Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: djart   
Дата:   23-05-09 01:29

Здравейте, днес забелязвам следният проблем: прехвърлям си аз от картата снимките на пс-то, поставям картата обратно в 350Д-то, уви показва, че пак ми оставят две снимки..., на скоро я форматирах, защото почна да ми прецаква снимките на черти.., някой дори не се отваряха, след формата се оправи, а това на какво би се дължало ? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: thomas   
Дата:   23-05-09 08:10

На зле завършена работа от компютъра или на скапваща се карта. Във всеки случай, аз гледам да форматирам в апарата практически след всяко прехвърляне и от многото време, откакто правя така, не съм имал никакви проблеми с никакви карти. Все ми се струва, че под Windows след изтриването, или дори след форматиране, някак си не всичко е толкова чисто, както когато си го направи фотоапаратът сам. Но ако снимките ти излизат на черти, това вече може да означава, че картата е започнала да умира. Разбира се, може да е и card reader-ът, с който използваш, или дори кабелът му.

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: ivelinr   
Дата:   23-05-09 08:50

Точно същия модел карта ми се прецака след една фотосесия.Направо си скъсах нервите![smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-05-09 09:16

Имаше нещо за доживотна гаранция?

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: guciguci   
Дата:   23-05-09 09:27

Абсолютно след всяко сваляне на компютъра форматирам картата!!! Не знаеш какъв "боклук" може да и се лепне от компютрите...

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: thomas   
Дата:   23-05-09 09:31

@stoyan5
Да, доживотната гаранция е валидна до края на живота на картата :-)

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-05-09 09:33

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: djart   
Дата:   24-05-09 03:20

Ок, значи ще пробвам да форматирам от апарата той и компа ми си плаче за формат..
Понеже скоро я форматирах, предполагам, че от често форматиране няма да се скапе ?
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: pefoto01   
Дата:   24-05-09 08:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: baytosho   
Дата:   24-05-09 10:43

ползвам същата карта от много време,никога не съм я форматирал, никога не съм вадил от апарата, ползвам си софтуера му за сваляне на снимките и няма никакъв проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: PiToMeN   
Дата:   24-05-09 11:10

Смени четеца на карти. Почти съм убеден, че е от него, защото съм имал същите проблеми заради некачествен четец.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: CF SanDisk Ultra 2 GB
Автор: flipbeat   
Дата:   25-05-09 10:39

"Понеже скоро я форматирах, предполагам, че от често форматиране няма да се скапе"- все едно да кажеш, че ще прецакаш компютъра след рестарт. Форматирай след всяко прехвърляне.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »