Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ултра зум
Автор: yoda   
Дата:   17-06-09 15:10

Здравейте, снимах до сега с Олимпус С-765, но реших да го сменя с друг ултра зум и ми препоръчаха SP-590. Какво мислите

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: gam3ra   
Дата:   17-06-09 15:15

Не става, супер зле картина вади, по-добре FZ28 или SX10

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: yoda   
Дата:   17-06-09 15:25

Снимаха с трите в магазинаи не видях да му е по лоша картинката от другите. А олъмпус предлагат вече 30 месеца гаранция


Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: 3DFEN   
Дата:   17-06-09 15:31

Хората ти казват ти пак....
В магазина нищо не може да видиш. И с Мустек да снимат там пак няма да има разлика. Разликата се вижда след отпечатване на снимката,
И за какво ти е този УЛТРАЗУМ - да не си решил да снимаш комшииката от отсрещния квартал?



Публикацията е редактирана (17-06-09 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: yoda   
Дата:   17-06-09 15:38

Там ми отпечатиха снимки. Ти какво ще ми препоръчаш???????????


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   17-06-09 15:43

ми щом не виждаш разлика... не виждам смисъл от темата.
Като цяло олитата имат едно хубаво нещо - белия баланс и като цяло настройката на апарата. Снимките без обработка от него са по-добри от това което можеш да направиш с тях. Преди сегашния ми апарат и аз снимах с олимпус C765UZ ако твоя сегашния е такъв - той си е ултразуум.
Иначе и аз мисля че сегашната оптика на оли в този клас(УЗ) отстъпва на конкурентните решения. Канона и панасоника са по-добри, но ако не виждаш разлика - ... вземи който те кефи. По отношение на панасоника - оптиката е много добра! По отношение на канона - матрицата е добра за размера си.

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: 3DFEN   
Дата:   17-06-09 15:43

Ами ако ти харесва апаратчето купи го.
Аз мойте ги купувам по собствени критерии.
Имам стари обективи на М42 за това си взех Пентакс щото могат да се ползват.
Мога да ползвам АА батерии - обикновенни и за това си взех Пентакс.
Разбира се това не е абсолютен критерии.
Има сносни Фуджита по около 300 лв в Метро.
Ако парите са ти проблем например.
Има Канон S5 и S3 на старо. И така нататък.

Проблемът, е че като снимаш с някакъв апарат и ако почнеш да се заглеждаш повечко в снимките и виждаш, че нещо не ти харесват, и искаш по добро и по качествено. Ако това не ти е проблем взимай , което ти хареса на теб.



Публикацията е редактирана (17-06-09 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: yoda   
Дата:   17-06-09 16:09

О.К. ще преценя.
Просто симпатизирам на марката, защото до сега са ми давали адекватни отговори, създават интересни новости и са фирма от световен мащаб която се стреми да е максимално близо до Българският потребител, а другите ми се струва че се държат малко надменно.
Ние сме пък ти???
Но исках да чуя и мнение на хора които са във фотографията.


Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: sirkhann   
Дата:   17-06-09 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: Kermenal   
Дата:   17-06-09 16:34

http://test.photosynthesis.bg/offer/100103008002.html
Nikon Coolpix P90 това ти трябва

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: yoda   
Дата:   17-06-09 17:14

И аз мислих за DSLR, но пътувам и ми е трудно да нося голяма чанта.
Ходих в магазините им предимно Никон препоръчват, изглеждат ми като рекламни на марката.За това не съм убеден в тестовете им.
Но мерси за мнението.
А видях, че SP-590 има и HDMI, като пътувам ще мога и по някое клипче да заснемам.


Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: surg   
Дата:   18-06-09 08:26

за жалост цялата серия ултра зоом на Олимпус отпоследните 2 г е дълъг списък от "качества" с резултат тромаво , бавно, не функционално тяло с проблемни снимки....
в класа зоом апарати днес има Канон С10 , Панасоник ФЗ28,

следва моделите на СОни...
Никон са към края в този клас

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: niks1973   
Дата:   18-06-09 08:45

Що не помислиш за Fuji ?

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: kapitancho   
Дата:   18-06-09 09:31

Още едно мнение в подкрепа на Панасоника и Канона. Само се замисли дали е случайно това, че толкова хора ти ги препоръчват. За справка,
хвърли едно око на това сравнение точно за тази група апарати:

http://www.dpreview.com/reviews/Q109superzoomgroup/page16.asp


За по-стар модел на Олито е, но нещата са същите.

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   18-06-09 09:45

споделям идеята на за Fuji . аз снимам със http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=3142&show=additional#slides-pane-0 и съм доста доволен от зуума му вярно не е DSLR ама мен лично ми харесва и мога да го нося почти насякаде и е най евтиния ако несе лъжа [beer]



Публикацията е редактирана (18-06-09 09:46)

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: sirkhann   
Дата:   18-06-09 10:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: niks1973   
Дата:   18-06-09 10:15

Поради финансови ограничения трябваше да се задоволя с S1000 иначе S100 е доста добър.



Публикацията е редактирана (18-06-09 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: mbs   
Дата:   18-06-09 10:31

http://flono.com/ee


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: joyride   
Дата:   18-06-09 11:11

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=52



Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: magnifico   
Дата:   18-06-09 11:37

v momenta imam edno sp-590 s koeto snimam.do sega ne bqh snimal s aparati tip ultra zoom ili kakto tuk im vikat-turbo sapunerka,ta si misleh 4e 6te e golqma muka.drugo se okaza oba4e...neo4akvano burzqo reagira tova aparat4e.burzo se puska i burzo reagira zooma,koito ne e maluk-ot sravnitelno 6irok ugul do ekvivalent nad 600mm.ima vsi4ki ru4ni nastroiki kato na dslr.edinstveno ka4estvoto pri po-golqmo zoomirane estestveno ne e kato pri dslr,no ot aparat s takiva kompaktni razmeri pove4e ne moje da se o4akva...4udesen aparat za hora koito putuvat.polzva AA baterii koeto su6to e +. Nadqvam se skoro 6te pusna edna tema sus snimki tui kato mi se razvali pc-to i sega pi6a ot gsm-a :D vij poslednata snimka v profila mi,tazi na ivet lalova, e s SP-590 na okolo 610mm do kolkoto si spomnqm.

Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: yoda   
Дата:   18-06-09 17:26

Магнифико снмката е супер за 610 мм.
MBS разгледах характеристиките от сравнението. Олито е с най добри ISO,ZUM. Покритието на светкавицата е добро, но експозиционното време му е малко по слабо.
А относно сравнението с SP-565??? SP-590 е доста по бърз и по хубава картинка вади.
Канона също е добър,но е с по-слаб зум.


Отговори на това съобщение
 Re: ултра зум
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   18-06-09 17:33

Добре де, като си решил да го взимаш що пускаш тема и спориш с хората, който се опитват да ти помогнат. То е ясно ,че си решил да е олимпуса. Ако темата цели да го нахвалим за да си спокоен за себе си , ми ок: това е най-добрия апарат на пазара. Ако имаш парите бягай да го взимаш. Аз как мечтая за него! Страшен е! Завиждам ти искренно!
И много хубави снимки да показваш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »