Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ шри избор на тяло
Автор: radeff   
Дата:   21-06-09 12:22

Здравейте,
Дойде и мойто време да мина на DSLR, та въпроса ми е следния...
Дали да си взема някое старо тяло , насочил съм се към никон д70 или д50, да си давам парите за стъкла и като му дойде времето просто да сменя тялото или..
Да си взема нов пентакс ист ДЛ, по ново тяло за по-малко пари... но пентакс и когато реша просто да сменя цялата си техника.. пред дилема съм :)
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: tvk75   
Дата:   21-06-09 12:36

я по-добре Никона

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: djogata   
Дата:   21-06-09 12:44

Ако ти е ограничен бюджета най-добре почни с Канон, защото има най-голям избор от неща на старо, и освен това по принцип обективите са най-евтини

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: l.ivanov   
Дата:   21-06-09 12:49

След малко ще се разрази поредната пуническа война: Nikon и Canon срещу всички останали![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: darksorrow   
Дата:   21-06-09 12:52

старо тяло + читава оптика - [smilie24]

20д + читави обективи, супер цена за това тяло напоследък, по-добро от еквивалентните никони от същия период, картинката му е чудесна и при всички положения уей бетър от пентакса.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: djogata   
Дата:   21-06-09 12:53

Иванов, каква война, аз снимам с Никон Д300, ама препоръчвам Канон, защото си мисля, че е по-добър в конкретния случай. Изобщо не ме греят такива войни Канон-Никон - който апарат е по-добър, той трябва да е.

Обективите на Канон са по-евтини, и има по-голямо предлагане, и нови, и втора ръка. Факт.

Сега, ако си говорим за качество и предпочитания, и Никон имат страхотни обективи и си струва да работиш с Никон, но цената е по-висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: l.ivanov   
Дата:   21-06-09 13:05

Nikon и Canon срещу останалите, не помежду си!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: slav4cho   
Дата:   21-06-09 14:15

и аз съм за старо тяло и влагане в оптика

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: Mec   
Дата:   21-06-09 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: Orlin   
Дата:   21-06-09 16:11

Въпросът е дискутиран и наложилото се мнение е, че по-добрият вариант е старо тяло + качествена оптика. Но все пак зависи от целите и задачите.

По въпроса коя марка, ако си любител не е от голямо значение марката. Всеки качествен апарат ще ти даде възможност за усъвършенстване.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: mbs   
Дата:   21-06-09 17:01

Не знам доколко една форумна дискусия може да ти помогне да стигнеш до финално решение. Ако форумите могат да са ти от полза, виж и този ( ЦЪК ). Ако имаш възможност да си пуснеш тема или се включиш в някоя скорошна сБирка (а по-натам и пленер) - най-добре. Друго е да прецениш техниката на място и да говориш за конкретни неща с хора, които я използват. Само тези, които ползват една система знаят и силните, и слабите й страни - търси такива хора. От приказки "наизуст" нямаш полза!
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: Mec   
Дата:   21-06-09 17:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: Orlin   
Дата:   22-06-09 07:48

Мек, мек...

Ако нямам ограничение на средствата ще си купя най-новия и най-хубавия апарат. В случая говорим за друго - как да се разпределят ограничените средства между тяло и оптика.

По отношение на дефектите - моят апарат за 4 години е показал точно 0 дефекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: holden   
Дата:   22-06-09 08:00

Най-добре е да използваш класическата система 4:4:2

4 части оптика
4 части тяло
2 части аксесоари.

Има някои фотографи които използват модифицираната система 4:3:3 + зарядни батерии, но се препоръчва поне година-две опит. Ако си мераклия, намери задължително да си купиш и нютонови пръстени.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: kolcho   
Дата:   22-06-09 08:17

radeff написа:

Да си взема нов пентакс ист ДЛ, по ново тяло за по-малко
пари...
................................

Колега, имаш проблем с инфото - и трите цитирани тела са от / ако ме не лъже паметта/ 2005-а, т.е. - стари,отдавна са свалени от производство, така че - не разбирам за какъв "нов" Пентакс говориш.....
Иначе - ако мислиш да ъпгрейдваш след време - Никон, ако нямаш подобни апетити - който и да е от трите ще ти свърши работа.
Успех[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: radeff   
Дата:   22-06-09 10:12

Нов нов.. 'фактори рефърбишд' пентакс за 180 долара :D
Колкото за тялото, задължително искам да е с мотор! На този етап просто нямам финансова възможност, което не значи че след време няма да сменя старото тяло с ново.Купувайки друга марка тяло, не значи че се женя за нея, лошото е смяната и на обективите.. Всепак предпочитам Никонско/Канонско тяло, макар и на повече кадри и за повечко жълтици.

По въпроса с обективите, не виждам голяма разлика канон/никон. На този етап съм се насочил към нещо за "постоянно" ( 18-70 , 18-135 ) + 50/1.8...
Друг въпрос, възможно ли е използването на м42 обективи с преходник на д70 примерно или 20д.

Благодаря на всички включили се, всяко менение ми беше от полза! [beer]
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: mbs   
Дата:   22-06-09 11:30

Обективите в повечето случаи запазват цената си. Когато една оптика е качествена, тя си е просто такава. Телата, като повечето електронни играчки се обезценяват в момента, в който излезеш от магазина. Ще ти бъде по-лесно, ако вече си наясно кой тип фотография ти харесва. Така ще знаеш какви обективи да избираш и съответно, спрямо обективите да си избереш и системата. Само че това е дълъг процес и много хора в началото пробват всичко (и ширини, и дължини), за да задържат накрая това, което е за тях.

Колкото до м42 - колегите да кажат за Кано/никон-ските тела. За мен Пентакс е най-доброто като съвместимост с нови/стари обективи. Все пак говорим за над 24 милиона обектива в обръщение.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: kiraca   
Дата:   22-06-09 12:00

Аз съм любител снимач - имам Канон 450д и проблем с търсенето на универсален обектив. Разбирай такъв, който с прилично качество да покрива повечето от снимачните ситуации на пътуващия снимач. След дълго чудене в съотношението цена - качество /в което двете величини са с равни дялове/ се спрях на сигма 17-70. Обаче не се сещам за добри универсални обективи от марката Канон за кропнати матрици на стойност до и около 1000 лв. - само 17-85ис, който е доста противоречив. Не така стои въпросът при избор на подобни обективи с марката Никор... Сам избирай според парите, които си приготвил и целите, които имаш. Обаче важното е едно - докато не хванеш ДСЛР и истинси читаво стъкло, каквото и да ти говорят няма да го осъзнаеш [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: BotsRevenge   
Дата:   22-06-09 12:53

Закачането на м42 обектииви към никонски тела изисква поставянето на преходник с оптичен елемент, който сваля малко от качеството на изображението. Необходимостта от допълнителен оптичен елемент се дължи на това, че разстоянието от матрицата до байонета при никон е малко по-голямо от това при други марки и за това М42 обективите губят безкрайността.

Друг вариант е ръчно пренастройване на гривната за фокуса на обектива така, че обективът да може да фокусира и на безкрайност.

Та пипкаво е положението с Никон и М42 обективите. Най-добра съвместимост имат тези обективи с апаратите на Пентакс.

С модел от К100Д нататък (включително) получаваш стабилизация на всички обективи, добро мерене и потвърждение на фокуса.

При старите и нисък клас тела на Никон няма да имаш мерене. Само с високия им клас.

С канон ще имаш нужда от т.нар. "глухарче", за да имаш потвърждение на фокуса.

И в двата случая - с канон и никон - няма да имаш стабилизация, а тя е хубава благина.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ шри избор на тяло
Автор: jorro_z   
Дата:   22-06-09 14:04

Офтопик:

>> Все пак говорим за над 24 милиона обектива в обръщение.

Малка поправка: 24 милиона обектива ПЕНТАКС в обръщение (и много от тях не са на М42, а на К-байонет).

От друга страна, тъй като при Пентакс няма проблеми да се слагат и други марки на М42, речи ги 100-150 милиона, и пак може да си назад от реалната цифра.

--------

И за да не съм съвсем спамер, ето какво мога да те посъветвам:

Много добре първо си помисли, как и колко ще се развиваш. Понякога тоталната смяна на системата е много по-трудно и ангажиращо, отколкото избор на Не-най-добрата-система, и да се нагодиш с течение на времето към нейните особености.

Ако сега започваш, и си на етап експериментиране с цел определяне кое ще ти свърши най-добра работа - моя съвет е да не бързаш с купуването, а по възможност да се запознаеш с различните системи и техните особености (желателно от първа ръка - приятел, специалист във фотостудио, на фото сбирка и т.н.).

Ако вече си решил към какво се стремиш - тогава сравнително лесно ще откриеш, коя система ще ти даде най-много за постигането на твоите цели.

>> Да си взема нов пентакс ист ДЛ, по ново тяло за по-малко пари... но пентакс и когато реша просто да сменя цялата си техника..

Пентакс е особена система. Тя е за хора, които обичат самия процес на фотографирането, а не единствено и само крайния резултат. Тъй или иначе, крайния резултат твърде често е почти еднакъв.

Като цяло - не е по-лош избор отколкото останалите системи. Особено за любители и аматьори.

Така че, взимайки си Пентакс, може и въобще да не стигнеш до момента със смяна на системата... но кой знае.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »