Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Може ли да се вярва на това?
Автор: KiIIeR   
Дата:   27-06-09 22:14

Може ли да се вярва на този тест?

тук

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: C41   
Дата:   27-06-09 22:19

Не и на 100 процента. Колкото може толкова и не може. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: KiIIeR   
Дата:   27-06-09 22:25

не разбирам само що се появява друг обектив на първата позиция.. избирам канон 2.8. ис Л...
Тамрона според този тест го мачка..

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: drkskwlkr   
Дата:   27-06-09 22:27

Какво има да не се вярва? [smilie11]

Едни таблици са снимани при определени условия и всеки може да си направи изводите кой обектив за какво става и за какво - не. Именно това ми харесва на the-digital-picture.com - въпреки че се разглежда само оборудване за системата на Canon, фенщина липсва и са налице само обективни ревюта на Canon-ска техника -- четящият има възможност сам да си прецени качеството на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: KiIIeR   
Дата:   27-06-09 22:32

странно ми е обектив за 700 долара да е по-добър от обектив за 1700 ???

после 70-200 4L и 70-200 4L IS също има доста голяма разлика в картинката..

нещо не е наред в този тест..

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: 2metraninja   
Дата:   28-06-09 00:30

И аз помислих че нещо не е наред с тестовете в тоя сайт отначало, но после пуснах да видя какво ще покаже за Тамрон 17-50/2.8 срещу Канон 17-40/4, защото преди две седмици го правих тоя тест за себе си в моето студио. Моята Л-ка срещу прехваления тамрон на един приятел и при мен теста показа че са еднакво остри. За мое учудване и тестовите катринки на сайта са почти идентични.
А за този тамрон точно 70-200 миналата седмица ми каза приятел, който го е ползвал известно време че бил, цитирам "пълна лудница".
Де да знам и аз на какво да вярвам вече.KiIIeR написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: asahi   
Дата:   28-06-09 00:42

Рязкостта не изчерпва качествата на обектива. А и два еднакви Тамрона трудно се намират.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: 2metraninja   
Дата:   28-06-09 00:47

Разбира се, че не изчерпва - давам само пример че това, което виждам на сайта съвпада с моите наблюдения.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: 2metraninja   
Дата:   28-06-09 00:54

А и сега като погледнах пак, линка който си дал сравнява двата обектива - единия на 70, другия на 200мм , единия с тяло 50Д, другия на 1ДСмк3. Така е нормално да има разлика.

Ейтука е по- обективното сравнение на същите тези два обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: KiIIeR   
Дата:   28-06-09 07:50

да де нали казвам, че има грешка в линка.. аз избирам примерно канон 70-200 ис Л срещу тамрон 70-200, обаче линка, който идва тука отваря канон 200 срещу тамрон 70-200..

хмм. и какво тогава тамрон 17-50 2.8 е няколко пъти по евтин от канон 17-40... за какво тогава да даваме повече пари за 17-40? особенно ако снимаме пейзажи.

или 1700 долара за по бързия канон 70-200 2.8 вместо тамрона?

сравнявах и със сигма 70-200 2.8 ама тамрона просто според този тест кърти...

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: 2metraninja   
Дата:   28-06-09 12:09

Виж ся, както и Асахи ти каза, остротата не е всичко. На мен много ми харесва цветопредаването на канонския 17-40. Тамрона леко бие в жълтото и едни такива по- .. по- тамронски са му цветовете. Фокуса на 17-40 за репортажно снимане е несравнимо по- добър от тамронския(айде - ти казваш че ще снимаш пейзажи и за теб тва не е голям критерий). Но примерно 17-40 е влаго- и прахо защитен - ако го мъкнеш по планините и това може да има значение.
И на последно място, но не и по значение - поне за мен това е абсолютния довод - 17-40 е за фулфрейм. Тамрона 17-50/2.8 просто не мога да си го закача на 5Д-то [smile]
Та оттам и разликата в цените предполагам.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да се вярва на това?
Автор: KiIIeR   
Дата:   28-06-09 18:22

мдааа... прахо и влаго защитата за напред ще бъде един от основните ми критерии за качеството на един обектив:)

Днес снимах ЕНДУРО - Севтополис 2009 и толкова прах... мале мале..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »