Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за макро и широкоъгълен обектив / Canon
Автор: bobyperu   
Дата:   13-06-09 22:33

моля да ме насочите към хубави макро и широкоъгълни, по-възможност стабилизирани, обективи за Canon. като ценови диапазон в средата или малко под нея[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за макро и широкоъгълен обектив / Canon
Автор: Sumuelll   
Дата:   14-06-09 00:03

От няколко дни съм с 15мм- любов от пръв поглед. Няколко часа по-късно снимах снимах с него Преслава /пееше на сватбата на която бях нает/- неповторими портрети от височина 1.90м. учудения й поглед че я снимам оттам само подсили ефекта който гонех... Не ме линчувайте моля, просто не се стърпях- върл фен съм на тази музика, а и имам да й връщам за една друга случка където не можах да я разпозная дали е 'онази с дините' или е 'онази с мигача' та вкиснах гаджето й. ;) ... естествено имам и нормални... инак пак по темата регулярно си ползвам 10-20 Сигма - добре е, но за ФФ май лидера е 12-24. за макрото не съм запознат, но сякаш избора не е голям, но качеството на макротата на Канон си е на ниво доколкото знам. 17-40 също не за подценяване за ФФ, но лично аз клоня към вариото /12-24/

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за макро и широкоъгълен обектив / Canon
Автор: drkskwlkr   
Дата:   14-06-09 08:47

Широкоъгълните обективи като правило не предлагат стабилизация. За Full-frame тяло виж EF 17-40mm f/4 L USM, за APS-C има друг прекрасен обектив - EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM.

Обективът EF 100mm f/2.8 USM е може би най-изгоден като цена/качество/удобна дължина макро обектив; аз снимам със Sigma 70mm f/2.8 EX DG Macro и съм много доволен.

Ако ти представлява интерес, мога да ти пратя снимки със 17-40, 10-22 и Sigma-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за макро и широкоъгълен обектив / Canon
Автор: stav   
Дата:   14-06-09 16:43

- Tokina AT-X 100mm f/2.8 PRO D Macro
- Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX

Не знам дали е бюджетно решение, но на мен ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за макро и широкоъгълен обектив / Canon
Автор: sirkhann   
Дата:   14-06-09 17:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за макро и широкоъгълен обектив / Canon
Автор: totodo   
Дата:   14-06-09 19:05

Имах преди време Токина 100 мм макро, много солидно направен обектив, ама не маже добре задния план и има силно изразени хроматични аберации. Продадох го и се снабдих с канонско 100 мм какро. Вече не мисля за нов 100 мм обектив [smilie7]
Бях се засилил да купувам канонски 10-22, но под давлението на г-н Б. Бишков тествах Токина 11-16 във Фотосинтезис. Определено това ще е следващата ми покупка ! [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »