(и). Дебна тука нещо добро и ефтино по E-Bay, дано не се окаже някой менте де.
Лек ви ден, чета.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »