Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За стабилизацията
Автор: petq.sasho   
Дата:   17-06-09 11:36


Здравейте всички знаещи :)

Реших да минавам вече на DSLR, време е ..

Но имам едни притеснения като за новобранец в темата.

99% от предлаганите DSLR-и нямат стабилизация. В момента снимам с FZ7 и съм страшно доволен! Един приятел има Oly в същият клас, но без стабилизация.
Понеже много пътувам и често правя снимки в движения от колата и разликата между панасоника и олипмуса без стабилизация е огромна!

Дори и когато трябва да снимам движещи се предмети (коли, мотори и т.н.) и се налага бързо да правя снимка, панасоника пак се представя значиелно по-добре от олимпуса. Аз го отдавам на стабилизацията.

И да си дойдеме на питането :)

Ще мога ли да правя подобни снимки, бързи, бурзо движещи се предмето, аз когато се движа бързо и с DSLR-а. Примерно 400Д, Д40 и т.н.

И предложете нещо, което наистина си струва да се купи - втора употреба, 500-550лв.

Благодаря!!

П.С. Темата беше пусната и в клуба, но ме посъветваха да я преместя тук!юhttps://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1174984&t=1174984&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: harvester_vn   
Дата:   17-06-09 11:41

Аз пък си мислех че повечето DSLR-и са със стабилизация. Само две марки не предлагат стабилизация в тялото, но за сметка на това предлагат стабилизирани обективчета [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: gbrain   
Дата:   17-06-09 11:46

Да, ще можеш. При високи скоростти на затвора не ти трябва стабилизация (примерно 1/250сек и по-малки стойности). Ако светлината е недостатъчна обаче, скоростта на затвора се намалява (примерно 1/30сек), за да може да улови повече светлина - в този случай е добре да имаш стабилизация в самия обектив (в тялото не е нужна). При нощни снимки скоростта на затвора може да се намали (1/8сек и по-големи стойности), в този случай никоя стабилизация няма да те спаси- иска се статив.
За евтин апарат, не знам. Другите може да ти предложат нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: gbrain   
Дата:   17-06-09 11:51

А може би се сетих - Nikon D60 тяло , обектива ще ти надхвърли бюджета

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   17-06-09 11:57

Няма такова нещо, всяко едно сони няма да размаже при 1/8 и при дължини до 100мм със стабилизация и стабилна поза на снимащият.

Същото важи и за олимпус, за пентакс не знам, тъй като не пипал.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: gbrain   
Дата:   17-06-09 11:59

Соларен, обяснявам за скалпелно резки снимки

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: darksorrow   
Дата:   17-06-09 12:01

при избора на фотоапарат стабилизацията би трябвало да играе роля.

но е абсурдно тя да е по някакъв начин определяща, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: Mec   
Дата:   17-06-09 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: harvester_vn   
Дата:   17-06-09 12:24

Ставаше въпрос за предлаганите, а не колко и какви са продадени :)

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: gbrain   
Дата:   17-06-09 12:29

1)Nikon D60 body - 550lv second hand and Nikkor 18-105mm 3,5-5,6 ED G VR - 300lv second hand. Total: 850lv
or
2)Olympus E-420 (14-42mm) kit - 700 lv chistak-byrsak nov
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=3511&show=additional#slides-pane-0

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: petq.sasho   
Дата:   17-06-09 12:33

Олимпуса го гледах и аз :)
Бе направо вчера влезнах в магазина да го купувам, ама до него имаше Е520 и.. .почнаха едни размисли за и против стабилизацията :)

А пентаксите? Примерно км2000 ?

Благодаря за всички отговори!!

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: Пешо   
Дата:   17-06-09 12:33

На питащия не са му ясни много други неща, първо да се ограмоти после да пита конкретно.


Ако обекта ти се движи няма стабилизация дето да ти помогне да не го размажеш при ниска скорост.

Изясни си първо основните понятия и после питай за стабилизация. Най великите фотографии все с ДСЛР и със стабилизирани обективи са правени ще знаете....



Публикацията е редактирана (17-06-09 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: gbrain   
Дата:   17-06-09 12:36

"...Най великите фотографии все с ДСЛР и със стабилизирани обективи са правени ще знаете.... "

Хаха, прав си, Пешо ! [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: harvester_vn   
Дата:   17-06-09 12:37

Бих предложил Пентакс К100Д. Дадох за седмица канона си на приятел, който отиде да снима самолети на някакво авиошоу във Франция и му трябвало нещо по-бързо, а той ми остави неговия К100. Засега мога да кажа че съм много приятно изненадан от апаратчето.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: petq.sasho   
Дата:   17-06-09 12:39

Добре де, нали затова е форум?
Никой не насилвам за отговори!

Все от някаде се почва и си зададох въпросите тука!

И благодаря все пак за отговорите.

Не искам всичко на готово, чета на много места и опраделено темата ми е интересна!

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: jekopj   
Дата:   17-06-09 13:16

петя.сашо,не го приемай на сериозно,бе човек.След година висене във форума и ти така ще се отнасяш към по-незнаещите...дано да греша.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: kapitancho   
Дата:   17-06-09 13:31

За тези пари май е най-добре някое Пентаксче с китовия. Причината е, че има стабилизация в тялото. Е420 си е прецакано - хем няма стабилизация, хем няма как с него да имаш обективи със стабилизация (с изкл. на няколко суперскъпи Лайки), хем и матричката е малка.
Другият вариант е Сони А200 на старо - пак има стабилизация и е за смешни пари.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: pefoto01   
Дата:   17-06-09 13:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-06-09 14:02

Добрите снимки на бързо движещи се обекти се дължат на:
-Бърз автофокус и добър следящ такъв
-Добро поведение на високи стойности на исо
-Светлосилен обектив със мотор(евентуално стабилизиран)

Стабилизацията сама по себе си пряко не помага по никакъв начин за заснемането на бързи обекти :) особено ако горните условия не са изпълнени.

На тези условия отговарят тела като.

Канон 40д/50д
Никон д90(със компромис)Никон д200/д300
Олимпус Е-30,Е-3
Пентакс к-7
Сони А700

Обективи който отговарят на тези изизквания са донякъде всички Canon(USM)Nikon(AF-S)Sigma(HSM) обективи започващи от бленди 2.8 или 4.

За начинаещ като теб мисля ,че един никкор 70-300 ВР е добро начало.
Зависи какво ще снимаш естествено :)

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: pefoto01   
Дата:   17-06-09 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-06-09 14:11

Еми това е положението бебчо :) Скъпо е...

За 550лв незнам...поне събери 1000-1500лв.
Нема как...
Какво ще снимаш толкова я кажи :)

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: petq.sasho   
Дата:   17-06-09 14:16

в 99% жена ми :) там мси заслужава ;) (цък на профила ми)

през останалото време.. ми постоянно пътуваме, не пропускам разните му там състезания с коли/мотори, обичам паяците :)

ама чак до 1500 няма да стигна :) стига бе хора! лято идва, жената море иска, после планини и малко извън БГ се налага..

има в борсата един пентакс к100д с китов обектив за 520лв. Дали си струва?

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: prisonbreak   
Дата:   17-06-09 14:24

Абе не се занимавай с Пентакс , Погледни и цените на обективите на различните и прецени.Щотото нема ти стигне само китовия, ГАРАНЦИЯ!!!!!!!
Ще искаш поне 3,4 модела.
Аре след това една палачинка, аре едно оченце, аре едно теленце , аре едно макро и малииииииииииииииииииии......

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: allwhite   
Дата:   17-06-09 14:25

К-7 по мнение на бета-тестерите е бил с впечатляващ АФ във всякакви условия.

К-м го дават с най-добрия фокус от дигиталните пентакси до преди К-7. Матрица 10 мега, ССД, чудни цветове заради фирменият СДМ, лек и компактен, удобен е много, бърз китов, особено в средните милиметри е чуден :),стабилизацията се справя добре, добър визьор, като за парите си е много добър избор мисля. Но трябва да се пробва и усети.

п.с. .. относно горният пост. Ами то хубавите обективи са по-скъпи от китовите във всяка система. Но какво пък, палачинката 40 мм примерно в щатите е 300-400 лева, 16-50 тамрон от лондон е към 300 и няколко паунда. На първо време китовият е достатъчен, вградената светкавичка върши работа, автоматичните настройки също се справят добри и с този апарат може да снима всеки без особени знания за целта.

Успех с избора :)



Публикацията е редактирана (17-06-09 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: За стабилизацията
Автор: pefoto01   
Дата:   17-06-09 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »