Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: toti   
Дата:   29-05-09 11:37

Здравейте на всички!Искам да подаря бинокъл на жената,тя много ги харесва но аз идея си нямам какво да избера и какво точно да гледам преди да го купя.Знам само,че не трябва да е много голям..все пак ще се ползва за излети и ще се носи от жена.За цена..някъде около 250-300 лева мога да отделя.Предпочитам да не е някаква китайска измислица.Благодаря предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: ecobo   
Дата:   29-05-09 11:47

За тия пари погледни Олимпус и Никон - имат много добри предложения

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: джъмбо   
Дата:   29-05-09 11:50

имам такъв и съм доволен но не е компактен

https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/slar3434.JPG


http://i.testfreaks.co.uk/images/products/600x400/185/nikon-action-vii-10x50-cf.436153.jpg



но разбира се има и малки.... и по-тъмни


https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/thxw4028.JPG


http://www.pro-binoculars.com/images/Nikon%20Sprint.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: ararat   
Дата:   29-05-09 11:58

Nikon 12X25 Travelite


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: e.stanev   
Дата:   29-05-09 12:13

Какъвто и да е бинокъла, не избирай такъв с увеличение над 10X, главно защото ще ти трябва статив в повечето случаи.

Аз имам доста години Оли 10X50 и съм адски доволен.

Ако ви трябва нещо млтифункционално вземете модел 7X50, може и 8X35, ако теглото и обема е от значение. Става както за дневни така и за нощни наблюдения (луна, по големите мъглявини и звезди).

Много важно е от какво стъкло са призмите - Bak - 4 или BK-7. Ako не ме лъже паметта Bak-4 са по добри и съответно малко по скъпи.

П.П. Няма по голям кеф от това да погледнеш към млечния път с добър бинокъл.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: toti   
Дата:   29-05-09 12:44

А какво ще кажете за Пентакс..питам защото от тази марка копувам с отстъпка? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: kote   
Дата:   29-05-09 12:48

става
те стъклата са си на Хоя
избирай по тегло ,цвят и кеф

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: matasel   
Дата:   29-05-09 13:38

Canon (и не само те) имат малки бинокли със стабилизация на образа. Голям кеф е за работа от ръка - в момента, в който натиснеш бутона за стабилизация, образът "замръзва" и си гледаш спокойно. Има само един недостатък - не се вмества в определения от теб бюджет [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-05-09 14:06

Можеш да видиш и тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: mladenov   
Дата:   29-05-09 15:06

Най-добре я остави тя да си го избере.Знам че се губи елементът изненада,но поне ще си сигурен ,че е нещо което наистина и харесва.И в никакъв случай не и взимай такъв който се закрепва на пушка и като гледаш през него се вижда едно кръстче...никога не знаеш кога и как ще го използва.[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: joro35   
Дата:   29-05-09 19:08

И аз давам глас за Олимпус 10х50, може би най-доброто предложение. А и в момента е на промоция в Синтезиса.
http://test.photosynthesis.bg/offer/450202030001.html



https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/mill4698.JPG


http://prikachi.com/files/871777z.jpg




P.S. не си взимай варио. А и за Олимпуса ти трябват защитни очила... образа е много остър [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-05-09 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: chicken   
Дата:   29-05-09 19:13

Не, не я оставяй да да го избере. Все пак се предполага че няма да гледа бинокъла и да му се радва а ще гледа птез него. зарежи и всички глупости за вид на призмите и кво ли още не, защото наи-малкото в повечето магазини няма да могат да ти кажат кой какъв е. Всъщност, есента обикаляхме с брат ми да му избираме бинокъл. Той тръгна със сериозна теоретична подготовка, която много бързо изхвърлихме в кофата за боклук. Избора (в София) се сведе до един Цайс втора употреба, по-дърт и от мен сигурно, и Никон. Всичко останало (начело с Пентакс и Олимпус) отпадна още с вдигането до очите. Особенно от Оли съм адски разочарован.
Та като позяпаш през няколко, видиш колко изкривяват образа по краищата, все не могат да докарат фокус, пълна липса на контраст и аберират във всички възможни цветове, много бързо ще разбереш кое да купиш. А, и гледай да няма черно по краищата, това май зависеше от призмите?
А горе предложения 12х25 наистина е тъмен. Все пак при малки лещи и по-малко увеличение



Публикацията е редактирана (29-05-09 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: batdin   
Дата:   29-05-09 19:17

Аз имам малък 10Х25 Олимпус.Става за през деня,но за нощно издиша естествено.
Като го купувах,бяха на един щанд заедно с един Пентакс.Изглеждаха еднакво, а бяха на различни цени. Очаквах да са еднакви, но не. Директното сравнение беше в полза на Олимпус, Пентакса беше доста по-зле. По-тъмен,по-мъглив. Имай го предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: chicken   
Дата:   29-05-09 19:23

Абе хора, като го навирате тоя Олимпус направихте ли си труда да видите нещо друго. Това чудо криви адски много, като се движа дори свят ми се завива. А по всички контрасни зони лилавото и зеленото се карат кое да е по-ярко и повече.
А съм дъгогодишен фен на Олимпус....



Публикацията е редактирана (29-05-09 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: joro35   
Дата:   29-05-09 19:28

chicken, явно от друго ти се вие свят. Сума народ познавам с този Олимпус и то хора на които им трябва за работа- орнитолози са. Те ми го препоръчаха навремето и не съжалявам, че го купих. А повярвай ми прегледах доста други и не говоря наизус.[smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: MarinY   
Дата:   29-05-09 19:39

Един съвет и от мен. Не взимай от тези с постоянен фокус (всичко е на фокус). Трудно се настройва за хора и с минимални диопрови различия. Бинокъл със зум - само от най-високата категория. При при средната и ниска - винаги нещо не е както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: E.Stanev   
Дата:   29-05-09 20:14

Гледам сериозни разбирачи са се навъдили в темата. както винаги получаваш това за което си си платил. Ако искаш безкомпромисно качество, взимай Fujinon и пляскай с ръце, но цените на добрите модели са доста коварни. За Олито няма спор, че има аберации и изкривявания по краищата на полето, но все пак нека не забравяме - 65 градуса видим ъгъл, цена около 200 лева - ами какво повече искате. Един читав широкоъгълен окуляр струва толкова.

Ето още едно линкче към сайта за астротеника - ЦЪК

П.П. Забравих и най важното. Вземи си бинокъл с по-голямо зрително поле. За сравнение ще кажа, че в повечето случаи биноклите със параметри 7X50 са с около 45-50 градуса видим ъгъл, докато на 10X50 е 65 градуса. В момента не ми се пише как се изчислява това, но за това има бай-гугъл, а и смятам че като отидеш на място най-добре би могъл да прецениш.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: toti   
Дата:   29-05-09 22:40

Благодаря на всички,поизясниха ми се малко нещата :).Лошото е,че съм от Пловдив и тук нямаме Фотосинтезис.Разгледах сайта на Олимпус..хареса ми- 10х42EXPS I ..това от профи-серията им но там го гледам на картинка а искам да го пипна да видя как се вижда през него..да го сравня с други модели.В Пловдив в Технополис имало някакви но там като знам колко са компетентни...Гледах и в едно фото на Фуджиколор имаха модели на Практика..пишеше,че са уж немска фирма,аз съм снимал с такова апаратче и беше по-зле от Смена символ. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: batdin   
Дата:   29-05-09 22:47

Мога да ти подаря един бинокъл "Практика",ако толкова искаш.
Това не е ОНАЯ Практика от едно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: toti   
Дата:   29-05-09 22:51

batdin..благодаря за предложението,но те май за нищо не стават.Ще мина през някой магазин на Фуджи да пробвам.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за избор на бинокъл
Автор: lizaastar   
Дата:   30-05-09 08:44

за съжаление биноклите по магазините стават само за детски играчки, който е доволен от разни пентакси и олимпуси, просто не е поглеждал през истински бинокъл, в момента имам около десет различни така че може да се каже че имам известен опит. Насочи се към нещо втора ръка- русия или ГДР

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »