Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 за съвет - фотостудио
Автор: sloras   
Дата:   18-05-09 08:49

Моля, за съвет! Искам да спретна някакво домашно фотостудио, но не съм наясно какво точно ми трябва и откаде мога да го купя. Не е нужно да е съвършено професионално...да мога да снимам портрети, голо тяло.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: thomas   
Дата:   18-05-09 09:02

Ами простичко е - хубаво е да имаш едно четири-пет метра високо помещение, хубаво е да е поне стотина квадрата, желателно е и повече. После трябва да си вземеш едно Sinar-че с дигитален гръб, осветления за няколко десетки хиляди долара, грамадни фонове и система, с която лесно да ги сменяш, след това ти остава само да убедиш моделите, че си заслужава да се събличат точно пред теб! :-)

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: photostoykov   
Дата:   18-05-09 09:05

http://dynaphos.com/product.php?c=1&sc=0&id=550


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: alsash   
Дата:   18-05-09 09:10

http://www.studiolight-bg.com/

за тебе по-добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: hash   
Дата:   18-05-09 09:22

прочети малко, може да ти се поизясни.

http://photo-cult.com/articles/StudioLight/p1.php


купи си после някоя книга за студийна фотография с примерни снимки и схемите за осветлението при тях. може и по торентите да намериш. така ще добиеш представа какво ти трябва за снимките, които ти искаш да правиш.

накрая вече преминаваш към пазаруване.

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: pc_genius   
Дата:   18-05-09 09:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: ejko   
Дата:   18-05-09 10:06

За какви клиенти говорите? Човекът иска да си купи осветление за "домашно студио" и в това няма нищо лошо.
Значи никакви "четири-пет метра високо помещение" не ти трябва, но все пак към 3.5м ако има и ще е добре. Ако ли у вас е по ниско...- няма страшно- по тегаво ще е, но нали това му е хубавото да имаш хоби- да те кара да мислиш, да се забавляваш и да те поддържа в тонус.
Разбира се, хубаво е да разбираш нещо от осветление, преди да го купиш и може би най-доброто е да се запишеш на някое курсче за да видиш с какво се работи в студиото и да знаеш от кое можеш да се лишиш, защото кофтито на домашното студио е, че винаги парите недостигат:)))
Другото е да намериш някой съветник, който да дойде с теб в магазина и да накупите чарколята според бюджета ти. След като имаш осветлението и с книжки, със схеми и с проби бързо ще достигнеш нивото от курса, а още по бързо ще го надминеш след това. Кофтито на този вариант е че може да разбереш, че някой от нещата, който си взел не ти вършат най-добрата работа за твоя вид снимане. Така рискуваш да трябва да сменяш по скоро разни неща.
Общо взето имай предвид, че тук сме за забавление и заради увлечението си по изкуството фотография и не позволявай тези, който приемат фотография само като начин да припечелиш някой лев да те обезкуражат!
Така че това с рибата не съм съгласен- по скоро е обратното домашното осветление за някой хора е просто въдицата без която никой запален риболовец не може...

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: asahi   
Дата:   18-05-09 10:21

Колегите къде на майтап, къде сериозно ти подсказват, че размерът на помещението е много важен за възможностите на студиото, а оттам и за крайния резултат.

С осветлението е по-ленсо. Погледни в базара за нещо употребявано.

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: thomas   
Дата:   18-05-09 10:26

Не усещате ли някакво противоречие? "Не е нужно да е съвършено професионално...да мога да снимам портрети, голо тяло"... Хайде, за портретите мога да се съглася, че ще станат в домашно студио. Ама това с голото тяло... ми се струва, че си заслужава всичките неща, които описах. Освен ако, разбира се, целта не е да се привличат моделите към спалнята, като студиото се ползва само за претекст :-)

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: Пешо   
Дата:   18-05-09 10:43

Ами за голото тяло...и в 20 кв метра помещение с таван 2.80 сатава...ам е тегаво

Всичките ми снимки от последната 1 година са снимани в проста стая от апартамент в панелка от, която е изринато всичко освен фона и светкавиците... Не гледай профила.. ходи на сайта или блога

www.nafocus.net

paddg.blogspot.com

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: vladod   
Дата:   18-05-09 10:50

Едно фотостудио, ако не улеснява пътя към спалнята, за нищо не става! Да не би да искате да ме убедите, че хиляди фотографи снимат голо тяло за изложби [smilie18] Слагай какво да е осветление и се прави на интересен и снимащ старателно, до получаване на необходимия резултат! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: Пешо   
Дата:   18-05-09 10:58

Е за какво всичкия разход ако не поебнеш някой модел...даже за да не ти закъсняват сутринта за снимки още от вечерта при тебе.

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: borovinka   
Дата:   18-05-09 11:21

Тук публикувах една кратка статия на тема "Домашното фотостудио". Скоро ще я актуализирам, тъй като имаме нови модели компактни светкавици. Ако на някой му е интересно, моля, нека хвърли едно око. Който има нужда от съдействие или желае да научи повече - нека се свърже с мен.


Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: mondragon   
Дата:   19-05-09 11:18

---



Публикацията е редактирана (19-05-09 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: dau   
Дата:   19-05-09 11:24

mondragon трябва да успееш да хванеш тънката Ирония просто...

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: mondragon   
Дата:   19-05-09 12:05

Дау аз иронията много добре я усещам, но някои хора приемат всичко за истина, абе да се оправят, мене вече ми мина...

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: Пешо   
Дата:   19-05-09 12:28

Ами mondragon то е ясно, че е супер иронично изказването. Иначе как щях да снимам по няколко пъти с един и същ модел. Явно се отнасям добре с тях и идват да снимаме отново.

Но да се върнем на темата по принцип колкото по голямо помещението толкова по-добре. Мечтата ми е да си имам едно хале индустриално и различни снимачни зони и вузможност за строене на декор...ама нъцки затоеа, снимай с каквото имаш кудето имаш и се опитвай да извадиш максимума от ситуацията. Повечето ми снимки кактп се вижда са американски план, защото с кропката и 50мм обектиж за да хвана модела в цял ръст трябва да го залепя за фона. С по шорок не ми се снима стидийно защото преспектижат си казжа много силно думат при тези разстояния.Е не че не съм снимал и с 10-20мм, но това е по скоро исключение. Та така. Съобразяваш се с характетистиките на помещението, взимаш 2-3 деликасита или от новите светкажици на динафос и снимаш на воля. Ако пък имаш място един комплект моноблокове с истински байонет и пей сърце.

Отговори на това съобщение
 Re: за съвет - фотостудио
Автор: mondragon   
Дата:   19-05-09 15:27

Добре Пешо разбрах те![beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »