Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 въпрос от лаик
Автор: ignition   
Дата:   22-06-09 14:18

Здравейте! Регистрирах се във вашия форум с надеждата да получа обективен съвет.
Бих искала да си купа цифров фотоапарат и съм се спряла на 3 марки, за първите две от които, в който и магазин да вляза получавам негативни отзиви от страна на консултантите. Изброявам ги именно в този ред само като серии: Praktica Luxmedia, Sony W, Fuji FinePix. За луксмедията и дубълве-то ми казват "това не са фотографски марки", което особено за практиката е невярно. Към тях се насочих по следните причини. Практиката е с оптика на Пентокон, Сони (W, T и Н сериите) с оптика на Карл Цайс. Предполагам, че въпреки, че ще снимам основно сина си, оптиката е от значение. Файнпикс-ът пък ми хареса като дизайн. Ориентирала съм се към фотоапарат от порядъка на 10 мега пиксела.
Моля ви, ако намерите време да ми отговорите, за което предварително благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: El_Fuego   
Дата:   22-06-09 14:23

Почва се от изходно положение "имам толкова и толкова пари - препоръчайте ми апарат за тази сума". С тези думички на уста отиваш във Фотопавилиона или Фотосинтезиса и какичките/батковците там те насочват към повече или по-малко успешен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: sas   
Дата:   22-06-09 14:26

Каквото и да избираш гледай да не е Практика.
Това не е онази Практика, а продадена марка на китайци.

В случая на Практика няка смисъл да мислиш изобщо за оптика при положение, че сензора прави посредствени изображения.

Аз лично един път така останах без снимки, снимайки с Практиката на един приятел.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: taricate   
Дата:   22-06-09 14:26

Fuji е добър избор !
Другите две може спокойно да ги игнорираш... Не защото не са "фотографски марки", а просто защото са един търговски експеримент на съответните фирми, да могат хората да се подлъгват от техническите им характеристики - сама си го разбрала:Praktica - Pentacon / Sony - Zeiss... сега си представи големината на камерите и ще разбереш какво е процентното отношение на Zeiss в Sony и Pentacon в Praktica [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   22-06-09 14:28

Практиката само на теория е Практика. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: taricate   
Дата:   22-06-09 14:30

Автор: Dani_Koev_BG

"Практиката само на теория е Практика. ;)"

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: taricate   
Дата:   22-06-09 14:35

Сега сериозно:
Виж какво е написал по-горе El_Fuego и дай малко повече информация за бъдещата ти покупка (предназначение,бюджет,интерес), за да получиш долу-горе някаква насока...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: burnmaster   
Дата:   22-06-09 14:37

Ако разполагаш с около 350лв. може да се сдобиеш с Canon 300D + 18-55 и скоро няма да ти се налага да даваш пари.
Това е максимума цена качество.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: BotsRevenge   
Дата:   22-06-09 15:03

За практиката съм съгласен, че не подлежи на разглеждане. За сонитата не съм в такава степен съгласен.
Лично съм имал SONY W5 - чудесен сапунер. Метален, с голяма матрица, бърз, с ръчни настройки, ниски нива на шум и т.н.
Снимал съм и със SONY W50 - осезамо по-ограничен от W5-цата, но отново беше не по-лош от моделите на конкурентните марки.

Типично за сапунерките, а спедователно и на тези на сони е, че цветовете са леко пренаситени, а и обективчетата страдат от известни геометрични изкривявания (като примерно лекичко аркообразен таван и стени), но това са неща, които повечето любители не биха ги забелязали.

Смятам, че компактните апарати на сони не са нищо претенциозно, но са достатъчно добри, за да има човек снимки за семейния албум.

За това не бих отписал така лесно SONY.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: geokar   
Дата:   22-06-09 16:45

Те и "Карл Цайс" обективите сега ги произвеждат в Япония, немците продадоха името, тъй че... Обаче не са лоши, единствено хроматичната аберация при по-голям зум дразни - ще рече, на по-голямо приближаване стои виолетово.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: Mec   
Дата:   22-06-09 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос от лаик
Автор: 1vo   
Дата:   22-06-09 18:56

Зависи от синчето, ако може, под команда, да замръзва като робот за 2-3 сек.докато си играе имаш голям избор, ако ли не - не толкова голям [smilie5] .
Пробвай. Мегапикселите са без значение.


ignition написа:

>
Предполагам, че въпреки, че ще снимам
> основно сина си, оптиката е от значение. Файнпикс-ът пък ми
> хареса като дизайн. Ориентирала съм се към фотоапарат от
> порядъка на 10 мега пиксела.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »