Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: chaushev   
Дата:   11-06-09 22:15

Днес както си снимах реших за един кадър да използвам светкавица - натиснах бутона за да изкочи и,фокусирах,натиснах бутона до край но тя не светна [smilie10]пробвах още няколко пъти в различни режими,махах батерията,слагах я пак - не става.Някой път не само че не святка,ами и точно като фокусирам клипчето което я държи затворена почва да щтраква докъто тя си е навън.Младо е апаратчето - на месец и малко и е в гаранция ! Мислите ли че тя поема този проблем и дали могат да ми го оправят ! Утре естествено ще питам и във фирмата от която го закупих,но ми се случи преди няма и час и съм много притеснен [smilie11]
Благодаря предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: masm   
Дата:   12-06-09 15:20

ако снимаш с шапка с козирка мога да ти кажа ведна защо се получава така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: asahi   
Дата:   12-06-09 15:27

Защо е тази шпация + удивителна след заглавието?

Пиши на Джъмбо да ти каже за сервиза на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: chaushev   
Дата:   13-06-09 23:29

@ masm ,
Е вярно е, тепърва навлизам във сферата на фотографията,но не съм чак толкова зле.Нямаше да пиша тук ако беше толкова прост проблема [beer]

@asahi ,
Кой е Джъмбо ?
Вчера говорих с хората от фирмата която купих апарата,и ми казаха къде да го изпратя.Пратих го в някакъв сервиз в София.Понеделник ще чакам да ми се обадят с информация какво му има,и дали ще се поправи.Да отбележа само че и във exif-a от снимките на flash mode пише no flash ! Вие чуали ли сте за подобен проблем до сега ? Пробвах и ттл и ръчно но пак не работеше. [smilie11]

п/с.така съм го написал,не е било нарочно.толкова ли е проблем това [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: джъмбо   
Дата:   13-06-09 23:35

асахи никон си имат сервиз в софия
извиняват се че не са успели да те уведомят официално [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: asahi   
Дата:   13-06-09 23:37

Подозирах, че ти ще знаеш. Кажи на човека къде е, че да потърси помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: chaushev   
Дата:   13-06-09 23:42

Казаха ми че гаранцията е международна (така пише и на самата гаранционна карта).Не съм сигурен нали там където го изпратих е точно сервиз - грешката може да е моя - извинявам се за което ! Фирмата където ми казаха да го пратя мисля че се казваше Профайлд ООД.



Публикацията е редактирана (13-06-09 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: slyn4ogled   
Дата:   14-06-09 14:56

Ако е Профайлд наистина, значи си го пратил дето трябва [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: BirdOfPray   
Дата:   14-06-09 15:20

slyn4ogled написа:

> Ако е Профайлд наистина, значи си го пратил дето трябва
> [smilie24]

НЕ Е БАШ ТАКА ДЕ - трябвало е да го дадеш В МАГАЗИНА ОТ КЪДЕТО СИ ГО КУПИЛ - а те да контактуват и изпращат до сервиз за тяхна сметка, а ти да си търсиш изправната стока ОТ ТЪРГОВЕЦА, с който имаш отношения, а не със КАКЪВТО и да е сервиз - ПОНЕ докато апарата е в гаранция !

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: chaushev   
Дата:   14-06-09 15:25

Служителката от магазина ми обесни че се е свързала с тях (профайлд) и те са казали направо на тях да го пратя.Всички разноски са естествено за тяхна сметка.Каза ми също така с апарата да напиша и една бележка с проблема,и как да се свържат с мен.Утре ще трябва да престигне при тях и се надявам да имам повече информация.Не разбрах само за какво трябваше да се обърна към Джъмбо,и за какъв сервиз на Никон става дума.Мерси пак на всички писали ! Ще пиша какво е станало [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: джъмбо   
Дата:   14-06-09 16:17

споко... асахи обича да се е**ва с мен така че....

щом е заминал за сервиза значи предстои да има разрешаване на проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: chaushev   
Дата:   16-06-09 11:57

Днес ми се обадиха от Профайлд,и ми казаха че са го поправили.Утре щял да пристигне при мен.Попитах какъв е бил проблема ..човека отсеща ми каза че не знаел ..доколкото разбрал от техника някакво кабелче на светкавицата се било откачило [smilie11] Звучи ми малко странно как така ще се откачи това кабелче [smilie8] Вие как мислите ? В крайна сметка утре ще го видя,дано всичко да е наред [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-06-09 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: plamendoc   
Дата:   16-06-09 12:51

Пробвай го мнооого внимателно пред тях преди да го вземеш и да подпишеш че е оправен

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: chaushev   
Дата:   17-06-09 12:09

Преди малко престигна апарата поправен ! За се сега всичко работи :)
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: Dim4o   
Дата:   17-06-09 15:48

Супер че е ОК.

За колко време ти го поправиха? Плаща ли се нещо за куриери или разни други неща?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: chaushev   
Дата:   17-06-09 16:33

Понеделник го получиха,Вторник ми се обадиха че е готов и днес - Сряда пристигна със Speedy.Всички разноски бяха за тяхна сметка освен застраховката на пратката (когато аз го пращах) 1.50лв. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на D40 !
Автор: danbi   
Дата:   26-06-09 14:52

Не е невъзможно да се откачи кабелче.

Да си снимаш със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »