Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нови тела от Сони...
Автор: neptun61   
Дата:   18-05-09 16:44

А 230,А 330 и А 380

http://www.dpreview.com/news/0905/09051804sonyalphas.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: neptun61   
Дата:   18-05-09 16:48

Има и 3 нови обектива и светкавица. Като гледам,обаче прес релийза-нищо ново. Същите ССД матрици,същото лайф вю,изобщо същата техника в по-малки,леки и евтини за производство тела. Обърнато е внимание на вграденият хелп,телата доста приличат на малките Олимпуси.Дори дисплеите се движат само нагоре и надолу като при А 350.
Прави впечатление,че колелцето на каманд даял-а е поствено хоризонтално като предното при Никон,а не вертикално както беше до сега и както е при Канон.
Май финансовата криза се отразява сериозно и на гиганти,като Сони. А от това губиме ние потребителите.



Публикацията е редактирана (18-05-09 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: apollo   
Дата:   18-05-09 18:18

Добре защо направиха тези тела като тамагочита... несериозен вид [smilie11]

Наистина си мисля че Панасоник и Сони правят ДСЛР-и заради "спорта" и най-добре да си гледат аудио и видеотехниката[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: CyberGene   
Дата:   18-05-09 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: neptun61   
Дата:   18-05-09 18:46

Чукча пуснал отделна тема нарочно.
Исках да акцентирам върху това,че Сони са се стремили(според мен) да поевтинят производството си,както и да поизлъскат имиджа на позастарелите си спрямо конкуренцията продукти. Това дава ефект по отношение на много потребители.
Разбира се означава,че и Сони са сериозно засегнати от кризата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-09 20:04

Сони ужасно много са афектирани от кризата верно е. Оли и Никон дори повече.

Ама какво общо има дизайна на новите им апарати? [smilie10] [smilie10]

На мен ми харесват трите има различни гумени покрития. Да отбележим, че гумените покрития струват пари и не са доминиращи в този клас. Старите им модели бяха силно пластмасови. Гумата е по-добра - още повече с качествена текстура, както май е видно от снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: neptun61   
Дата:   18-05-09 20:55

Не е ясно дали това е гума или е имитация. На Никон Д40 никой не се оплаква от разлепена гума. Защо ли? На такова апаратче гума като на скъпите му батковци не се слага. Имам усещането,че и Сони са направили нещо такова.
Това е начин да промениш имиджа на до болка познат продукт и да го представиш за нов. Едновременно поевтиняваш производството(по-малки и леки тела=по-малко материали) при това без почти никакви разходи за промени по поточните линии. От финансова гледна точка логиката е желязна,но потребителя губи.

Що се отнася до финансовите резултати на Никон-те просто не са чак толкова лоши на фона на жестоката криза:

http://www.nikon.com/about/ir/finance/quarter/index.htm




Публикацията е редактирана (18-05-09 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-09 21:01

и какво губим??? че не ни тежи в чантата???

Това е любителски апарат А200 беше най-тежкия. Никона Д60 и Д40 точно за това ме кефеха че са доста по-леки. Сони са се научили явно примера е доста явно от къде са го взели.

Както и Д5000 си е малка имитацийка и той. Ама развитие е това.

Не знам защо трябва да се мрънка преди да си разбрал нещо със сигурност.

При Сони и минолта гумите за разлика от никон не се разлепват. НА А100 имаше малко проблеми ама лесно поправими.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: iordanov   
Дата:   18-05-09 21:03

Да не са ги купили Мишлен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: FMJ   
Дата:   18-05-09 21:06

Ха ха губи [smilie8]че като идват на по ниска цена от какво губи потребителя?Сигурен съм че и другите в бранша ще направят същото не че това е нещо ново пускането на козметично променени модели.пример белия Пентакс

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: neptun61   
Дата:   18-05-09 21:07

Губиме от липсата на сериозна конкуренция. Канон и Никон се излъгаха покрай Е 620 на Олимпус и дадоха на потребителя в този клас наистина много. Сони,обаче не дава нищо.Матриците са същите,лайф вю-то и то,че и дисплеите нямат по-голяма свобода на въртене. Това ще остави високи цените на Канон 500Д и Никон Д 5000. Ето как губят потребителите. А и следващият път ще се пръкне Никон Д 4000.[smilie23] Без сериозна конкуренция това се получава.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: джъмбо   
Дата:   18-05-09 21:08

от пластмаса гумата не се разлепва
ама странно и на моя никон не му се разлепят... пък доста модели съм имал

Отговори на това съобщение
 Re: Нови тела от Сони...
Автор: neptun61   
Дата:   18-05-09 21:11

Не е така Джъмбо. Виждал съм Д 50 с разлепена гума. Но там беше гума. А на Д 40 е някаква имитация. То между другото и на Д 90 и Д 5000 гумите не са точно като на стрите модели и на тези от по-високият клас. Та си мисля,че и от тях няма да има оплаквания.

Като стана дума за поевтиняване на производството ето нещо от сайта на самите Сони:

Пестенето на ценни ресурси не означава задължително компромиси с качеството. Много от външните компоненти на корпуса на нашите Sony DSLR фотоапарати са произведени от висококачествен поликарбонат, извлечен от отпадъците от производството на компактдискове на Sony Music Manufacturing. Това е доказателство, че красивите изображения не вредят задължително на природата.

http://www.sony.bg/hub/dslr/block/2/subblock/1




Публикацията е редактирана (18-05-09 21:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »