Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 въпрос за MTF-а
Автор: v_nikolov   
Дата:   31-05-09 12:08

Имам един малко ламерски въпрос, значи гледам тестове на обективи и ми прави впечатление че MTF-а на един и същи обектив е коренно различен за различните марки фотоапарати. Предполагам, че много зависи от резолюцията на на фотоапарата, ама чак толкова. Нормално ли това? Освен това четох и обеснението на иматест, ама пак не ми стана много ясно. Та обективът е Sigma AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC macro, гледам доста доволни хора има с такъв, гледам и че новият 18-55 на канон доста го хвалят в photozone на кого да вярвам? Или пак "око да види, ръка да пипне" ?!


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за MTF-а
Автор: didesignbg   
Дата:   31-05-09 12:30

Съмнява ме да гледаш MTF-и.
Иначе да различните апарати имат различни АА-филтри, различни матрици и различни алгоритми за конверсия. С канон не снимам, та за стабилизирания китак няма какво да ти кажа. Сигмата е среден клас обектив, добре изработен, който дава прилично изображение.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за MTF-а
Автор: v_nikolov   
Дата:   31-05-09 13:34

Ами това уж тестват в photozone.de MTF (resolution) или поне това пише над тестовете.


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за MTF-а
Автор: Canon   
Дата:   01-06-09 11:07

Параметрите на МТФ и методиката на тестване са малко различни при различни марки апарати. Отделно, два "еднакви" обектива може да дават различни МТФ характеристики.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »