Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Мнение за самсунг про815
Автор: teoget   
Дата:   30-05-09 21:00

Случайно попадна на този самсунг в каталога на техномаркет.Дали някой има наблюдение от него или може ли да сподели мнение?Ето линк към страницата в сайта на самсунг;http://www.samsungcamera.com/product/pro_view.asp?prol_uid=601&cat_uid=9

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: apollo   
Дата:   30-05-09 21:02

Несполучлива екзотика [smilie24] [smilie5] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: teoget   
Дата:   30-05-09 21:15

Абе разгледах доста снимки правени с него и май и аз не съм впечатлен.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: chris73   
Дата:   30-05-09 22:48

Стар модел, спрян от производство, няма стабилизация... Стой далеко.

http://www.dpreview.com/reviews/samsungpro815/page16.asp




Публикацията е редактирана (30-05-09 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: t.marev   
Дата:   30-05-09 22:57

Стар е модела наистина, но апарата е прекрасен.[smilie24] Зависи за какво ще го ползваш - може да ти свърши много работа, а може и да те разочарова. Във всеки случай, трудно ще намериш модел в който да са събрани толкова много възможности. Като всяко нещо и той не е лишен от недостатъци. Имам го от почти година и съм много доволен, ако те интересува нещо повече - пиши ми на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: stoyan_5   
Дата:   30-05-09 23:07

Апарата е супер ...
И Канон и Никон нямат стабилизация, ама гледам има такива дето се набутват с тях ...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: t.marev   
Дата:   30-05-09 23:14

Тук има ревю на модела Бони го е правил.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: chris73   
Дата:   30-05-09 23:27

За непросветените, това не е dslr (огледално-рефлексен апарат), въпреки че изглежда така, а dslr-like ултразум, където стабилизацията е задължителна и Канон и Никон я слагат на техните аналогични модели.



Публикацията е редактирана (30-05-09 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: surg   
Дата:   30-05-09 23:44

внимаваи много....

това е стар модел , а годините тук имат значение,
бавен за работа - в меню, в фокус, в снимане , в запис на пустия РАУ, закакво ти е апарат които не може да снима няколко секунди - от 3 до 25 !!!!, след всяка снимка...
няма стабилизация , което краино затруднява работата с 15 зоом обектив, на всичко над 3х
беше много скъп едно време, сега ако го дават на цена 2200-300 лв, ок, ама едва ли
а изобщо - го забрави

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: t.marev   
Дата:   30-05-09 23:49

За непросветените, фотография е имало и преди DSLR камерите, както и преди да се е родил този дето е измислил думичката "ултразум". Само за пояснение след DSLR задължително се пише камера, а още по по-правилно е да се каже огледален апарат.
Апарата не е огледален, не му се сменят обективите, но обектив с такъв обхват не е нужно да се сменя...в повечето случаи.Освен това той си еразработен за този размер матрица и при него липсват дефектите на "присадените" обективи - малка дълбочина на рязкост, винетиране.
Таха прехвалената стабилизация е нужна от време на време, но не е драма да снимаш без нея, така както правят милиони хора по света.
В края на краищата модела си е много добър,с него добър фотограф може да направи чудеса, както и с всеки друг, разбира се, но за парите си, този предлага много удобства и възможности, човек просто трябва да се вгледа и да не робува на марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: t.marev   
Дата:   31-05-09 00:00

surg написа:

> това е стар модел , а годините тук имат значение,
> бавен за работа - в меню, в фокус, в снимане , в запис на
> пустия РАУ, закакво ти е апарат които не може да снима няколко
> секунди - от 3 до 25 !!!!, след всяка снимка...


Хем си прав, хем не си! В менюто на този апарт се влиза само веднъж - като си го купиш! За всичко има изнесени команди. Фокуса не е от най- бързите, горе долу, като на стар Канон с калпав обектив, но пък има хора дето снимат с бързи Канони, и Никони, но с ръчно фокусни обективи.
За РАУ- то си прав, след снимане трябва да се почака 10-15 секунди, но във всички други случаи, след 1 сек, максимум 2-3 ако е много тъмно, може да се снима. Между другото апарата има серийна снимка, 3кадъра в секунса и 10 в секунда, но 1МБ.
Старичък е модела, трудно ще му намериш аксесоари, така е, но иначе е много добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: chris73   
Дата:   31-05-09 00:00

За 900 лв не си струва да се взема тази застояла бройка. [smilie23]

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016985


За тия пари, по-добре цифров огледално-рефлексен апарат с двата китови обектива.[smilie24]

Ако пък толкова държиш да е турбосапунер, има много по-добри съвременни модели в този ценови клас. Естествено със стабилиозация при zoom > 6.



Публикацията е редактирана (31-05-09 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: t.marev   
Дата:   31-05-09 00:14

chris73 написа:

>
> За тия пари, по-добре цифров огледално-рефлексен апарат с двата
> китови обектива.[smilie24]
>
> Ако пък толкова държиш да е турбосапунер, има много по-добри
> съвременни модели в този ценови клас. Естествено със
> стабилиозация при zoom > 6.
>

>
> Публикацията е редактирана (31-05-09 00:02)


Сравнявате несравними неща. Не можеш да кажеш, кое е по-добре за НЕГО !

Освен това ако намериш друг т.нар. турбосапенер с подобни характеристики и такъв размер матрица на подобна цена - ще си голям късметлия. Този апарат е замислен да съчетае предимствата на два, три типа камери. Дали е успишно и за кого - това е друг въпрос!
Момчето пита - кой колкото знае, да каже!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: chris73   
Дата:   31-05-09 00:24

t.marev, ти да не продаваш такъв? То бива фенщина, ама твоето мина всякакви граници...

Освен dslr като второ тяло имам Panaconic FZ-50. Знам си му предимствата и недостатъците, като цяло доста по-добре се сравя от този Самсунг. Въпреки това не бих препоръчал да се взима FZ-50 нов... Всяко нещо с времето си...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: danny_falin   
Дата:   31-05-09 02:19

това ако е прекрасен апарат аз съм трамвай

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: teoget   
Дата:   31-05-09 08:53

А Fujifilm FinePix S100FS не е ли по добър като фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: Jabasan   
Дата:   31-05-09 09:10

Преди нова година се продаваше един таккъв в базара.https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=246347&t=245380&phorum_uriauth=#reply_246347

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: Нели   
Дата:   31-05-09 09:52

390?
За 300лв можеш да си вземеш 10D

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: t.marev   
Дата:   31-05-09 09:54

Не, не продавам....[smile] И не му казвам да си купи, момчето пита дали е добър апарата и аз казвам - да, този апарат е много добър!Просто имам такъв и съм го използвал, а не съм чел само ревюта.
Ти като имаш подобен Панасоник, трябва да си разбрал, че в определени моменти, този тип е незаменим, в други неподходящ,с други думи, зависи от много други неща. Затова не казвам - купи или недей, а споделям лични впечатлиния от модела - това което искаше колегата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: Нели   
Дата:   31-05-09 09:59

t.marev
Консултант съм от 4г и повярвай ми, такова понятие "добър фотоапарат" няма. Има "добър апарат за еди колко си пари"
Ако някой ме попита добър ли е 5D Mark ii за 7 хиляди, ще кажа "не"

Казваш, че с други думи зависи от много неща. Да, ако не се знае цената. Като се каже - вече няма нищо относително.



Публикацията е редактирана (31-05-09 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: Славов   
Дата:   31-05-09 10:03

Апарата е много добър за парите си, моя роднина го има и съм снимал няколко пъти с него......
Поздрав за трамваите .....

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: Нели   
Дата:   31-05-09 10:08

И кои са парите му?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: Tekumze   
Дата:   31-05-09 10:11

Ха, ха снимал и съм с него и с ФЗ50, по-добър е от ФЗ50, про положение че снимам с ФЗ-30, ама си е така ....
А за 390 лв. верно няма по-добър апарат /Нели [smilie24] /

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: Нели   
Дата:   31-05-09 10:14

Освен цената, когато питаш дали си струва, за да ти отговорим трябва да знаем дали има 2г гаранция, какво влиза в комплекта, в какво състояние е и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за самсунг про815
Автор: pifakiz   
Дата:   31-05-09 10:15

Истината е, че ако досега си снимал с дребна сапунерка, този Самсунг ще ти се стори много добър.

Но ако си пипнал ДСЛР поне веднъж, самсунга не би те грабнал с нищо.

За тези 900 лв аз бих препоръчал Canon 30D & 18-55mm IS или пък Nikon D80 & 18-55 VR, купени втора ръка от базара.

Даже нов Olympus E-420 Double zoom kit ( 14-42 mm + 40-150 mm) e 930лв.

Който и от трите варианта да избереш, в пъти ще ще е по-добре от самсунга.

Успех.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »