Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: kms   
Дата:   20-05-09 09:38

Здравейте, нужен ми е съвет за закупуване на раница. Техниката с която разполагам е следната: Nikon D300, 70-200/2.8, 17-55/2.8, 50/1.4, SB-600, статив Benro A-650ex и евентуално ще купя 18-200 VR. Обмислям покупка на лаптоп с 12" дисплей. Освен споменатата техника трябва да може да събере и 1-2 ПАМПЕРСА /не се смейте [smilie3]/, една детска блузка с дълъг ръкав за евентуално застудяване, една бутилка малка от минерална вода. Разбира се, трябва да има място и за карти-памет, фотобанка, комплект за почистване и 2-3 филтъра.

Аз съм як човек и тежестта не ме притеснява, освен когато малката иска на конче [smile]. Тогава килограмите ми идват в малко повече, но няма как.

Щях да забрява, че трябва да има място и за нейния апарат Kodak KB12 + 1-2 филма.

Ами мисля, че това е всичко.

Ще се радвам на Вашите съвети и препоръки. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: kms   
Дата:   20-05-09 09:40

КАТА - http://www.kata-bags.com/product.asp?p_Id=275&Version=Photo


Tamrac - http://www.tamrac.com/welcome.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: ecobo   
Дата:   20-05-09 09:45

Lowepro Computrekker Plus AW [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: varushev   
Дата:   20-05-09 09:50

на ecobo варианта [smilie24]
може да погледнеш и lowepro fastpack 350, само че там няма специално място за статив, но ако е в калъф може да импровизираш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: kms   
Дата:   20-05-09 09:51

Да възможно е и Lowepro Computrekker Plus AW. Сега я разгледах, но ми се стори че има един голям джоб за обективи и тяло, а няма малки джобове за дреболийки.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: varushev   
Дата:   20-05-09 09:56

да, fastpack го има този джоб отгоре, виж в темата на stoyan_5 от вчера за саморъчно направената съм описал какво съм събирал във fastpack 250

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: kms   
Дата:   20-05-09 10:17

varushev, благодаря за информацията. Направо се чудя как си събрал всичко това. Въпреки това, мисля ако е Lowepro да заложа на модел fastpack 350.



Публикацията е редактирана (20-05-09 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: varushev   
Дата:   20-05-09 10:28

:) с много фантазия :) но 350 определено би бил по добрият избор! успех, дано ти хареса в магазина и не съм те подвел

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: kms   
Дата:   20-05-09 10:38

Ами, аз Ви питам защото ще пазарувам на сляпо, ще купувам от e-bay. Затова ще изчакам и мнения за другите две раници и тогава ще преценя. Разбира се, че ако ги има и трите раници в някой магазин тук, ще отида да ги видя първо. Но, друго си е да питаш първо за съвет, за който благодаря. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: varushev   
Дата:   20-05-09 10:41

[smilie24] не знам от кой град си, но в павилиона и синтезиса имаха наскоро, в единия 250, в другия 350

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: novi4ok   
Дата:   20-05-09 13:03

Аз съм с fastpack 350 - няма по-практично решение от нея. Недостатък е липсата на специално гнездо за статив, но това е решим проблем. Иначе за пример мога да дам, че само с нея (без друг багаж) изкарах няколко дни в Гърция - тяло, 3 обектива (вкл. теле), всички аксесоари - памети, сенници, зарядн, почистващ комплект (в отделението за техника има място за още поне 2 обектива и светкавица), лаптоп, личен багаж - бельо, козметика, 3 блузи с дълги и къси ръкави и разни дреболии. Тежеше към десетина кила.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: kms   
Дата:   20-05-09 22:59

Айде хора, дайте мнение и за другите две раници. Иначе след написаното и от novi4ok, се събират 2 гласа за fastpack 350. Май натам клони везната [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: джъмбо   
Дата:   20-05-09 23:02

бенрото си г носи в чантата през рамо... аз така правя независимо че имам малко стативче...

иначе фаст пака става....или драй зон ама там вече е дебело

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: victorcito1978   
Дата:   21-05-09 01:41

За всеки, който е пипал КАТА това е безсмислен въпрос. Ако искаш качество ергономия и дизайн, по който момичета по света пищят - КАТА. На всичкото отгоре са ужасно удобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: kms   
Дата:   21-05-09 08:39

джъмбо, иска ми се и статива да е прикрепен към раницата. Това за мен засега е единствения недостатък на fastpack 350. От друга страна си мисля, че най-вероятно няма да го мъкна с мен по цял ден, а ще го ползвам привечер или при лоши светлинни условия.

victorcito1978, трябва да те вземат за рекламно лице на КАТА.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: varushev   
Дата:   21-05-09 09:15

ако стативът ти има калъф с презрамка може да я прекараш през двете щрак щрак щипки които са на гърба и да си виси там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: to6e   
Дата:   21-05-09 09:53

От раница тип - багаж /дрехи, храна/+фото техника съм много доволен от Lowepro Primus AW. Без проблеми събира изброеното оборудване, има и огромен преден джоб за дрехи. Има и вариант CompuPrimus AW - в предния джоб да се слага и лаптоп с калъф.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: evelinster   
Дата:   21-05-09 10:12

Пресметна ли внимателно какво ще ти струва раницата от ebay ? Когато купувах мойта lowepro най-тънката цена + доставката беше 30-ина лева под цената на вносителя IDS ... Като сложиш 2 седмици чакане и евентуално ходене до митницата на Веслец цените се изравняват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   21-05-09 10:17

статив закрепен към раницата от личен опит съм установил че не е удобно....
ако е отстрани дърпа на една страна... ако е на лицето на раницата пречи да се отваря раницата... за това си го нося на калъф....

колкото до ката... по-горзен и натруфен дизайн не съм виждал за чанта... а доста марки съм изръшкал

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: varushev   
Дата:   21-05-09 10:27

имай предвид, че необлагаемият минимум е мисля 50 евро, оттам нататък до 150 евро не се дължи ддс, но задължително се подава митническа декларация (около 20тина лева + изгубен час - час и половина), после на куриера 10тина лева за цесията и ако наистина разликата е била 30тина лева - ето ти ги! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: ivodam   
Дата:   21-05-09 10:46

varushev: Това къде го пише, че от 50 до 150 евро не се дължи ДДС, че ми стана интересно?

ПП.: Ако се купува от немския Ибей и доставката идва от страна от ЕС не се дължи нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: El_Fuego   
Дата:   21-05-09 10:52

Стига глупости в това ДДС и необлагаем минимум. Да не би само от САЩ да може да се пазарува по интернет.

Моят Tamrac Expedition 7 заедно с транспорта ми се върза на 60% от цената, която му искат във Фотопавилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: varushev   
Дата:   21-05-09 11:01

ivodam: По новата митническа наредба, която е в сила от тази година мисля, няколко пъти вече ходя на митницата на летището и до 150 евро просто се попълва декларация и си го взимаш, докато преди беше по-малък лимит (до 22 евро), но се минаваше без декларация..нещо такова

http://mitnici.eu/?action=n&id=824


говорим за внос от сащ естествено, ЕС друга тема



Публикацията е редактирана (21-05-09 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: kms   
Дата:   21-05-09 11:36

Пазарувам от Англия доста често. Купил съм принтер за 1300 паунда и дойде до входната врата на офиса. Не се ходи до никакви митници и не се разправяш с никакви документи. Цените са доста по ниски от тукашните дори и след като си приспадна ДДС-то.
Например, Tamrac Expedition 6 от Англия е 89+19,99=108,99 х курс 2.22 = 242 лв. Във павилиона е 339 с ДДС /282 без ДДС/ и я няма в наличност. Не че съм за тези 40 лв. разлика, но защо да ги плащам.

Никор 17-55/2,8 е 1390 лв. Кажете ми цена тук такава.

Има смисъл в пазаруването от е-bay. Нещата от Англия пристигат за максимум 1 седмица.



Автор: джъмбо
Дата: 21-05-09 10:17

статив закрепен към раницата от личен опит съм установил че не е удобно....
ако е отстрани дърпа на една страна... ако е на лицето на раницата пречи да се отваря раницата... за това си го нося на калъф....

колкото до ката... по-горзен и натруфен дизайн не съм виждал за чанта... а доста марки съм изръшкал



Това ще го имам в предвид, като се доверявам на опита. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за раница: Tamrac Expedition 6x или KATA R-103
Автор: varushev   
Дата:   21-05-09 11:38

аз говорех за usa

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »