Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: Magnifico   
Дата:   30-06-09 22:25

Дето се вика, най-после го пипнах :P
Наистина много хубаво апаратче! С удоволствие бих го разнасял навсякъде със себе си, вместо ДСЛР. Изработката е на много високо ниво. Слуховете, дето обикаляха из нета, че автофокусът му щял да бъде бавен са грешни. Всъщност е доста задоволително бърз, пък и съм сигурен, че ще има подобрения след като излезе и ъпгрейд на фирмуеъра.
В началото ми се видя малко по-голям от това което очаквах, имайки предвид снимките които съм гледал, но не е нищо толкова значително.
Много тихичък, бърз и лесно се управлява, особено ако си свикнал със менятата на Олимпус.
Ето и мало снимки:


http://photo-zona.net/images/user63003/album19469/large/1246389484_tvso0807_P6301731.jpg




http://photo-zona.net/images/user63003/album19469/large/1246389486_whru1764_P6301745.jpg




http://photo-zona.net/images/user63003/album19469/large/1246389491_vbeq1260_P6301748.jpg




http://photo-zona.net/images/user63003/album19469/large/1246389492_wqqt0136_P6301756.jpg



От Олимпус България казаха, че цената ще е около 1400лв което включва EP-1 + 14-42mm
Наистина, апаратчето притежава всичко най-ново, което може да се намери на пазара и като цяло всички разработки на Олимпус 4/3 до момента, някои от които "прекроени" за новото тяло [smile] Видеото е много забавно, особено с артфилтрите [smilie6]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   30-06-09 22:28

да кажат със 17мм колко пари ще е... мани този китак...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: apollo   
Дата:   30-06-09 22:29

Ха като гледам е с размерите на една Смена... не баш джобно[smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: Magnifico   
Дата:   30-06-09 22:35

Дау,
ами не съм се сетил да попитам [smilie8]
Въпреки това, мисля, че 14-42мм повече ще върви, поне за категорията купувачи към която се стреми Олимпус - а именно жените [smilie6] Лесно може да се държи в чанта, но имайки предвид колко е стилно апаратчето, мисля че повечето ще предпочитат да не го крият [smilie25]
Друго нещо което не очаквах е свързано с допълнителния оптичен визьор. Той всъщност покрива зрителен ъгъл на 14мм фокусно разстояние, а не 17. Не знам с каква цел е направено, казват за да имаш по-голяма представа какво се случва отстрани.

Аполо - зависи за какъв джоб става дума [smilie25] В джоба на дънките няма да влезе удобно. То и сапунерката дето имам не влиза, кък и не съм се опитвал [smilie18] Едно малко калъфче и през рамото [smilie24] Може и на колан, който предпочита.
Аз бих си го провесил през врата, в готовност за снимане, пък през останалото време в калъвче. Номерът е да не тежи [smilie25]



Публикацията е редактирана (30-06-09 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   30-06-09 22:38

ужасия, 1400 [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: apollo   
Дата:   30-06-09 22:39

Пак е добре с около 100лв. по-малко от очакваното все е нещо[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: Magnifico   
Дата:   30-06-09 22:41

tvk75,
дам традиционно за Оли да пуснат малко по-скъпо в началото [smilie25] Канон Г10 в началото беше към 1200лв. Сега е 1000, но няма нищо общо с Оли E-P1



Публикацията е редактирана (30-06-09 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: apollo   
Дата:   30-06-09 22:44

Мястото му би било на лявата презрамка на раницата, докато дясната е запазена за ГПС-а...[smilie3] [smilie24]

Магнифико а горе долу от кога ще е в продажба [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   30-06-09 22:47

Това апаратче ще надмине успеха на легендарния МЮ-2 [smilie24]


[shtrak]



Публикацията е редактирана (30-06-09 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   30-06-09 22:50

това че няма визьор е бая гадно. Оня ден ей така за теста пуснах сонито само на дисплей, с идеята да видя дали може и дали бих издържал да снимам по тоя начин. Е не става. То не се вижда добре какво визираш, да не говорим за някакви подробности в кадъра. При това беше облачно, на слънце ще е още по-зле. Чудех се да държа апарата ли, че да засенчвам с ръка ли. Вярно сонито е старичко и дисплея му не е толкова добър като новите, ама все пак... Пробвал съм да снимам и с един панасоник ТЗ някой си, и там също просто не ставаше номера.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: pmartinov   
Дата:   30-06-09 22:53

Пазара се наслади достъчно на голями апарати със сменяеми обективи !


Вече е време на компактните със сменяеми.



Публикацията е редактирана (30-06-09 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: kirilius   
Дата:   30-06-09 22:59

Мда, за снимане на открито си трябва визьор. Ще чакам E-P2, ако не си взема нещу друго междувременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: apollo   
Дата:   30-06-09 23:00


http://3.bp.blogspot.com/_HFempjFS_ZU/Ske3qBfV6WI/AAAAAAAAAk4/A09HYTodIok/s400/Olympus_E-P1_and_Me-0


Не прилича особенно на сапунерка а в малка женска ръка съвсем [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: cicomanco   
Дата:   01-07-09 09:57

Когато оли са се сетили да пуснат малки фотоапарати специално за женските ръце, продажбите им са скочили неимоверно.Още повече , че апаратчето предлага много добра ергономия точно за малки ръце.Това не е сапунерка или джобен фотоапарат.Аз го пробвах с адаптора и 14-52 както и с 12-60.Определено с 12-60 фокуса е доста по-бърз , но баланса отива ,по дяволите....
Телцето е направено изключително здраво, красиво и качествено и усещането , че с тежък обектив байонета ще се откърти го няма. Снимките които си свалих са ппросто изненадващо добри. Ще намеря веме да покажа някои от тях , но това което при Е30 се води за използваем кадър с компромиси на 1600 , при малкото пенче го наблюдаваме на 6400! Направо си е революция в нивото на шума! Детайла е запазен изключително добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: karan4o   
Дата:   01-07-09 10:03

Чакам с нетърпение снимките ти, да се порадваме и ние малко [smile] [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: джъмбо   
Дата:   01-07-09 10:05

аз не се сетих да си сложа моя карта.... пък направих приятни снимки.... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: cicomanco   
Дата:   01-07-09 10:09

Да ма аз им висях на главите да ми свалят на флашка моите![smilie5]
Малко странно наистина да не се запазят направените кадри....

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: mitakabus   
Дата:   01-07-09 11:45

Добре де - Аф последно как е, на по -затъмнени пространства ме интересува?? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: cicomanco   
Дата:   01-07-09 13:22

Ами нямаше затъмнени пространства за да го пробвам там , но е съвсем приичен според мен за категорията клиенти към която е насочен.За едни може да е наред , за други да е бавен .....все пак не е като на ДСЛР , но не е и като на сапунер.Има известно кратко хънтване при фокусиране , но е прецизен, и за любител е предостатъчен.Това не е фотоапарат за работа , а за удоволствие! Който си го купи , със сигурност няма да съжалява и не е правилно да се сравнява с останалите , тъй като досега такъв апарат не е имало , а и като за първа бройка е прекрасен!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: mitakabus   
Дата:   01-07-09 13:31

Ще се пазари май от УК/УСА скоро като гледам....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   01-07-09 16:13

Чудя се, какво стана с EVF?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: dau   
Дата:   01-07-09 16:50

EVF, кой по дяволите иска такова лайно?
ако е така да сложат сенник на екрана... за какво ти е това...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   01-07-09 17:10

За да можеш да кадрираш през визьор [smilie5]

Обещаваха се мегапикселни EVF с много добри времена на реакция и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: Magnifico   
Дата:   01-07-09 18:45

danbi, мисля че говориш за Панасоник Г1. За ЕП-1 никой не е казвал, че ще има ЕVF
И аз ще повторя - това не е ДСЛР, не е сапунерка, не е и турбо-сапунерка.
И въпреки това, мистър Watanabe казва, че следващият модел ще има и визьор, като се запазят същите размери [smilie11]



Публикацията е редактирана (01-07-09 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-P1 - Press Представяне
Автор: Magnifico   
Дата:   01-07-09 19:43

Има създаден форум за новия E-P1 [smilie24]
E-P1 Community

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »