Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: demony   
Дата:   28-06-09 15:30

Здравейте! Попринцип съм запален любител фотограф и след като имах доста апарати от типа на Панасоник тз 3 / тз 5 няколко от фс серията както и няколко кодака реших че е дошло времето за нещо една идея по професионално.Честно да си кажа смятам че ми е малко рано за слр фотоапарат (въпреки че виждам наличето на такива с цена и под 1000лв и от от реномирани марки като никон)решил съм да взема нещо с ръчни настройки възможност за RAW формат възможноста за монтиране на филтри и сенници е предимство! Доста се бях загледал в http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/

обаче ми се струва ама много тежък и голям и в последствие се преориентирах към апарати от типа

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmclx3/

или

http://www.dpreview.com/reviews/canong10/


като опционален вариант може и

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Nikon/nikon_cpp6000.asp

четох доста мнения и за

http://www.dpreview.com/reviews/sigmadp1/

но освен големият сензор не бих казал че с нещо друго ме впечатлява.А липсата на стабилизация особено при снимки от ръка незнам до колко ще окаже влияние но пак си е фактор!


засега може би причината че съм имал доста панасоници ме кара да харесвам най много лх3 (а още повече неговият аналог Leica D-LUX 4 [smilie5] [smilie10] ) Но оставям препоръките на вас! От сега да кажа апаратът може да се вземе и от САЩ така че ако има нещо прилично различно от изброените от мен ще се радвам да разбера!

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: джъмбо   
Дата:   28-06-09 15:37




Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: tvk75   
Дата:   28-06-09 15:50

[smile]
от всичко това, най-любопитна е Сигмата

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: demony   
Дата:   29-06-09 15:16

Тези дни ще заминавам така че моля ви да отправите препоръките си. Наистина съм изправен пред дилема кой да взема а все пак не са и малко парите. Ще се радвам ако хора като вас разбиращи от фотография биха ми помогнали . [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: photostoykov   
Дата:   29-06-09 15:29

За парите си най-много ще ти даде Canon G10!
Но трябва да се отбележи, че той не е съвсем компактен.
Виж това, може да ти е от полза:

http://www.kenrockwell.com/tech/recommended-cameras.htm

Успех!

[smile]



Публикацията е редактирана (29-06-09 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: harvester_vn   
Дата:   29-06-09 16:27

Най-обичам когато вместо просто да се напишат моделите на апаратите се слагат линкове, и то неработещи.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: demony   
Дата:   29-06-09 17:12

Ммм линковете си работят прекрасно! Просто се изисква да се копират,а не да кликнеш върху тях.

Но ако все пак неможе да се справиш апаратите са :

panasonic dmc lx 3

canon g10

Nikon Coolpix P6000


sigma dp1


photostoykov

Благодаря за съвета!



Публикацията е редактирана (29-06-09 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: sashky   
Дата:   29-06-09 18:11

Аз на твое място бих изчакал и събрал още парички за E-P1 Olympus EP1 - PEN
Ще му се радваш много повече от колкото на обикновен сапунер, а и ще имаш нещо екзотично и качествено !

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: suggs   
Дата:   29-06-09 22:14

И колко парички точно ще събереш? Защото "братчето" му Panasonic G1 струва колкото 2 DSLR-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: demony   
Дата:   29-06-09 22:53

sashky

Наистина много интересно предложение! Определено ме грабна от раз. Търся апаратче точно от този тип. Не сапунерка но не и професионален апарат. А някакъв хибрид който да предоставя прилични настройки и сравнително добро качество на изображенията. Определено предлаганият от теб апарат е екзотичен и с много интересен и предизвикателен вид.

suggs

Panasonic Lumix DMC-G1 определено ми идва малко големичък а и самия преход както вече споменах от апарати като панасоник тз3 , тз5 и няколко от фз серията към такъв полупрофесионален апарат като Panasonic Lumix DMC-G1 би ми дошъл доста изненадващо, и после ще има да пълня форума с въпроси от най различен характер .
А относно сумата която съм отделил смятам да е до около 900лв

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: C41   
Дата:   29-06-09 23:13














Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: suggs   
Дата:   30-06-09 14:33

Не си ме разбрал, определено не ти препоръчвам Panasonic G1 , напротив. Не и на тази цена. Имах предвид, че ако E-P1 се появи на подобна цена, няма да си заслужава да се купи, един DSLR е за предпочитане.
Да уточня едно разминаване в постовете: с какви Панасоници си снимал - от FS , или от FZ серията? Ако е от първите - нещо от FZ ще ти дойде добре. Но ако е от вторите , и ти се иска нещо по-добро - оглеждай се за DSLR. Преходът няма да ти е труден, повярвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: demony   
Дата:   30-06-09 15:20

Разбирам! Аз така или иначе ако взимам дслр бих се ориентирал към канон или никон, но засега идеята ми е че искам да взема нещо по компактно за да може във всеки момент да е във мен когато ми се отдаде възможност за хубава снимка.Точно тук носенето на дслр би ми попречило.Определено в бъдеще бих желал да си взема но на този етап няма как да стане. Точно в този аспект Panasonic Lumix DMC-G1 ме грабна защото е сравнително компактен и в малка чанта може да се носи. Относно цената на Olympus PEN E-P1 тя е около $749.99 което както и да го гледаш си е цената на един DSLR като канон еос1000 че даже и отгоре.

Относно недоразумението снимал съм с панасоници от фс серията. Един път за кратко ми попадна фз28 и немога да кажа че останах очарован.Дори при ниски нива на исо-то малката матрица си казваше думата. А аз много обичам да правя вечерни снимки където светлината е недостатъчна. Пък и ако ще си взимам толкова голям апарат направо ще се пренасоча към някой дслр.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми моля компактен фотоапарат с ръчни настройки и RAW формат
Автор: ecobo   
Дата:   30-06-09 15:24

Цената на ЕР-1 в БГ ще е 1499 лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »