Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Връщане към по-стара версия на фирмварето?
Автор: ivodam   
Дата:   15-06-09 11:22

Имам такъв въпрос - тъй като нещо не ме кефи последният ъпдейт на Канон за 5д?-то, ще поеккпериментирам още, но ако искам да се върна на предходната версия на фърмуера, как става това? Просто с наново инсталиране на по-стария файл?

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: mixmike   
Дата:   15-06-09 11:25

най - вероятно някъде го пише в сайта на canon, но най-вероятно е точно така - флашваш с по-стара версия. Най-много да ти изкара съобщение, че "новия" фърм е по-стар от настоящия.
А какво не му е наред, че чак да се връщаш на стар?[smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: ilcoin   
Дата:   15-06-09 11:50

Не съм убеден дали е възможно, принципно за всички устройства идеята е, че новия софтуер е по-добър от стария, с по-малко грешки, по-изчистена работа и т.н. Което от самосебе си обезсмисля (според разработчиците) идеятя да се връщаш назад.

Какво толкова не му хареса на новия софт ако не е тайна?

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: orbitalen   
Дата:   15-06-09 11:55

firmware мисля, че не може да се връща...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: ivodam   
Дата:   15-06-09 12:04

Ами получих тоя уикенд при снимки на максимално отворена бленда 4 някакъв ужасен шум, отврат, нещо като бандинг във фона. Това при хубава сутрешна светлина и ИСО 200 [smilie2]. Довечера може да пусна да видите за какво иде реч. Снимах едни рибарки, които както знаете са силно бели и затова ми беше включен както хайлайт приоритет, така и актив лайтингът. Но досега не съм имал никакви подобни проблеми с тази комбинация - апаратът е безупречен като качество на изображението. А точно там са пипали нещо при този ъпдейт - и мисля че може нещо яко да са осрали.

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: ilcoin   
Дата:   15-06-09 12:12

Хм, едва ли голяма сериозна фирма като Канон ще оцапат така пейзажа. Нали се сещаш колко пъти и от колко народ е тествано това преди да се пусне? Изчакай малко да видим какво ще се напише в мрежата и ако още народ ревне, явно са опърдяли кайсиите. Което мене лично ме съмнява, ама да видим.

Принципно, аз избягвам да ъпдейтвам фирм-уеъри и биос-и пр. освен ако не се налага (в смисъл че дивайса не работи, забива и пр.). Само веднъж досега съм правил такова нещо, и то на един DVD-четец преди доста време. И така и съветвам всички, ако няма очевидни проблеми да не бъзикат или поне внимателно да проучват нещата щото после няма връщане (или много трудно). Да оставим настрана че ако се обърка нещо, ремонта е кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: tantris   
Дата:   15-06-09 12:13

По принцип май не се връща назад[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: taricate   
Дата:   15-06-09 13:34

Най-добре е да питаш tech support-a на Canon,да не стане някоя беля.Не занм как е при Канон, но принципно не би трябвало ДА НЕ може,защото EEPROM-a e read-write и не би трябвало да има ограничение само за ъпдейт...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   15-06-09 14:05

Може бе. Аз на 300D преди години съм му връщал първонашалния firmware по-стара версия. Слагаш си го стария на картата и го инсталираш. Не зна ма 5D-MK2 как е хавата, но би-трябвало да може без проблем да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: asahi   
Дата:   15-06-09 17:53

Може. Не се коркай - Канон са метали!

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: GioX   
Дата:   15-06-09 20:02

Може, както инсталираш новия по същата процедура и стария (стига да го имаш).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GM   
Дата:   15-06-09 20:05

Няма връщане назад...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: sirkhann   
Дата:   15-06-09 20:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: mixmike   
Дата:   15-06-09 20:26

ivodam - май това беше точната комбинация на бандинга

като ги пуснах за първи път, направих 10 кадъра, погледнах ги на компа и...ги изключих форевър[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: ivodam   
Дата:   15-06-09 22:23

Ами, разни хора, разни апарати май [smile]. Аз пък досега нямах никакви проблеми...

И ся кво, едни викат може, други викат - не...

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-06-09 22:30

Странно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   15-06-09 23:53

По принцип не може да се връща фърм към по-стара версия. Дефакто може, ако хванеш стария и му редактираш header-а с един hex редактор, за да пише, че е новия.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   16-06-09 00:57

Няма да стане с редактиране на хедъра, зайко :)
Има си чек суми на файла и не можеш да го променяш чак толкова просто.

ivodam, пробвай да отвориш този файл с последната версия на софтуера от Канон - може от това да е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: zaiko   
Дата:   16-06-09 01:04

Ами... аз не говоря от личен опит... Просто при пентакс к10д имаше една врътка с фърмуера, която Пентакс усетиха и след 1.11 не можеше да се влиза в debug менюто. И някой направи файл, който имаше съдържанието на 1.11, но пред апарата се идентифицираше като 1.30 - за това говоря. Не знам как става, но със сигурност има възможност.


Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: vladod   
Дата:   16-06-09 14:04

Новия фирмуер си го взел от сайта на Канон, ама интересно от къде ще вземеш първоначалноя фирмуер - май няма от къде [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: ivodam   
Дата:   16-06-09 21:27

vladod: Да, нема го никъде... освен ако някой си го е запазил случайно на компа, друг вариант нема...

borisyankov: Кой файл да отворя, къде, нещо не те разбрах?

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: asahi   
Дата:   16-06-09 21:30

Затова си пазя старите фирмварета. А и бай Гугъл обикновено помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: ivodam   
Дата:   16-06-09 22:58

asahi: В случая не беше хич кооперативен... даде множество резултати за по-предния ъпдейт, които всички водеха с линкове към страницата на Канон в Япония с ъпдейтите... където вече естествено е новият... много мързеливи стават хората покрай тоя Интернет...

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: ivodam   
Дата:   17-06-09 23:16

Мисля че го разбрах къде е проблемът - нещо са пипали по функцията за корекция на винетирането - т.нар. peripheral illumination. Не знам кво са правили, но когато е включено, поне при мен, дава много агресивно просветляване на целия кадър, не само на ъглите и си ебава дробеца. Така че го изключвам. Разбира се, нещата при камерите станаха много деликани и индивидуални, така че при други апарати от същия модел може да няма проблем.

Здраве да е! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Връщане към по-стара верися на фирмварето?
Автор: niro   
Дата:   18-06-09 13:11

Виж в EOS Utility на PC-то дали не е махнат дадения обектив /или всичките/ за разпознаване [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »