Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 "Първата ми сватба- моля за коментар."- Благодаря на всички дали мнение!
Автор: boradaff   
Дата:   21-05-09 01:09

Здравейте,
Това са снимки от сватба която снимах наскоро.Правя го за първи път и ще се радвам на всякаква (градивна) критика и коментари.


Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: CanoniO   
Дата:   21-05-09 01:15

Дори и най-мекото, което мога да напиша по случая, няма да искаш да го прочетеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: steph   
Дата:   21-05-09 01:18

Направи го още стотина пъти и ще можеш да се оценяваш сам


Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: seymour_sz   
Дата:   21-05-09 01:21

Не зная, аз нищо не разбирам от такава фотография,но ми се струва, че доста от снимките ти навън са с прегоряло небе, което донякъде дразни, а и на места са отрязани крака и ръце... нека специалистите по сватбена фотография си кажат мнението, тяхното повече ще помогне :-)
Аз само като лаик да споделя впечатления...

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: matani   
Дата:   21-05-09 01:22

Сега гледай само как ще те нахранят [smilie18]

Иначе без да съм разбирач по сватбена фотография и дано не се засегнеш, но снимките са си от апарата директно за в домашния албум, дано не си взел пари за тях, че грях ти на душата ( тамън се хранят в една друга тема сега по този въпрос )

Обобщено на кратко, много са ти обикновени снимките [smilie21] Същите, като визия кадри ще ги има и тази лелка, която си снимал [shtrak]

http://photo-zona.net/images/user10614/album18887/preview/1242856440_agne3438_0088.JPG


И все пак, ако имаш желание да гониш критерии в тази насока... погледни снимките на този господин:

http://josevillaphoto.com/


после пак своите... и ще разбереш на къде е правилната посока :)



Публикацията е редактирана (21-05-09 01:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: boradaff   
Дата:   21-05-09 01:28

[smilie18] Сега за да разлая още повече кучетата ще кажа че,"ДА ВЗЕХ ПАРИ ЗА ТЕЗИ СНИМКИ!"


Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: matani   
Дата:   21-05-09 01:30

boradaff написа:

> [smilie18] Сега за да разлая още повече кучетата ще кажа че,"ДА
> ВЗЕХ ПАРИ ЗА ТЕЗИ СНИМКИ!"
>

[smilie10] [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: darksorrow   
Дата:   21-05-09 01:31

едвала.

само не се хвали с това.

тъжно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: boradaff   
Дата:   21-05-09 01:36

matani ,благодаря за препоръките.М/у другото на снимките от горният линк се виждат красавици в скъпи коли и драматични интериори.Каквито в грубата наша действителност не са задължителни...За това ще се радвам ако някой Про каже нещо от рода:"Винаги ретуширай кожата" или "В такива случай не снимам взимането на булката защото итериора и екстериора..."

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: dml.hds   
Дата:   21-05-09 01:37

boradaff

брато, с претенции да мога да снимам, колко мога само аз си знам [smilie5] [smilie5] [smilie5] , няма никакъв смисъл от тея снимки!!! ако съм на мястото на тея хорица 2ра сватба ше напрая!!! ХАХАХХААА

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: niki777   
Дата:   21-05-09 01:39

Ох, дано темата е шега.

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: dimi2007   
Дата:   21-05-09 01:41

Щом са ти платили, значи са доволни...това е основното !

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: foart   
Дата:   21-05-09 01:43

[smilie10] Има десетки сайтове за сватбена фотография.......

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: victorcito1978   
Дата:   21-05-09 01:56

Не е никак зле, ако си на 14. ТО не че аз съм някъв фотограф, но ... тези снимки са трагични. Вероянто си ползваш 3-4 мегапиксела дигитална Практика?

С какво е снимано и защо така ужасно - формат, композиция фокус ...?
СЕга видях и снимките ти в сайта. ИМа доста приятни. Съвет: връщай парите на хората и се учи. Това му е цаката. Искрени пожелания за успехи!



Публикацията е редактирана (21-05-09 01:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: cristo   
Дата:   21-05-09 02:38

опитал си се да правиш композиции, каквито гледаш по разните западни сайтове, ама те просто не са за България

там ще видиш, как бъдещата съпруга на някой милионер се гримира пред огледало от 17-18 век, струващо почти колкото ролс-ройса на свекъра, а ти се опитваш да постигнеш същият ефект със снимка на момиче, бъркащо си в очите пред мъничко огледалце... не знам дали ще ме разбереш

в България снимай просто снимки за спомен на младоженците и това е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: exo99   
Дата:   21-05-09 02:51

А с какво снимаш, какъв апарат и обективи или само със сапунерката ?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: Пешо   
Дата:   21-05-09 03:02

Стига бе и са платили за това???..евалата..явно владееш джедайската сила на убеждението, че да накараш някой да плати за този резултат. Та аз дори един нормален портрет на булката и младоженеца не видях. Ако бях аз жениха, щях да ти искам обещетение, че си ми прецакал свтбвата.



Публикацията е редактирана (21-05-09 03:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: Stoychev   
Дата:   21-05-09 03:09

Не са чаааааак толкова зле. [smilie3]
Осен другите неща, които ти казаха, попрекаляваш с широкия обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-05-09 03:19

Мисля, че запомних 2 кадъра, единия от които онзи с кутийката с халките... Най-фрапантното от всичко е, че си снимал яко на широко почти всички снимки и положението е мазало... Аз още 5 години да снимам, едва ли ще се наема да снимам сватба, най-малкото не от първия път като основен фотограф, но явно има и такива ентусиасти :) Точно твоя случай с Канон Ребела и китака се разискваше в темата за сватбите, бтв... :)



Публикацията е редактирана (21-05-09 03:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: Пешо   
Дата:   21-05-09 03:19

Абе нека да прекалява, ама да го ползва като хората, а не така:


http://photo-zona.net/images/user10614/album18887/large/1242856601_mhux3030_0098.JPG




Публикацията е редактирана (21-05-09 03:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-05-09 03:20

Да, това е 2-рия... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: MarinY   
Дата:   21-05-09 04:18

Бора, може съветите да са с лош тон, но стисни зъби и си разгледай снимките още веднъж.

Първо цветовете са доста ... неестествени.

Широкия обектив не го ползвай за снимки на хора, които нямат голямо чувство за хумор или не са фотографи. Все пак те трябва да се харесат. С големите глави и къси крака, надали.

Като "основен фотограф" имаш право, а и е наложително да порежисираш "артистите". Снимайки, като обикновен гост не може да ти даде добрия ъгъл, композиция, верния момент.
Напрежението е голямо и ако нямаш предварителни идеи за мястото и "не се завираш" на места "за персонала" е много трудно.

На практика, нямаш портрети на младоженците и другите главни герои.

Не си хванал някой "вицов" момент или нещо друго запомнящо се, освен репортажни, по-скоро документални, снимки на отделните моменти на сватбата.

Съвета е много изтъркан от употреба, но това не намалява значението му - ГЛЕДАЙ снимки на утвърдени майстори. И ги анализирай - всичко по тях. И след това КОПИРАЙ. Това е началото на пътя и друг няма. Знаенето и моженето, което всички имаме по рождение, е само сученето и пълненето на пелените. Всичко друго се учи и не е срамно.

Успех и продължавай с опитите.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: boradaff   
Дата:   21-05-09 04:26

Някак не ми се искаше да се фиксираме на темата за парите...Сега трябва да се оправдавам ли какво ли?Нека кажа само,че младоженците знаеха предварително ,че съм любител и до сега не съм снимал сватби.Уговорката беше,че търся възможност да натрупам опит и пари се плащат в случай,че решат да се възползват от снимките.Защо трупам опит като основен фотограф на сватба?Защото от половин година напразно търся възможност да снимам с някой друг"Основен" фотограф.Защо са се доверили на мен-защото не намериха друг...
Не снимам със сапунерка нито с китовия.Снимките са само "ресайзнати" без друга корекция нарочно за да се видят грешките и да ме критикувате по-хубаво : )
От коментарите до тук излезе 1 нещо което не бях си видял като грешка -използването на "широкият"...


Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: MarinY   
Дата:   21-05-09 04:42

[smile] Я пак прочети и другите ми точки.

Не става дума снимките да са ти само на
фокус.

П.П. Явно очакваш по-конкретни критики, но това не може да стане за 50 снимки. Пусни две-три и тогава по-детаилно.



Публикацията е редактирана (21-05-09 04:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Първата ми сватба- моля за коментар.
Автор: boradaff   
Дата:   21-05-09 04:48

MarinY, твоят пост не го бях чел когато пишех горното.Благодаря ти за съветите!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »