Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: d_balinski   
Дата:   03-07-09 11:25

Притежатели сме на Pentax K200 и батериите започват да се изтощават доста бързо.Кои са подходящите батерии за него.С първите батерии(SONY 1700 mAh) направи около 1000 снимки без да презареждаме.След първото презареждане,направи значително по-малко,а сега прави 3 снимки и падат батериите.Взехме 2АА SANYO 2700mAh,но ситуацията е същата.Последно апарата беше със заредени 2 SONY и 2 SANYO направи 3 снимки и угасна.Да не би да е от зарядното или апарата,ако не е дайте съвет кои са подходящите батерии за този фотоапарат?


Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   03-07-09 11:29

Явно има проблем в апарата. Моят (Canon 350D) на няколко пъти така е изгасвал все едно е свършила батерията, а реално е била напълно заредена. Проблемът изчезна обаче, така както и се появи. Не знам каква беше причината.

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: asahi   
Дата:   03-07-09 11:58

Балински, важни са не само батериите, а и как се зареждат и експлотират. И най-прекрасните батерии при кофти експлотация ще свършат бързо.

За батерии препоръчвам Енелуп на Саньо.
За зарядно - Маха Пауърекс 9000.

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: sokola   
Дата:   03-07-09 11:59

Пробвай и с други батерии,например от някой колега,които са ОК.
Тогава ще разбереш дали причината е в апарата или батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: s_dyakov   
Дата:   03-07-09 11:59

SANYO са много добри .. не може да ти падат толкова бързо... ти с каквъв чарджер ги зареждаш? т.е сигурен ли си че са заредени изобщо и не са на 3 години вече и не могат повече :)

Иди си купи един нов комплект с чарджер.

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: spstefanov   
Дата:   03-07-09 12:16

Като стар собственик на няколко пентакса мога да дам моето мнение - Батериите които харесвам са само и изключително Саньо - с условието, че са пресни на възраст и се зареждат с качествена зареждачка. Оптимално е зареждачката да има опция за разряд /за да може да се направи пълен цикъл на разреждане и зареждане/ и при 2700 мач да се зареждат за около 12-14 часа /тоест зарядния ток да не е екстремно висок/ - Говорим за комплект от 4 еднакви батерии като възраст и капацитет. Недопустимо е да се зареждат батериите частично, също да се смесват в комплекта батерии с различни капацитетни стойности. Започне ли се работа с един комплект, той трябва да се използва екипно и много редовно - оставиш ли батериите 1 месец да си почиват и бързо почват да сдават багажа. При гореизброените условия един комплект може да се ползва активно /дори ежедневно/ около 2 години.
Тези батерии, които са поостарели и не могат да захранват апарата успешно могат да се ползват още известно време за външната светкавица.


Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: mitku   
Дата:   03-07-09 12:27

Явно зареждачката ти е някаква яка "летва" и не зарежда като хората. Вземи по-читава. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: miton   
Дата:   05-07-09 20:52

Енелуп на Саньо[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   05-07-09 20:57

Дурасел

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: Breach   
Дата:   05-07-09 20:59

За най-добрите не знам. За светкавицата сега ползвам 2х комплекта Сони 2700 mAH с Duracell fast charger и съм много доволен. Sanyo са също наложила се марка, но не съм ползвал от години.

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: danbi   
Дата:   05-07-09 21:16

Още една приказка за по-свястна зареждачка.

Може да пробвай с обикновени алкални батерии -- ако с тях работи добре и дълго, значи батериите ти не са наред. Малко е вероятно да са дефектирали -- по-скоро зареждачката е менте. Може впрочем да се наложи няколко цикъла за съживяване с хубава зареждачка която може да ги анализира.

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: bobihot   
Дата:   05-07-09 21:59

Има вероятност и да ти презареждат и не спират заряда- тогава също се прецакват. Та качествената зареждачка си е най-ценна.

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: bendy   
Дата:   05-07-09 22:08

Със същият апарат съм. Ползвам Енелуп на Саньо, с тяхното си зарядно - нямам никакви ядове. Но и аз съм съгласен с останалите - проблема най-вероятно е в зарядното ти.



Публикацията е редактирана (05-07-09 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: superfly   
Дата:   05-07-09 22:50

Още един глас за SANYO Eneloop . Ползвам ги с външна свекавица и съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: nikel   
Дата:   05-07-09 22:59

Първо правило не слагай в апарата различни типове/марки батерии едновременно. Ако бачка с 4 бройки то те трябва да са абсолютно еднакви. Иначе ще унищожиш батерийте за отрицателно време. А добрите батерии са Sanyo, Energizer, Sony и т. н. Много от различните марки батерии се правят имено в заводите на Sanyo и на тях пише: made in japan
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: папач   
Дата:   06-07-09 09:40

Energizer не са ме дънили до сега.Хубаво е че малко хора ги знаят и ползват щото току виж им вдигнали цената както на АРО хартията.
Енелуп на Саньо ми дадоха със зареждачка,но взеха да издъхват при нередовно ползване.

Отговори на това съобщение
 Re: кои са най-добрите 4АА батерии?
Автор: stormfx   
Дата:   06-07-09 09:50

Още един глас за Sanyo Eneloop. Вземи си обаче качествено зарядно. Това е много съществен момент. Със Powerex 9000 може да ти е малко трудно да работиш. Powerex 801 също ще ти свърши работа (за 8 батерии е).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »