Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: georgipk   
Дата:   06-06-09 16:37

Kоя стабилизация е по-надежна - тази която е вградена при обективите на Canon-a или тази в тялото на Оlympus-a(при нея пишат ---матрична стабилизация до 4EV---каквото и да значи това - така пише в представянето на Е-620)
-
Някой изпробвал ли е и двете стабилизиращи системи - и може ли да ми каже коя е по добра ?

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: cicomanco   
Дата:   06-06-09 16:41

При Оли всички закачени обективи са стабилизирани поради матричната стабилизация.При Никон и Канон трябва да се търсят специално обективи със стабилизация за да имаш такава.Не че е проблем...., ако те е посетил Паркинсон - нищо освен статив не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: bordon   
Дата:   06-06-09 19:55

Приятел снима с Оли и с Никон /давам го като пример/
Никона е със стабилизиран обектив, Олито има стабилизация в тялото.
Неговото мнение и практика е: по-доволен е от Оли като стабилизация.
Явно стабилизацията на Никонския обектив не му помага много особено на дълго.
При Оли се получава по-ясни снимки на максимум, докато при Никон след средата се получава леко размазване на образите.

П.П.
Примера не е точно с Канон, но ако принципа е: "По добре стабилизацията да е в тялота, отколкото в обектива", то тогава изводите може да са правилни. [smile]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: nicknay   
Дата:   06-06-09 21:30

Каквато и да е стабилизацията, тя има смисъл само при снимане на статични обекти при ниски светлинни условия на ниска скорост.

При движещи се обекти, помагат повече уменията на фотографа, а стабилизацията обикновено пречи.



Публикацията е редактирана (06-06-09 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: cicomanco   
Дата:   06-06-09 21:49

Стабилизацията пречи единствено ако фотоапарата е на статив!

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: tantris   
Дата:   06-06-09 22:33

Бе днес поснимах 70-200/2.8 is + TC1.4. Включих стабилизацията на панинг режим, щото гоних пилци в полет. Ами за фокусът се оказа много важно изображението във визьора да не мърда. Както и за матричното мерене. Не знам как е при системите с стабилизация на матрицата , но най-малко във визьора изображението ше подскача и е възможно да излезе от зрителното поле.

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: cicomanco   
Дата:   06-06-09 22:44

Дай да видим.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canonio   
Дата:   06-06-09 23:14

Kоя стабилизация е по-надежна

Бахти въпроса... Какво е надеждата? Да се надяваш да изкараш кадър на 1/30 ? Ми ще ме прощавате ама едно използваемо исо 3200 ме радва повече от всичките ми стабилизирани обективи... Там е стабилизацията...

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: tantris   
Дата:   06-06-09 23:39

Ами canonio , май се оказва , че не е само това. При следене ма малки летящи обекти забелязах, че със стабилизация просто успявам по-добре да задържам АФ точката върху обекта и фокусаът не хънти. Тая птичка се задържа във визьора 1-2 секунди. С 5Д-то следя само на централна и ако изтърва обекта фокусът е в джаза.

http://leb0ng.blu.livefilestore.com/y1pfaKBeg7MkKVJFczAuG2F_SYm6t-5ga45jsDG_VjYC37PFdMTXXN-hoUskFnkl

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: pefoto01   
Дата:   07-06-09 05:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: georgi.a   
Дата:   07-06-09 11:52

Снимано от ръка:


http://img81.imageshack.us/img81/3803/clipboard01v.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   07-06-09 12:13

Основното и най-голямо предимство на матричната стабилизация е това, че я ползваш с всички обективи. Но има нещо, което произлиза от горното и за момента не е постижимо нито от Канон, нито от Никон - стабилизация при къси до средни твърди обективи! Каквото и да си говорим, стабилизиран 35/1.4, 50/1.4, 85/1.4 правят чудеса при ниска осветеност и на високо исо. Естествено, пак става въпрос за статични обекти, предимно портрети. Но за мен например това е изключително важно!


Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: pstoev   
Дата:   07-06-09 12:57

аз съм с L1+14-50 ois (стабилизиран е обектива)определено мога да кажа че стабилизацията в обектива е доста зле,понякога размазва и на скоростти дето не би трябвало-1/60 на 50мм..снимал съм с пентакс,оли и сони.моето наблюдение е че в тялото е доста по-добре..

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: cicomanco   
Дата:   07-06-09 13:06

Хм...смяташ ли че твоята стабилизация може да се маери с тази при Никон и Канон....Не знам, просто питам.Там все пак обективите струват колкото цялата ти система....

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: pstoev   
Дата:   07-06-09 13:15

cicomanco... не знам дали може да се мери с никон или канон,споделям впечетление..ако не се лъжа leica D VARIO-ELMARIT 14-50/2,8-3,5 е около 900$...тва си е без пари за обектив с такова фок.растояние и свелосила...нали :)

Отговори на това съобщение
 Re: стабилизиращи системи на Canon и на Olympus ?
Автор: cicomanco   
Дата:   07-06-09 13:18

За това казах че не знам ,а просто питам....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »