Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся един инструмент
Автор: platinum   
Дата:   18-06-09 21:38

Търся един инструмент, който се използва за развиване на пръстените държащи лещите в обектив. На Английски език названието му е Spanned Wrench. Интересува ме мога ли да си го купя от магазин в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся един инструмент
Автор: platinum   
Дата:   18-06-09 21:43

Сбъркал съм името Spanner Wrench. http://www.skgrimes.com/span/index.htm
ето това представлява.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся един инструмент
Автор: джъмбо   
Дата:   18-06-09 21:48

аз го правя с пинсета с остри ръбове

Отговори на това съобщение
 Re: Търся един инструмент
Автор: fotorafi   
Дата:   19-06-09 05:13

Няма да го намериш в България, пинсетата крие опсности; да издере металната гривна...иди при Наско, Дондуков 18..той си ги е правил тези инструменти за различните гривни....
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся един инструмент
Автор: d_ave   
Дата:   19-06-09 07:41

привет, има такива инструменти в ebay, около 40 лв излизат. аз съм си направил два, единият е по-малък от пергел от тези с двете игли и фиксиращ винт по средата - махнал съм иглите и съм направил човките на шмиргел. вторият ми е един шублер с по-дълги човки за измерване на вътрешното разстояние и виксиращ клин, до сега почти не съм имал проблеми. можеш да си направиш и гума със съответният диаметър, върши чудеса! хайде успех, ако имаш въпроси - ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Търся един инструмент
Автор: asenr   
Дата:   20-06-09 13:22

http://stores.shop.ebay.co.uk/Cam-filters__W0QQ_sidZ102776708?_nkw=spanner



Отговори на това съобщение
 Re: Търся един инструмент
Автор: platinum   
Дата:   20-06-09 21:09

Благодаря на всички за съдействието. Засега се справих с менгеме, две отвертки с еднаква дебелина и малко донастройка на разстоянието. Всичко стана много лесно. Май ще се ориентирам към стругар като преди това ще смъкна малко снимков материал за модел.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »