Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 В кой университет мога да уча фотография
Автор: greenleaf   
Дата:   23-06-09 16:11

Здравейте,
за първи път пускам тема тук,но мисля,че това е най-подходящото място където мога да задам тези въпроси. Първият е къде мога да се запиша на курсове по фотография тази година (в София) за да мога следващата година да уча в университет.Чувала съм,че в НАТФИЗ има фотография,но само там ли? Интересно ми е да снимам и много искам и за в бъдеще да се занимавам с това не само любителски.
Знам,че не разбирам много,но се надявам нещата да се променят. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: Kermenal   
Дата:   23-06-09 16:29

Късмет че си от София аз съм от Варна и ще влизам в гимназия , страшно много ми се учи фотография но се оказва че такава гимназия има само в София . А и нямам възможността дa ходя на курсове....

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: vlaca   
Дата:   23-06-09 16:34

НАТФИЗ- трудно е влизането там. 1300 / 1400 лв някъде .но не съм сигурен

НБУ-колеги фотографи го препоръчват само ако имашш желание за диплома а не за знания.Но това зависи до голяма степен от човека
семестър 1300 лв

НПГПФ -учиш 2 години задочно и след успешно защитен изпит взимаш 3 кфалификационна степен...тоест ще имаш професия Фотограф
цената е 300 /500 лв на година някъде в тези рамки е

Арт колеж - мисля че там с еполучаваше след средно образование не помня колко години се учеше мисля 2 ил и3 след кеото можеш да влезеш директно от 3 курс в НБУ семестъра е към 1400 лв

СУ - там можеш да запишеш журналистика и към нея върви фотография като предмет за изучаване но не като отделна професия

последена опция - КУРСОВЕ

това са варианти за София.а др градове нз как стои въпроса
Надявам се да съм помогнал

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: bathman   
Дата:   23-06-09 16:54

Препоръчвам НАТФИЗ. [shtrak] 530 лв на семестър. 4 годин - бакалавър. За повече информация http://natfiz.bg/index.php?id=3111&did=15&sid=19

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: sirkhann   
Дата:   23-06-09 17:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: asahi   
Дата:   23-06-09 17:09

Клик тук ,
и тук и успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   23-06-09 17:35

sirkhann [smilie24] Споделям мнението ти [beer]


, или в чужбина [smile]



Публикацията е редактирана (23-06-09 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: fotorafi   
Дата:   23-06-09 17:36

Лично аз ти бих препоръчал да се запишеш в "Колежа по фотография" при Факултета по журналистика на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Занятията започват на 1 ноември, всеки ден от 17,30 до 19,30 часа. Теория и практика, една година на обучение, след всеки модул от лекции, един тестов или практически изпит. Таксата е 500-600 лв. за цяла година. Дипломна работа, защита-м. юни и стаж по желание.Намира се на Паметника на Левски, до Ботаническата градина.
Като го завършиш ще решиш дали да продължаваш. Успех и късмет[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: dimitar_p   
Дата:   23-06-09 17:50

знам за НАТФИЗ, преподавателите са свестни и могат да те научат на нещо, за сметка на това разбрах и ,че една цяла година се учи лентова фотография(в днешно време всичко е дигитално, та ми се струва остаряло). Ако ти е интересен самия процес на заснемането това е мястото, в НБУ се изучава и доста софтуер, но истината е, че ако ти е мерак и сама можеш да седнеш да поработиш с програмите. То и да ти го преподават, ако не ти влиза в главата нищо няма да стане.Ако говорим за база НБУ е най-доброто решение. в НАТФИЗ се влиза трудно или трябва да си най-добрата, или да имаш връзки. Където и да отидеш ще ти трябват начални познония, най добре изкарай някой общ двуседмичин курс за фотография, за да имаш база върху ,която да стъпиш, за да можеш да направиш някакви хубави кадри. Където и да кандидатстваш ще ти искат снимки. Добре е и да знаеш похвати.

А самата истина е ,че най добре следвай нещо друго, направи си частен бизнес и фотографията да ти е сегмент от бизнеса. Напоследък се наблюдава тенденцията хората да не се възпозват от фотографите ,защото вадят турбосапунерите и щракат, и хората са си доволни, защото не знаят, че може и по-хубаво ,но това си ги устройва.



Публикацията е редактирана (23-06-09 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: sirkhann   
Дата:   23-06-09 19:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: vpeev   
Дата:   23-06-09 20:14

Kermenal написа:

> Късмет че си от София аз съм от Варна и ще влизам в гимназия ,
> страшно много ми се учи фотография но се оказва че такава
> гимназия има само в София . А и нямам възможността дa ходя на
> курсове....


Нали знаеш, че там за да влезеш ти трябват курсове по рисуване, не по фотография, а и е единствената такава гимназия не само в България, но и на балканите [smilie3]

Колкото до лентата, би трябвало на всякъде да я преподават. Все пак не може да си специалист в дадена област и най-малкото да не знаеш историята и. Да не говориме, че в киното все още се снима главно на лента ;)

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: exile   
Дата:   23-06-09 21:01

Просто драсни едно лично съобщение на darksorrow, той учи фотография в нбу и ще ти даде инфо от първа ръка.
Аз също съм там, но друга специалност и първа година. Догодина все пак ще се сблъскам с г-н Предов, но той по принцип е такъв уникат и световно явление, че е по-скоро като местна забележителност, отколкото като нещо, по което може да се съди за реалното ниво там.

В крайна сметка просто се махай от тая помия тук, нито ще можеш да учиш фотография като хората, нито да работиш като бял човек. Дали ще е НБУ, НАТФИЗ или някакви колежи все тая...

Ще цитирам едно мнение в един друг форум:

"абе истината за съжаление е , че много свестни хора излизат не от, а въпреки всички вузове"

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: digitalgab   
Дата:   23-06-09 21:27

В Англия са школата по фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: vesquto   
Дата:   24-06-09 00:55

www.ucas.com това е сайта, който ще ти помогне за англия! НА course search избираш фотография и от там имаш 15 вида фотография: Модна, рекламна, фотожурналистика, wildlife и т.н. и т.н.! Избираш специлност и унивреситети Свързваш се с някоя фондация която подпомага такива които искат да учат в чужбина, напр. Интеграл и те ти казват канво трябва да правиш! Най-трудно според мен е портфолио! Иначе цените са високи, но бритнаското правителство отпуска дългосрочен кредит с много ниска лихва за европейски граждани! ТА заминаваш и учиш бакалавър по специялност в раздел фотография, а не просто фотография, както е у нас!!! УСПЕХ [shtrak] за повече въпрсои пиши ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: pefoto01   
Дата:   24-06-09 01:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-06-09 01:49

pefoto01 написа:

> Всеки дипломиран оператор може да работи като фотограф......


Това беше якооо

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: pefoto01   
Дата:   24-06-09 02:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-06-09 02:33

КАКВО общо имат фото-ателиетата в България и хората, които работят там със Фотография не разбрах?
А защо търсят необучени - ами защото искат да им дават малко пари... не за друго..
ТАЗИ схема ми е позната.... с фото-ателиетата и персонала там... ако за това говориш - да ОБАЧЕ за мен това няма много общо с думата Фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: pefoto01   
Дата:   24-06-09 02:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: Safira   
Дата:   24-06-09 02:55

и двамата сте много прави [smilie24] [beer]
Факт е, че фотографията е труден "бизнес". Или си Ас, или не вървиш (в повечето случаи си е така, малцина успяват да се реализират наистина успешно). Чета темата с огромен интерес, тъй като и аз се интересувам от същия въпрос, който е зададен като тема. Така че, благодаря и аз на всички за отговорите. Честно казано ме интересува най-вече Англия. Ако има кой да помогне с насока или съвет, то благодаря предварително [beer]



Публикацията е редактирана (24-06-09 03:30)

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-06-09 03:52

pefoto01 написа:

> Разбирам какво искаш да кажеш,но и тези труженици на скучния и банален ежедневен труд трябва да бъдат наричани някак си,като говорим за професия.....Те също добиват някакви умения в областта точно на фотографията.Нито може нито е нужно всички да са худ-фотографи ,а далеч не всеки е творец.... А за системата на ателиетата-дивашка е така,разбира се.Просто аз имам по-буквално и по-широко тълкуване на думата фотограф,а ти държиш тя винаги да олицетворява лице с творчески и арт заряд.[smilie24]
>

Човека не пита как да стана фотограф във фото-ателие. Темата му е "В кой университет мога да уча фотография" така, че просто това, за което говориш си е съвсем неуместно.
Както и с това, с което започнах аз де "Всеки дипломиран оператор може да работи като фотограф...... " - то по тази логика може да се каже и "Всеки дипломиран оператор може да работи като продавач на баници......" ама това няма общо също с темата на човека.



Публикацията е редактирана (24-06-09 03:54)

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: nikita_9   
Дата:   24-06-09 09:56

Има ли някой, който да учи или да е учил в НАТФИЗ? Иска ми се да разбера малко повече за кандидат- студентският изпит, а ако каже нещо и за изпитите през сесия ще съм благодарна (предполагам, че и на автора на темата ще бъде интересно). По- нагоре някой беше написал някакви суми за ВУЗ- овете, но не разбрах това таксата за цялата година ли е или за семестър и в реално време ли са? [smile]



Публикацията е редактирана (24-06-09 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: asahi   
Дата:   24-06-09 10:26

Ти им напиши натфиС в документите и гледай как тутакси ще те приемат.

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: vesquto   
Дата:   24-06-09 11:16

Няма смисъл фотография в България, не сравняваите нашата професия тук с тази на колегите от чужбина! Преди време някой беше пратил линк със заплатите на сватбарите в USA! Там повече ценят фотографа и знаят неговото място! Там няма чалга и т.н. В чуждите университети на много места се учи раздел от фотографията, т.е. 3 години учиш модна фотография! Учиш техника, учиш художествени похвати, учиш software и учиш тенденций в модата и също така КАК и КЪДЕ да си предлагаш труда, как да си направиш портфолио и как да го промотираш, а не просто бам една диплома и чао фотограф си, може да снимаш мода, може да снимаш и спорт! Имат си хората изградена система, отдавна вече не ги учат и не им изискват да работят по технология която за жалост на мнозина отдавна не е актуална и която ако не знаеш като петте си пръста НАТФИЗ ше го гледаш през крив макарон! Абе дори и Ансел Адамс да си пак може и да не те приемат в тая академия! Та ако искаш да ставаш фотограф, моето скромно мнение е, че трябва да знаеш какъв и да работиш в тая насока![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: В кой университет мога да уча фотография
Автор: pefoto01   
Дата:   24-06-09 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »