Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: rapt0r   
Дата:   17-05-09 22:56

Привет,
бихте ли помогнали да синхронизирам тази светкавица и Канон 50Д ( да я паля със вградената) ,че нещо ми е мътна тази история ,къде да ида в менюто на апарата,какви настройки да задам на светкавицата!
Благодаря Ви [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: rapt0r   
Дата:   17-05-09 23:09

Благодаря ,Добромир![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   17-05-09 23:11

Няма такава опция!

Най-евтиното решение.
Купуваш от онези светодиоди, дето палят светкавицата. В Динафос са около 15 лева.

По-скъпо решение е с кабели. PC кабел или хот-шу кабеляк.

Има опция с евтина радио синхронизация (каквато временно ползвам), но не ти я препоръчвам, защото е паянтова, пали когато си иска (но И когато аз и кажа). Предимства малко - недостатъци много. За малко пари - толкова.

И най-доброто решение - покет уизърди, попъри и други сходни устройства на сходни пари.

Кажи буджетно как се ориентираш, за по-подробна информация. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: navy   
Дата:   17-05-09 23:11

Ти не беше ли с никон, или се разочарова [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: Пешо   
Дата:   17-05-09 23:13

Албирео ти е казал опциите какви са.

Аз освен да злорадствам, че съм с никон и такива проблеми са ни спестени, друго нама какво да добавя.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: rapt0r   
Дата:   17-05-09 23:20

Мерси,Влади,ами де да знам какви пари да отделя,нещо дето си струва ,може и повече да дам !

navy,да бях с д300 и въобще не съм разочарован от него,напратив...ама минах на Канон заради по евтините телеобективи ,просто ми се снима Уаилдлайф :)))![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: rapt0r   
Дата:   17-05-09 23:22

Пешо ,да и аз се заблудих ,че може понеже преди с Д300-то палих СБ 800 :)))[smilie18],злорадсвайте ,така е по забавно ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   17-05-09 23:37

Само уточни - какво точно ще снимаш?
За wildlife ли ти трябва? При какви условия? На каква дистанция средно ще си от светкавицата?

Като цяло - най-добрият вариант е покет уизърд, но забравяш автоматично за ТТЛ-а. То в много случаи няма смисъл и да го ползваш де, но това е друга тема. А понякога трябва. Особено ако дебнеш някакъв орел и няма как да отидеш до светкавицата и да промениш настройките. [smile]
В този случай - радио попър ще свърши работата. Там имаш ТТЛ, но ще ти трябва и допълнителна светкавица, която да закачиш на самия апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: rapt0r   
Дата:   17-05-09 23:43

Ами светкавицата едва ли ще я ползвам много за Уаилдлайф-а,по скоро да си пуцам портрети с 85-цата ,ама все си мисля да взема и един бетърбиймър да и сложа,ако взема та се пробвам и в дивото да я приложа :)))))) ,я кажете ST-E2 добро ли е,като решение и какви минуси и плюсове има![beer]
http://www.bhphotovideo.com/images/largeimages/164264.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: GenaDP   
Дата:   18-05-09 01:19

Като цяло - най-добрият вариант е покет уизърд, но забравяш автоматично за ТТЛ-а.

Аман от малоумщини. Преди някой да почне да ръси мозък по дадена тема, що не вземе да се пообразова в съответната област?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: milky_boy   
Дата:   18-05-09 01:20

Утре пътува към теб по Еконт [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   18-05-09 01:27

Да, новите Покети имат Е-ТТЛ. Преди няколко седмици се появиха на пазара. Просто бях забравил. Както и да е.

Ето тук има разни варианти:
http://dynaphos.com/products.php?c=11&sc=53




Публикацията е редактирана (18-05-09 02:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: limper   
Дата:   18-05-09 11:08

китайските са шит, ако искаш такива - в ибей вървят по 10 долара, тук са по 90-100лв

покетите са опция, но нензам защо , като пробвах палеха 3/5, някой път дори 2/5

с елинхром съм сега, нямам проблем, единствения минус , може би е , че батерията е зареждаща се, но издържа 7-8 часа непрекъснато снимане, а и отделно се минава стенд бай ако не се използва повече от 5 мин

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 580 EX 2 синхронизация(помощ)
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-09 11:13

Така е с ефтините неща ...


Винаги излизат по скъпо [smilie3]


Няма лошо ,опита е безценен .


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »