Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Съвет за нетбук
Автор: Ninety   
Дата:   27-06-09 10:08

Моля да ми дадете съвет за купуване на нетбук.Няма да го товаря с много програми.Необходим ми е за пътуване и за качване и изпращане на снимки. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: danny_falin   
Дата:   27-06-09 10:56

лаптоп ли имаш предвид ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: Ninety   
Дата:   27-06-09 10:59

Не. Говоря за нетбук- тоест по-малък от лаптоп- дисплея да е 9 или 10 инча.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: william   
Дата:   27-06-09 11:02

Asus 1000H с 10-инчов екран 1024х600
яка батерия (6-клетки), работи дълго
здрав (като за нетбук)
прилична клавиатура

излезе и новата версия 1000HE, потърси инфо, още по-добра е

нетбуците са недоклатени машинки общо взето, но за всеки влак си има пътници...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: william   
Дата:   27-06-09 11:03

по-малко от 10-инчов екран не вземай

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: svetul4o   
Дата:   27-06-09 11:06

За колко пари го искаш тоз нетбук. И защо не 12", тогава ще може да се радваш на пълноразмерна клавиатура и доста повече функционалност. Аз нямам много дебели кебабчета ама като пипна някой от тез Асуси и се нервя.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: Ninety   
Дата:   27-06-09 11:14

Просто раничката ми е малка и нма много място. Тоя Асус 1000Н го видях и изглежда доста добре.Само това с Линукса не знам как ще се оправя. Не знам какви програми за обработка на снимки може да ползвам с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-09 11:17

ами аз си взех Асус-а 1000Н много добър - вече 8 месеца работи безотказно. Батерията не е легенда 4-5 часа са напълно реални.

Не става за фотошоп,гимп и т.н. слаб му е процесора за подобни предизвикателства. Ама за малки корекции с гимп се справя.

За да си свлиш снимките от апарата и да ги качиш някъде е перфектен.

Антената му за WiFi е поразителна. Много добре са се справили тайванците.

Ама има и нови модели 1000Н е малко стар вече. Новите са много леки и многo тънки - като мак. Asus S101

Виж http://eeepc.asus.com/global/index.html


Asus са безспорния лидер. Има и интересни модели на Сони (малко странни но много леки), ХП, Acer, Gygabyte.

Сонитата май ги няма в БГ [smilie11]

HP имат също много добри модели ама в БГ са на ужасни цени - в Гърция в мултирама ги гледах по 600 лева тука същия 800.



Публикацията е редактирана (27-06-09 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: william   
Дата:   27-06-09 11:53

Какво има да се оправяш с линукса... махаш го, инсталираш пиратски Windows XP и софтуера дето ти трябва и си свиркаш. Ако не ти се занимава, продава се и вариант с Windows XP, купи направо него.

S101 е с флаш-диск с много малък обем и не става за снимки.

HP-тата имат добра клавиатура, но батерията зле и екрана блести много.

А на Сони цените няма да ти харесат [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-09 12:24

Ако взимаш 1000h

1. Вземи го с windows разликата е малка - под 100 лева май?

2. Кажи им да ти сложат още 1GB RAM направо в магазина.

3. Ако има и 2-ра батерия.....ще видя и аз дали мога да си взема 2-ра батерия. Ще държи цял ден.

Иначе става и много добре за филми!

Ама не за HD


Добре се справя с презентации - ако правиш. При 1000Н изхода за прожектор е съвсем нормален - при тия малките някак е прибран отдолу за да могат да направят по тънък лаптопа

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: promis   
Дата:   27-06-09 12:24

И аз да споделя.. Асус 1000Н ми върши чудна работа - специално за снимки и музика го взех. Лек е, побира се във фото-раницата ми (която няма отделение за лаптоп), идва с готино калъфче, и на една седемдневна екскурзия в чужбина беше незаменим - ползвахме го да изпразваме картите памет на всички фотоапарати, да резервираме онлайн хостели, свързвах се с приятели в България, пращах им снимки...

Предпочетох една модификация с 500 GB хард. Махнах линукса и качих ХР - малко беше играчка, но сега си имам една флашка, която ми е само за инсталация на ХР на машина без CD. Качил съм много малко софтуер, като най-важният е Canon Digital Photo Professional. За да работи резолюцията трябва да е поне 1024х800, но Асуса удобно може да превключи от 1024х600 на 1024х800. Работи и remote shooting-а. Последно ми се наложи да конвертирам близо 300 RAW файла и за 4-5 часа се справи (включен в контакт, разбира се). Не е мощен, но ако ти трябва за да изпразваш CF/SD картата, да показваш снимките на хората с теб, или да ги прегледаш по-добре, или да ползваш интернет, дори филм да гледаш - върши чудесна работа. Дори има и видео камера и вграден микрофон, но не съм ги пробвал още [beer]

Edit: Както казва hotsnail, разликата между този с линукс и този с ХР е под 100 лв, но аз лично предпочетох тази разлика да я дам за по-голям хард, пък с операционната система сам да се справя [smile]



Публикацията е редактирана (27-06-09 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: william   
Дата:   27-06-09 12:40

Да, сега ме подсетиха... ако вземеш нетбук Асус с оригинален Win XP, има една удобна функцийка.

Понеже на някои софтуери не им харесва нестандартната резолюция на нетбуците (1024х600) и правят проблеми, има едно драйверче, което увеличава десктопа до стандартен размер 1024х768 и лъже софтуера, че работи с по-голям екран.
Пък вече ти си избираш дали на реалния екран да се показва само част от работната площ (местиш се по нея с курсора на мишката) или цялата, но мащабирана (леко сплескана) по вертикала.
В някои случаи е много удобно и само в Асусите съм го виждал.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: Пешо   
Дата:   27-06-09 13:27

Иам имам 1000H на Асус. Много удобна машинка. От както ми го дадоха го мъкана почти н авасякъд, плзвам го а фотобанка и каво ли още не. Даже и фотошоп имам инсталиран за зор заман и като се закачи за голям монитор става работата без проблем иначе 10" идват малки за шопене иделен е и за презентации на клиенти с които се виждам по разни кафета ,защото си нямам офис. И най -важното не съм дал нито лев за него, а ми е награда от конкурса на Моделбг.

Явно ставам за рекламно лице на Меком Силистра...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: Ninety   
Дата:   27-06-09 13:29

Много благодаря на всички за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: джъмбо   
Дата:   27-06-09 13:51


https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/rkbv0901.JPG


http://www.slipperybrick.com/wp-content/uploads/2007/10/24-kt-gold-macbook.jpg



е тва е впечатляваш бук [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: ka7   
Дата:   27-06-09 13:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: asahi   
Дата:   27-06-09 13:59

На Асуса качвам уиндоуса за 15 минути от магическата флашка, която си направих.

Асусчето е страшно удобно за пътувания.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: Ninety   
Дата:   27-06-09 14:22

С въшите съвети избора ми стана много лесен.Не очаквах такова единомислие.Мерси.Ще се спра на Асус

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: asahi   
Дата:   27-06-09 14:26

Слагай макс. количество РАМ, а на Уиндоуса забрани суап-файла.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: Пешо   
Дата:   27-06-09 16:21

Никакви грижи не съм имал WIFI-то досега. Това че ти е кофти рутеа не е проблем на Асуса. Ползавам рддовно около 5 рзлични АП-та с различна мощнот някои през 3-4 стени от мен. без никъкви проблеми. Рутера в къши е Линксис wrt54gl v1.1. Няма проблеми никъде в апартамента.



Публикацията е редактирана (27-06-09 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: bozo   
Дата:   27-06-09 16:29

ThinkPad x40...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-09 18:07

Аз wireless-a съм го ползвал по цял свят, никъде не е имало порблеми, освен един рутер в хотел в Гърция. Там обаче другия Асус P535 се оправи.

Сега пиша от Асуса 1000Н от виенското летище, предишния пост е от летището в Тирана, а предходния от хотела в Тирана. Все разлини безжични връзки и никакви порблеми


За процесора не знам при мен с 12 МП Сони бавно вървят филтрите. На домашния Quad Core по-добре става (Там дъното е АСУС) - около 20-30 пъти по бързо.



Публикацията е редактирана (27-06-09 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: promis   
Дата:   27-06-09 18:45

Относно WiFi-то и аз имам проблеми. Настолния ми комп е с WiFi карта с антенка и си хваща без проблеми през 2 стени, а асуса се мъчи и зарежда бавно. Явно има нещо, така че да се има едно наум.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-09 19:00

Абе хора вие с трици маймуни сте погнали. В къщи съм със линксис рутерче ВРТ-54Г, не е скъпо. Работи перфектно, класика.

Защо правите някакви измислени постановки?

Безжична карта??? Рутер куча марка? Колко е по-евтин? Линксис-а е 100-тина лева (абе 200 като го взех ама той е на 5 години и отгоре). Най-тъпата платка е 30 лева. Линксис 5 години никакъв проблем, а платката по-начало не работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нетбук
Автор: Пешо   
Дата:   27-06-09 19:06

линксиса няма грешка.. Аз съм му сложил и VPN за да си достъпвам пц-то от където ми е кеф по света.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »