Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Корекция на текст върху снимка
Автор: goltak   
Дата:   18-05-09 18:11

Здравейте, интересува ме дали е възможно след като на дадена снимка бъде въведен текст /чрез Фотошоп или друга подобна програма/ и тази снимка се запамети с този текст, и ако искам след това да коригирам този текст /примерно имам правописна грешка/, може ли да се извърши само корекцията, защото на мен ми дава да въведа текст направо върху готовия материал, а не да поправя и допълня стария текст.

Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Корекция на текст върху снимка
Автор: autosvet   
Дата:   18-05-09 18:12

Ако е здаписано като снимка - *.jpg няма как да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Корекция на текст върху снимка
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-05-09 18:14

След като текстът е обърнат в растерна графика, не можеш да правиш такива корекции, каквито искаш.
Или трябва да си прерисуваш буквата, или да изтриеш текста с Clone stamp-a или както искаш и да въведеш текста наново.

Отговори на това съобщение
 Re: Корекция на текст върху снимка
Автор: asahi   
Дата:   18-05-09 18:15

Възможно е ако използваш текстов слой (layer) и запаметяваш снимката в PSD.

Ако се налага честа смяна на текста е по-удобно това да не се случва във фотошоп, а в странираща програма, напр. Adobe InDesign.
Ако ще се сменят много текстове е удобно да се използва плъгин за променлива информация - XmPie или цяла програма - PrintShopMail. CorelDRAW също поддържа функцията PrintMerge.

Отговори на това съобщение
 Re: Корекция на текст върху снимка
Автор: PolarBear   
Дата:   18-05-09 18:19

Ако правиш нещо свързано с текст, който може да се наложи да се промени, трябва да съхраниш файла с отделните текстови слоеве - във фотошопски формат. Но файлът става ГОЛЯМ и отива много памет. По-добре си съхрани ненадписано изображение наред с надписаното. И после си надписвай колкото ти е нужно...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Корекция на текст върху снимка
Автор: alsash   
Дата:   18-05-09 19:25

например воден знак....от АЛАМИ...

Отговори на това съобщение
 Re: Корекция на текст върху снимка
Автор: goltak   
Дата:   18-05-09 23:59

Благодаря на всички за отговорите, надписите ми трябват за направа на слайдшоу и досега разучавах една програма Proshow Gold, при която като се вкара снимката/графичния файл/ и върху него се нанесе текст, той се запазва от самата програма в неин си формат, но може да се редактира след това и вмъква в различни шоута, което мен ме устройва напълно. Така, че имам решение засега.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »