Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батерия за Sony A700
Автор: loveforever   
Дата:   01-06-09 15:06

Въпрос към ползващите Sony A700 - Освен оригиналната батерия ползвате ли и други и какво е впечатлението ви от тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: loveforever   
Дата:   01-06-09 15:08

Ако някой е ползвал такава батерия, моля да сподели впечатления


https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/rqtr7047.JPG


http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_20535_1.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/mkyn9107.JPG


http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_20535_2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: mugen   
Дата:   01-06-09 15:34

аз пък се чудя за една от тези [smilie8]


https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/kpat9683.JPG


http://www.andorrafreemarket.com/images/original/NP-FM500H___large.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2009-06/sibb0711.JPG


http://www.foxfoto.eu/img/ak/ak_np-fm500_02am.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: mitakabus   
Дата:   01-06-09 17:06

оригиналната излиза 40$, аз си взех такава, не знам дали янма да има проблем с Грип ако е неоригинална ! И на мен ми е интересно - ако има някой впечатление от тези...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: peshovec   
Дата:   01-06-09 17:09

аз си взех точно dealextreme-ската (само че за а200).

работи:), но още май не съм я зареждал (ако съм я зареждал то е било един път).

мойта гледна точка беше, че за цената на батерията няма какво да се чудя. Но презумпцията ми е просто да си имам заредена батерия в мен (ако ми свърши тази в апарата). Обаче като гледам как се очертават нещата, просто ще ги редувам:) като свърши едната я зареждам и си я нося в джоба

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: loveforever   
Дата:   01-06-09 17:41

Много съм доволна от оригиналната батерия, но не винаги когато съм на път ми е удобно да я дозареждам (а и май това не е много хубаво).
Преди когато снимах с минолта си бах взела от Павилона една батерия на Ленмар, от която бях по-доволна отколкото от оригиналната. Първо издържаше повече и освен това когато започнеше да показва че е намаляла можеше да се направят след това още стотина кадъра, докато при оригиналната най-много 10-20.

Предвид този ми опит, а и разликата в цената от 7,5 пъти съм се навила на неоригинална батерия, стига да не прави някакви проблеми. Та затова ако знае някой нещо по въпроса - сега е момента да го сподели [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   01-06-09 19:55

Пробвах търд-парти батерия на Titan на А200
Разлики спрям оригиналната на $они:
1. - осезаемо по-ниска издържливост(очаква се спрямо цената - аз бих си купил една такава за "бекъп")
2. Индикацията на заряда - при орингалната мери всеки процент... при това точно...
другата няма такава индикация
3. Цената - могат спокойно да се купят поне 2 на цената на оригинална; заслужава си да се ползва за бекъп

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: hotsnail   
Дата:   01-06-09 20:34

Абе А700 скуче яко батерии, не е като А300 пък А200 май е шампион (послендия не съм го ползвал).

Инак интересно ама колко пари са? Ако оригинала е 40$ защо и колко спестяваме - 20$ ??, 30$ ??? под 10$ не ми се вярва да има работещи батерии.

моята втора от Електрон за ужасно много пари ми я взеха (140 лева?), ама сега не знам коя е оригналната, коя е 2-рата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аам пак А700 смуче яко - ако зяпаш много и връткаш тежък обектив 300 - 400 кадъра макс, ако спестяваш май може 500-600. За сравнение с А300 правих по 800 понякога. (с А700 имам една изцепка на Авио шоу на серийна снимка без да зяпам дисплея 1500 снимки!!!!)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: loveforever   
Дата:   01-06-09 23:29

До сега не ми се е случвало за един ден да разредя цялата батерия на А700. Винаги зяпам след снимане дали случайно няма нещо орязано или прегоряло, често трия снимки а понякога и само разглеждам снимките. При това положение според мен оригиналната батерия прави поне 400-500 снимки. Такава батерия струва 149лв. Другата дето я предлагат в dealextreme излиза 21лв и дори да изкарва наполовина пак би била на сметка стига и Алфата да иска да работи с нея.

По въпроса с консумацията ми прави впечатление, че доста по-бързо пада батерията когато апарата виси на врата, защото все има нещо което да натиска по бутоните и на практика апарата и без да снима е все включен.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: peshovec   
Дата:   01-06-09 23:42

не знам как е при а700, но аз при мен eye start-a съм го изключил... и без това като избирам автофокусна точка, като задържа и фокусира:)

та може и това да спомага, иначе съм забелязал при мене, че 8-посочния джойстик е доста чувствителен...

а за гледането на дислпея, принципно не го правя (даже съм нагласил ревюто на минимум), но май е грешка, понеже един по погрешка бях забравил ael butona на доста странна експозиция (нагласил съм го на toggle:) и съм си снимал навън с настройки като за вътре (пак добре че го видях още на събитието:)

ама после жената ме пита що тия снимки са черно бели, а не цветни:):):):):)https://photo-forum.net/forum/smileys/smilie5.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: siyann   
Дата:   01-06-09 23:45

Аз затова си поръчах нещата от УСА, да мога да си взема 2 оригинални батерии на цената на 1 от тук. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: tocheto   
Дата:   02-06-09 01:28

Моята оригинална на α700 издържа максимум 250-300 кадъра

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: siyann   
Дата:   02-06-09 02:18

Уау, аз изкарах към 700 най-много, цял ден, без почивка, на сватба [smilie8] За последните 50 сложих втората.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: da.fo   
Дата:   02-06-09 03:55

На 700 не помня как се държеше но сега на А100 (пак тази 500 - оригинална) като взема да я понатоваря и кляка горката(показва червена индикация). Но като си почине малко и отново 3 чертички [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: mitakabus   
Дата:   02-06-09 07:04

Хм, има противоричиви мненеия за батерията на А700 явно! Има и нещо друго! Зависи как и колко се преглеждат снимки ! Мисля, че първия път когато смених а350 с а700 го засякох и направих около 550 кадъра с разглеждане и прочие ( знаете как е , нов апарат, гледа се всяка снимка) ! Та сега може би с развиването на капацитета и ако се снима предимно без кой знае какви корекции и прегледи , би трябвало да прави поне 700 кадъра! Не знам! Явно ще трябва да я тествам! Тествал сам а350 на едно събитие , цяла вечер с едно зареждане и 60% от снимките , че и повече бяха на вградената светкавица - 750 кадъра! И не беше свършила батерията! Не мога да си обясня консумацията на А700, освен във VGA 3" -я дисплей, само в това! Иначе ЦМОС-а като матрица гълта по малко от ЦЦД! [shtrak]



Публикацията е редактирана (02-06-09 07:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: tjman   
Дата:   03-06-09 12:20

Моето A100 със Sony батерията издържа около 1000 снимки с външна светкавица, eye start AF, Sigma 24-70 и постоянно разглеждане на снимките (с цел триене на безсмислените).

Third party батерии не ползвам всичките ми backup-s са Sony



Публикацията е редактирана (03-06-09 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: loveforever   
Дата:   19-06-09 19:53

Тъй значи поръчах си батерия от dealextreame и тя вече е тук. Точно като на по-горната снимката само дето кутийката е червена, а не синя. От момента на поръчката докато дойде в мен батерията процедурата продължи 17 дни и ми коства 21 лв.

Сега за самата батерия - напълно функционална поне до толко до колкото се сетих да проверя. Капацитета и е 1500mAh. Апарат я възприема като оригинална и показва нивото и на заряд в проценти. За сега не знам колко точно кадъра ще издържи, защото все още не съм имала възможност за по-продължително ползване но с времето и това ще се изясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: da.fo   
Дата:   19-06-09 21:33

Ето днес реших да си позаредя батериите , че утре имам сватбичка за снимане и ...тази дето е заредена и стои за резерва в чантата като я сложих на зарядното и като почна едно зареждане вече час и нещо а не съм я ползвал а е модел 500 (дето е за А 700) [smilie11] [smilie11] [smilie11] а трябваше след секунди да покаже , че е заредена [smilie22] [smilie22] [smilie22] а бе явно и на японците им е по изгодно да ползват made in china [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-06-09 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: lavrentii   
Дата:   19-06-09 22:02

Не можах да разбера, защо трябва да е заредена след секунди?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: loveforever   
Дата:   19-06-09 23:34

При мен отигиналната батерия за зарежда напълно (гасне лампичката на зарядното) за около два часа ако преди това е била разредена докрай. Нямам впечатления да и пада заряда когато не ползвам апарата. Може и да има такова нещо, но не е повече от 2-3% за две седмици.

Новата батерия мисля, че има същата скорост на зареждане като оригиналната. Като дойде я сложих в апарата показа 70% заряд. По-малко от час след както я сложих да се зарежда и зарядното вече беше угаснало. При това положение показва 99% на апарата. От тук нататък ще и засичам колко снимки ще изкара.

Иначе по въпроса доколко задържат заряд когато не се ползват по мои наблюдения от батериите на минолтата - на оригиналната и падаше заряда с времето когато не се ползва, докато на допълнителната Lenmar почти нямаше разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: lavrentii   
Дата:   20-06-09 00:04

Разреждането при неползване не зависи ли основно от типа на химичната реакция на която се основана батерията - дали е NiMH или Li-ion ?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Sony A700
Автор: da.fo   
Дата:   20-06-09 00:37

lavrentii ,
при тези скъпи батерии не би трябвало да пада напрежението толкова много при положение , че не е ползвана а е зареждана преди 2 седмици [smilie11]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »