Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Осветлението...
Автор: navy   
Дата:   22-06-09 11:07

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: navy   
Дата:   22-06-09 11:07

Но не за заснимане, там където има и импулсно, и постоянно, флуорисцентно и халогенно, преносимо или не...

... а за мястото където работим, за средата, в която обработваме снимките, гледаме разпечатките [smilie7]

От всички търговци, които продават осветление май никъде не видях такива панели, които да са за оборудване на стая за обработка на изображения. Освен едни ламБи на фасунка...

Няма ли панели с по няколко пури и отражатели, които са именно за тази цел и не са предвидени са заснимане, окачване на стативи и тем подобни... а най-класически осветителни тела за стая [smilie7]

Вероятно е и да не съм видял там, където ги предлагат... мисля си, че преди 1-2 години гледах някъде такива предложения [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: photostoykov   
Дата:   22-06-09 11:13

http://www.applecenter.net/


урОдите се наричат JUST, съответно D50 и D65 -
За 5000 К и 6500 К.
Т'ва е! Звънни им по телефона като начало.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: navy   
Дата:   22-06-09 11:35

Лелей, тези ще струват майка си и баща си [smilie5]
А аз мисля да оборудвам стотина квадрата офисна площ с такова осветление и цената определено ще е от значение...

Иначе има пълноспектрови луминисцентни фотолампи от 200 до 600 еквивалентни ватове осветление на фасунга за малко пари... ама реших да се 'огледам' за 'тела с пури и отражатели', по офисно стоят и мисля, че са по добрия вариант...

Абе варианти имам, време също имам, пари... намират се, остава да отсея различните предложения и да си определя баланса откъм цена и качество [smilie7]

Ясно е, че с трици...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: photostoykov   
Дата:   22-06-09 11:41

Морски, ако общото осветление в офиса ти е с луминисцентни тела, нищо не ти пречи да смениш сегашните пури с такива за нормализирана светлина от OSRAM.
Криейтив център предлагат и само пури!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: photostoykov   
Дата:   22-06-09 12:09

http://dynaphos.com/product.php?c=17&sc=52&id=243


Това е предложение от DYNAPHOS.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: navy   
Дата:   22-06-09 12:26

[smilie24]

Вече говорих, остава да намеря подходящо 'битово' тяло за таванен монтаж с такъв цокъл [smilie7]

Благодаря за помощта, сигурно темата ще е полезна и за други хора, които искат да си оборудват студиото за обработка и печат с такова пълноспектърно осветление [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: pmartinov   
Дата:   22-06-09 12:27

Имам приятел зъботехник който определя цвета и нюансите на зъбките точно чрез осветление с луминисцентни тела с 6500К в лабораторията .


Казва че няма никакви проблеми !


Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: predatel   
Дата:   22-06-09 21:18

С това са оборудвани и всички печатници и предпечатни студия - 5000 и 6500 К. Има ги в стандартни и нестандартни дължини. Някои от офис телата си идват фабрично с 5000 К - просто провери. Меду другото - ако имаш и калибратор за монитор който мери светлината в стаята става най-готино и при тази светлина работи най-вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: ivodam   
Дата:   22-06-09 21:27

navy: То не е само осветлението, би ли споделил, за да е полезно за аудиторията, каква е генералната концепция, например ще има ли прозорци изобщо, какъв цвят ще са стените и тем подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: ivodam   
Дата:   22-06-09 21:29

predatel: Очето може да мери амбиентната светлина, поне така се твърди в упътването, не съм го пробвал. Просто пише да се обърне обратно.

От какво зависи дали избирате 5000 или 6500 К, между другото?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-06-09 21:40

е той и с канон снимал едно време чувам ама било мнооого отдавна [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: predatel   
Дата:   22-06-09 21:58

За мен лично в офиси 5000 К , в по- големи помещения с високи тавани (като печатници)6500 К. 6500 - идва малко студена за някои малки помещения - дразнещо е за очите, във всеки случай ако се вманиачи човек и цветовете на стените имат значение - ама малка , тъмно сива стая с такова осветление е ужас бе хора [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: kote   
Дата:   22-06-09 22:10

бъркате келвините със пълноспектърно осветление
всяко тяло може да има келвините и да бие в някакъв оттенък на синьото или спектъра на цветовете да не е равномерен а да е на пикове
ако има къде да попиташ някой представител или вносител на осрам във варна попитай го дали може да внесе за теб по каталог пури с определен размер пълноспектърно осветление за графични дизайнери
такова в българия няма да намериш заради ниската култура на нас самите и не се търсят аз лично си внесох чрез дистрибутор такова осветление и от него разбрах че се експедира за българия едва втора такава поръчка не знам кой е бил първия но това беше преди много години когато за първи път се появиха на пазара
сега положението не е мръднало оттогава
доколкото знам все още е ограничен размера на пурите на 150мм дължина на стандартен цокъл (монтираш го на стандартно тяло по избор какъвто си харесаш с отражател или без)
цената? за мен беше евтино последно чух е по десетина лева пурата[ezik]



Публикацията е редактирана (22-06-09 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: GenaDP   
Дата:   22-06-09 22:15

"Пълноспектърни" флуоресцентни ламби продават на много места, друг е въпросът доколко са наистина такива. Земаш една, мериш, и ако резултатът е положителен - нариваш нужната бройка...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: kote   
Дата:   22-06-09 22:45

не знам как се наричат на мен навремето така ми казаха и аз така ги запомних
аз лично съм супердоволен единствената ми препоръка е да си вземеш от реномирана марка а не китайски нонейм за да си гарантираш че спецификациите си отговарят по каталог там мисля има и таблички в графичен вид които представят характера на осветлението по цветове подбираш по кривата кое е най-хармонично като имат за 6000К 5000К и дори 4000К как се представят в отделни таблици
аз имам от 4000К и е добре дори си мисля че са най-удачни в къщи съм с тях
на работа съм с 5000К и като съм с тях не се усещам кога е минало работното време когато се увлека с работата [smilie5]
дори веднъж се прибрах в 3 сутринта като се чудих в офиса кога ли ще свърши деня и когато излязох навън изпаднах в шок тъй като си мислех че часовника ми показва 3 следобяд [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: navy   
Дата:   23-06-09 00:38

5000к и 65000к са два стандарта за различните години, ама сега няма да се впускам в обяснения [smilie7]
Има много вярно в това за накъсания спектър, за пиковете, също така освен цветна температура има и яркост и разпръксване.
Другото нещо е илюзията, че отражатела просто отразява, но той не отразява винаги този спектър, с който е облъчен и става пак същата манджа.

Вече тук говорим и за степен на коректност, защото ако изискванията са средностатистически... дам, хубаво се изразих, то едни ламБи на фасунги от 5400 келвина отразени в белия латекс също биха свършили работа...

А Иво да не се чуди какви ми са прозорците и стаята... ами Иво... каквито си ги направя бе, момко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: n1x0n   
Дата:   23-06-09 01:21

5000к и 6500к са два стандарта за различните години, ама сега няма да се впускам в обяснения

Впускай се в четене, морски, че тия "стандарти" дето си ги написал...[smilie8]

D50, D65 и D75 са стандартите, пък то не е баш същото като 5000, 6500 и 7500К.

Ключови думички за google : "standard illuminants", "correlated color temperature" успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: kote   
Дата:   23-06-09 01:42

"едни ламБи на фасунги от 5400 келвина отразени в белия латекс също биха свършили работа"
не не биха ти свършили и аз няма да обяснявам защо
ако е за твойте кокошки може и да стават[ezik]
а това за стандартите ме разсмя[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: GenaDP   
Дата:   23-06-09 02:23

От всички търговци, които продават осветление май никъде не видях такива панели, които да са за оборудване на стая за обработка на изображения. Освен едни ламБи на фасунка...


Ърм... Чак сега ти дочетох постинга. За такива криви неща не се гледа, а се пита. Внасям, но само с предварителна поръчка:


http://www.studiolight-bg.com/_tmp/C-Lights.jpg



Всеки модул се върти напред/назад по 36 градуса (има варианти и с двигател), два модума (общо 4 пръчки по 36Вт. или 55Вт.) правят един блок. Само дето цените не са от най-приятните... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: navy   
Дата:   23-06-09 09:59

Gena [smilie24] , това е добро предложение...

Но при нас, както и при всички, които се занимават със строителство... накрая сметките никога не излизат приятни, особено като се има предвид, че само подпорната стена я дигаме 3 пъти и съседското място пропада на няколко пъти в изкопа... става ясно, че парите в един момент свършват.
Да се смеем или да плачем кризата в страната удари едно голямо рамо на цветущата ситуация и от плановете, които имах за професионално осветление в залите... съм принуден с маймуни трици да ловя [smilie7]
Нека това не звучи като оправдание защото имаш пари - купуваш, нямаш - никой не го интересува колко харчи жена ти и защо нямаш [smilie18]

Та на първо време ще трябва да измисля нещо за стаите, защото все пак говорим за стотина квадрата, като там, където контрола ще е най-взискателен може да взема настолно осветление за проверка, нещо такова:

http://applecenter.net/wp-content/uploads/2007/05/imageprol.jpg


а пък ако оцелеем хе хе хе... ще му мислим [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: danbi   
Дата:   23-06-09 14:13

Интересно, как се мери (достоверно) наличното осветление от лампите? Спектрален анализатор някакъв?? Ловят ли прекъснатия спектър?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: navy   
Дата:   23-06-09 14:39

Danbi, има начини за целта, въпрос на апаратура и нужна квалификация [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   23-06-09 14:49

Говори ми в цифри [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветлението...
Автор: navy   
Дата:   23-06-09 14:50

Свържи се с Гената, той мисля, че има възможността да мери [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »