Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: boll   
Дата:   12-06-09 10:26

Нямам време да гледам форума по цял ден и се чудех дали не пропускам добри фотографии. "Оцелелите" с висок рейтинг А или Б, които могат да се видят и ден-два след публикуването ми се струват доста ограничаващи. Категориите са някакъв ориентир и все пак...

Добра идея ли е според вас хората със сходен вкус някак да се групират по-лесно из дебрите на фото-форум? Представям си го като бърз линк към каквото харесват хората, гласували за снимките, които аз харесвам (да речем в любими) за последните 30 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: asahi   
Дата:   12-06-09 10:40

Предложи алгоритъм за реализиране на идеята ти.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: boll   
Дата:   12-06-09 10:51

Направо SQL може да пусна ако се налага :)

1. Филтър за снимките в мои любими (лесно)
2. Вадим списък от гласувалите за тях.
3. По този списък вадим всички снимки от последните 30 дни, за които са гласували повече от 5-ма от горните (примерно).
4. Може да се изключат и нещата, за които съм гласувал аз (да остане само новото).

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: rhyan   
Дата:   12-06-09 11:02

Boll, аз съм силно за идеята, но според мен трябва да оптимизираш алгоритъма.
По-скоро нещо такова.
1. Снимки от твои любими сортирани по най-много любими от автор.
2. Снимките за които тези твои, един вид любими автори, са гласували за последните 30 дни.
3. Изключване на онези, за които си гласувал.

В противен случай, снимки с рейтинг 300+А 100+Б ще генерират такава галерия, че пак няма да имаш време да ги разгледаш.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: georgi.a   
Дата:   12-06-09 11:29

Четете правилата на сайта: Има си Б-група от "утвърдени и сериозни автори".

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: swan_   
Дата:   12-06-09 11:47

Идеята е добра, но алгоритмите не ми харесват. Идеята на болл не мисля, че ще работи, защото има най-малко 5 човека, които гласуват за всяка що горе добра снимка т.е. ще се визуализират всички "нормални" снимки.
Вторият алгоритъм ми е странен - кои от любимите ти автори да вземе алгоритъмът, изобщо не е ясно дали тези твои любими автори гласуват изобщо и колко често го правят, не бих бил сигурен, че вкусът ни еедин и същи (това че харесваш дадена рок група например не означава, че би харесал и идолите на тази група:). Мисля, че трябва да се обмисли малко повече.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: rhyan   
Дата:   12-06-09 11:47

georgi.anchev - Това в каква връзка? Че трябва единствено и само сериозните и утвърдени автори , които могат да пускат във всички галерии ли трябва да се гледат?!?

При положение, че в 'избрано' се намират достатъчно хубави кадри, макар и на неутвърдени автори от рейтинг Б, вместо Tьма да пуска на всеки 5 дни нова тема за пропуснатото в избрано, с подобен подход нещата ще се филтрират от самосебе си.

Swan - кое точно не разбираш ми е чудно?

Избирал си снимки в любими. Ако в лшбими имаш повече от 1 снимка на един и същи автор, вероятно този автор го следиш по един или друг начин.
Това са ти въпросните любими автори, които вероятно са краен брой. За всички такива твои любими автори се прави списък от онези снимки, за които са гласували.
Въпросния списък се филтрира да изключва снимки които ти си публикувал и снимки за които ти си гласувал. Ако за 1 снимка са гласували повече от 1 от твоите любими автори се показва само веднъж.
И това е списъка с 'избрано' от твоите 'избрани'.
Метода на болл предполага следното - за 1 снимка с рейтинг 400 / 100 имаш общо 125 души при положение, че са гласували само със злато. Ако всеки един от тези 125 души е гласувал за 10 снимки, ще получиш галерия от 1250, които пак няма да можеш да разгледаш.
Ама то трябва да се помисли малко...не е толкова трудно.



Публикацията е редактирана (12-06-09 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: boll   
Дата:   12-06-09 11:58

Добре - по алгоритъма има трески за дялкане. Само да кажа, че се вземат всички любими снимки в профила (не любими автори) и гласувалите за тях.

Защо го предлагам - при всички положения вкусът на всеки от нас е нещо уникално. Може да харесваш временно определен автор или категория. Но с времето това се променя.

Предложението ми е да динамично да се настройва секция от фото-форума според развиващия се вкус на автора.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: ege   
Дата:   12-06-09 12:01

Аз гледам 3-4 категории, които ме интересуват. Гледам ги по рейтинги и мисля, че се вижда всичко. Ако чак пък нещо много добро пропусна от някоя друга категория, го виждам в рейтинг Б 3 дни.
Тук пак добре са сортирани, има много филтри - по категории, по години и месеци са разбити.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: georgi.a   
Дата:   12-06-09 12:28

Автор: rhyan
Дата: 12-06-09 11:47

georgi.anchev - Това в каква връзка? Че трябва единствено и само сериозните и утвърдени автори , които могат да пускат във всички галерии ли трябва да се гледат?!?


Не питай мен, не съм го измислил аз.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: CanoniO   
Дата:   12-06-09 12:40

Алгоритъмджиите,
само да ви светна, че има по-приоритетни неща, дето от 5 години все ги оправят и все не става...

Търсачката няма филтриране, да не говорим, че изплясква всички постове от темата, която търсиш...
Вие за какви неща сте се загрижили.......
Ако разбирате, направете един алгоритъм за тази търсачка и го подарете на админите, та да се свършат мъките веднъж завинаги....

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: rhyan   
Дата:   12-06-09 13:34

Canonio - дай изискване към търсачката, че аз не я ползвам и не и знам бедите :)

Пък може да подарим :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: boll   
Дата:   12-06-09 14:13

Айде за търсачката в друга тема а?

Понеже малко абстрактна се получи тази, мисля да поработя по въпроса и да направя едно демо с реални автори от ФФ и връзки помежду им.

Отговори на това съобщение
 Re: За пропуснатите снимки - възможно ли е?
Автор: CanoniO   
Дата:   12-06-09 15:50

Автор: boll
Дата: 12-06-09 14:13

Айде за търсачката в друга тема а?



Ми то имаше към 8743576834897836740 теми.....

Иначе ти си направИ проекта с авторите... Ще му дойде реда през 2069-та....

Успех[smilie24]



Публикацията е редактирана (12-06-09 15:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »