Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт на външен хард
Автор: vga   
Дата:   22-06-09 14:44

Никога не съм имал късмет с техниката. Всичко винаги ми се разваля, но до днес се опитвах да отричам този факт. Имам два еднакви Western Digital MyBook всеки по 500 гигабайта от 3 години. Единия ми е фотоархив, закован за бюрото, гледан като писано яйце. Другия ми е работния кон. Забравял съм го върху колата и на сутринта е бил мокър, изпускал съм го от над метър върху плочки, минали са му поне 5 терабайта трафик... и си работи. Днес се развали фотоархива ми. Над 350 гигабайта снимки ме съмнява че ще бъдат възвърнати. Въпроса е че вдругиден е първия ми изпит от сесията (уча фотография) и всичките снимки по които работя целия семестър май заминаха. Това са 40 кадъра, всеки мислен, подготвян, сниман с цел и за задача по различен предмет. Не знам как да определя късмета си вече... Моля подсетете ме кои бяха хората, които извличаха информация от повредени хардове, дано успеят да ми спасят годината... иначе няма завършване... Благодаря предварително.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: sirkhann   
Дата:   22-06-09 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: evelinster   
Дата:   22-06-09 14:50

Итема ПГ Хората си разбират от работата и ще ти възстановят нещата. Предупреждавам, че е бавно и скъпо.


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: vga   
Дата:   22-06-09 15:09

Първо, благодаря ви! Под не работи имам предвид, че светва бутона индикиращ че харда работи, но двата ми компютъра не го засичат. Включвам го в УСБ-то и нищо не се появява.. а и не се чувя онзи специфичен звук от тръгването на диска... sirkhann, не ми се рискува честно казано, да пипам неща от които не разбирам, пък и това са ми снимките, 5 години архив имам на този диск... шокиращо ми е чак.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: Orlin   
Дата:   22-06-09 15:22

Уфф...

500ГБ = 100 DVD = 50 лева + 2 дни.

За съжаление тази сметка е в минало време.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: d_ave   
Дата:   22-06-09 15:30

чакайте бе хора, не бързайте да отписвате харда, от къде знаете, че кутията не му е заминала, още повече говорим за хард, забоден на бюрото. Пишеш, че не пипаш където не ти е работа, но не пречи да пробваш, извади го от кутията и го сложи в кутията на работния кон, току-виж всичко е наред и се разминеш с 20тина лв за нова кутия:)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: sirkhann   
Дата:   22-06-09 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: d_ave   
Дата:   22-06-09 16:58

ха, вярно бе, тия от WD не са нормални, опаковали са го като коледен подарък! иначе ето, ако ти се рискува действай:

http://www.instructables.com/id/Disassembling-a-Western-Digital-My-Book/

аз лично (като човек разглобяващ и сглобяващ всичко) не бих чакал докато го занеса в сервиз, още повече заради важността на информацията. По-скоро бих извадил реалният хард от кутията и бех тествал директно на компютъра дали ще го засече. не те съветвам какво да правиш, просто изразявам мнение аз какво бих направил, просто вяра в сервизи в последно време нямам въобще.


Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: to6e   
Дата:   22-06-09 19:10

Послушай d_ave.
Ако са от една серия - размени захранващите блокове на дисковете.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: vga   
Дата:   22-06-09 19:43

хмм по ваш съвет смених захранванията... и тръгна диска. явно проблема е във външното захранване. но пък токущо сложих захранването му на другия и той също тръгна... странна работа. Ами, значи проблема се реши. Благодаря много на всички, които се притекоха на помощ тук и на лични съобщения. Не мога да си обясня причината за не паленето днес, като го включвах изключвах, пробвах на друг компютър и т.н. явно просто е държал да преснимам най-спешните кадри за изпитите и да ме изплаши та да си купя най-сетне Verbatim Archival Grade [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: danbi   
Дата:   22-06-09 20:25

А честито! [smilie24]

И да не забравяш редовния бекъп [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: to6e   
Дата:   22-06-09 21:10

Това ти е било за урок - да държиш важните данни поне на 3 отделни носителя и препоръчително да са от различен тип!

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на външен хард
Автор: tanass   
Дата:   23-06-09 13:28

Външните ВД-тата имат проблеми със захранванията-на моя съм сменил две гаранциони и ми писна и си намерих друго подобно със същите параметри,смених само ДЦ жакчето..и сега няма грижи да чукна на дърво !!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »