Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: canon_350d   
Дата:   18-05-09 17:05

въпросът е кое е по-добре. какви са ви впечатленията от сигмата и какви от канонската светкавица. Та истинският въпрос е дали да си взема една нова сигма или втора употреба канонска 430 ех.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: mitakabus   
Дата:   18-05-09 17:14

Ми ако наистина си с 350Д , апарата ще изглежда като израстък на светкавицата!/Сигмата/ [smilie5]
..доста е голяма имам в предвид - иначе пък е по силна - не знам , прецени за какво ти трябва! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: canon_350d   
Дата:   18-05-09 17:22

с 350д съм за сега! Предвиждам смяна с 5д, но не точно сега. А светкавицата ще я използвам за външно директно снимане, но също така и за закрити пространства и понеже използвам доста отразявания в стени и други повърхности силата си е от значение, но пък това, което ме подразни е скоростта на зареждане между просветванията. Канонската е по-бърза. Това съм забелязал от характеристиките, та за това питам тия дето са ги пипали тия модели да си кажат личните позиции по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: Блясък   
Дата:   18-05-09 23:02

Имам такава Сигма. Освен че няма плавно регулиране на импулса, други минуси май няма. Ползвам я вече повече от две години, засега ми е направила само следния дребен механичен проблем: вариото на главата престана да усеща положението на ламбата, и двигателя буксуваше в крайно положение. След като я отворих от любопитство, видях как се усеща позицията на ламбата-с един плъзгач (пластинка), който опира в няколко последователно разположени метализирани сегмента, и електрониката си брои колко е изминало рамото. Явно се бяха окислили и не даваха контакт; почистих метализацията със фина шкурка (4000) и метализацията блесна. Светкавицата вече действа безотказно повече от година. За още една такава светкавица с такъв проблем знам. Но всичко друго е безукорно в нея. Аз съм доволен от инвестираните си пари.

П.П. малко изтървани буквички...



Публикацията е редактирана (18-05-09 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: canon_350d   
Дата:   19-05-09 16:29

блясък, благодаря ти за изчерпатилния отговор, а някой може ли да каже нещо за 430 ех. Плюсове, минуси!

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: asahi   
Дата:   19-05-09 16:30

Виж колко им пада цената и ще се ориентираш най-точно.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: canon_350d   
Дата:   19-05-09 16:47

ми като гледам сигмата мога да си я взема нова за 300, а канонската за тия пари мога да я намера леко употребявана. То тва е другата дилема.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: mitakabus   
Дата:   19-05-09 17:02

Бе земи си Канона - да не сменяш после! Хващал ли си ги и двете - пипни , пробвай и тогава реши! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: asahi   
Дата:   19-05-09 17:07

canon_350d, пиша ти го по-подробно:
Провери с колко се обезценява едната и другата светкавица, т.е. колко процента губи от цената като нова.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: canon_350d   
Дата:   19-05-09 18:30

ми на сигмата й пада по бързо. Но то тва не е ли и от марката, всички знаем ,че канон си е канон. Нали точно заради това сигмата е по евтина, но това не означава, че е лошо решение , а колкото до пробата утре, в другиден ще ги пробвам, но трябва да знам и какво най-често трябва да очаквам като дефекти, за това питам и вас.А проба си трябва, мда.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: Блясък   
Дата:   19-05-09 23:56

Сигмата с едни калпави батерии , в комбинация с 300Д тяло правеше някакви недооценяване на светлината и импулса и ставаха или преекспонирани или недоекспонирани снимки. На 40Д нямаше никакъв проблем, даже и с калпавите батерийки. А на 300Д-то проблема се оправи като зареждах със GP батерии. Или други сносни. Явно нещо скоростта на зареждане на светкавицата...

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: C41   
Дата:   20-05-09 00:10

Аз за светкавиците имам следното становище:
За канон, канонска.
За никон никонска.
За сони, минолтенска или hvl 56-58 ам.
За пентакс, пентаксова.
За олимпус, олимпус.
За сигма, сигма...
Компромисите водят до въпроси от сорта на:
Проблем - не става, не светва, не експонира, много светли, много тъмни, не е наред и ред други тъпни...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA Flash EF-500 ST DG или 430ех
Автор: canon_350d   
Дата:   20-05-09 10:12

благодаря ви за отговорите, вече пробвах и двете и май ще търся канонска. Мерси на всички писали по темата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »