Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D5000 на български
Автор: nikola_bathory   
Дата:   19-06-09 22:11

Нали имаше тук преди време тема как би било хубаво Никон да обърнат повече внимание на България. Защото и до момента нас ни няма на картата на света на Никон.[smilie23] Този пръст надолу е за България, не за Никон. [smilie5]
Та ето нещо:
http://vbox7.com/play:c3082b97

Все пак е нещичко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: apollo   
Дата:   19-06-09 22:18

Неееее

По патриотично е:

България [smilie24]

Никон [smilie23]

[smilie5] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: ittv   
Дата:   19-06-09 22:23

Тази реклама повече би подхождала за сапунерка... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: nikola_bathory   
Дата:   19-06-09 22:27

Хм, амиии в България фотоапарати не се произвеждат. [smilie23] То какво се произвежда? Нищо. Само чалга. [smilie5]

Рекламата - направи ми впечатление как 90% от клипчето и фокусирано върху факта, че екранчето на апарата се върти. [smilie11] То това хубаво, ама... Само това ли има в това Д5000. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: kaic   
Дата:   19-06-09 22:38

Автор: nikola_bathory
Дата: 19-06-09 22:27
каза: "Рекламата - направи ми впечатление как 90% от клипчето и фокусирано върху факта, че екранчето на апарата се върти. То това хубаво, ама... Само това ли има в това Д5000."

Навярно има защо да акцентират на това което е неоспоримо предимство пред останалите [smilie3], а то снимки така или иначе прави.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 22:41

Ами новост е подвижното екранче.

Революционна.

В крайна сметка никой не е длъжeн да е чувал за olympus e-330 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: kaic   
Дата:   19-06-09 23:05

Да се е споменавало някъде думата "новост"?
За да бъдем точни акцентираме върху думата "предимство".
Сега се огледах да "чуя" olympus e-330 за но той бил Announced 26-Jan-06, тогава съм бил твърде малък.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 23:22

Ами думата "предимство" в поста ти ме остави леко озадачен.

Как може някои екстри, станали стандартни за апаратите от този ценови клас на конкурентните марки да са предимство пред тях не ми е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: kaic   
Дата:   19-06-09 23:31

Казах, млад съм, зелен съм, нали не съм длъжен да знам цялата фотографска история. Познавам последните модели които са на пазара в магазина и ми е кеф, че имам такъв с въртящ диспплей. Фен съм просто на тази "полезност" и другият ми апарат Canon SX10 IS и той е така, и предишните ми бяха така.[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 23:34

[smilie24]

Ама просто тоя модел на никон с друго освен с въртящия дисплей и запълването на една такава никаква ниша на апарат хем по-евтин от д90, ама хем и с видео... Не бих отказал един, ама нещо вярно много сапунерско му подкараха маркетинга.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: kaic   
Дата:   19-06-09 23:39

Момчета, не съм фотограф, просто си снимам за забавление. Имам този апарат от близо месец /Nikon D500/, повярвайте ми снима си апаратчето и всички обвинения относно неговата недъгавост са малко пресилени. Апарат си е, снима страхотно, цветопредването е реално, наситени цветове, има динамика в кадъра, няма нещо да ми липсва. Минах през Д40, Д60 и сега съм с този, еми добър е да знаете, харесва ми.
Това от мен-ползвател, сега нека се изкаже някой чел ревюта и гледал семпли.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   19-06-09 23:44

Споко бе, никой не казва, че е недъгав.

Естествено, че снима.

Просто тва превъзнасяне в рекламите с тоя въртящ дисплей вече е несериозно. Това е.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: kaic   
Дата:   19-06-09 23:47

Е добре де, що да е несериозно. Ми направили го хората, удобно е, ако искаш го ползваш, ако искаш -не, какво толкова има. С него или без него, апарата си снима като Никон, защото е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: neptun61   
Дата:   20-06-09 10:36

Имам в къщи и Д 5000(на сина ми) и Д 90. Картината е еднаква!!! Клипчето на Д 5000 е по-добро!!! Надявам се от Никон скоро да пуснат фърмуер с който да подобрят клипа на Д 90. С какво Д 5000 е по-добър от моделите на конкуренцията в този клас?

Най-бърз: 4 кадъра в секунда с голям буфер-11 роу кадъра.
Авто фокусният му модул-МултиКам 1000(същият като на Д 80,90,200) е разработен за професионални цели за модела Д 200 и е с най-много зони в класа: 11.
Затвора е същият като на Д 90-тестван на 100000 кадъра. За кой друг апарат от този клас има информация за живота на затвора?
Има решетка за кадриране във визьора.
Същата огромна динамика,като на Д 90.
Чак тук може да се спомене въртящият се на всички страни дисплей.
Наличие на доста добър клип. Конкуренцията просто няма такъв(500Д е в друг ценови клас).
По-голямо и по-тежко тяло-това го прави по-стабилен особено в големи лапи.
Има закъснение на затвора спрямо огледалото-нещо което липсваше в предишните модели на Никон от този клас.
Отново има бракетинг за разлика от предишните Никончета от ниският клас(Д 50 имаше,но Д 40,40Х,60-не).
Наследеното от Д 90 "Мое меню" заедно с бързото и основното менюта (всяко от тях помни позицията на която е оставено) + Фн бутон решава в голяма степен проблема с малкото изнесени бутони.

Нещо по-въпроса с динамиката и другите параметри на картината на Д 5000

Който иска може да си избере Никон Д 90,Канон 500Д или други камери за да сравни с тях Д 5000.



Публикацията е редактирана (20-06-09 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: zritel   
Дата:   20-06-09 12:11

няма мотор, което ограничава или оскъпява избора на обективи[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: neveroqtniq   
Дата:   20-06-09 12:57

zritel, в кой век живееш бе човек, защо да ползвам стари обективи-пари ли нямам да си купя нови или какво. Дал съм 1300 лв за тяло-да ми свиди за обективи така ли? Пуста и сиромашия...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5000 на български
Автор: neptun61   
Дата:   20-06-09 13:09

Стига с този мотор бе хора! Единственото,което е достъпно като цена за любители,но няма да има автофокус е 10.5/2.8 фишай обектива на Никон. И това не е голям проблем. Първо има по-скъпа,но не кой знае колко,Сигма фишай с мотор и второ Д 60 и Д 5000 имат рейндж файндър-индикатор за прецизно намиране на фокуса. И още нещо-Фишай обективите са с много дълбок фокус.



Публикацията е редактирана (20-06-09 13:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »