Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Модни снимки
Автор: ErotilA   
Дата:   15-05-09 17:22

Сядам днес в едно фризьорско студио да си чакам да ми резнат косата и ...!
Поразгледах разни списания от последните няколко месеца на този век и ...!

Немога да разбера, за манекенките до преди две години пищяха за тази анорексия и че големите внеличия вече започнали да не наемат такива модели.

Всички списания с модели, които ама така се извъртяли аха и да си съберат раменете пред тялото, погледите им едни такива все едно от Трилър на Майкъл Джексън. Все едно за ден са минали през Чернобилския район.
Такава ли е тенденцията прегърбени, уплашени, безлични, посукани , къде отиде красотата на жените.

В знак на протест спирам да си купувам дамски превръзки! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: GenaDP   
Дата:   15-05-09 17:23

Смяташ да замениш превръзките със стари вестници? Мъдро.

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: ErotilA   
Дата:   15-05-09 17:42

Предполагам като ги снимат със скъпите обективи и те имат големи изкривявания, иначе що им е на моделите да се пребастунват така!
Бременна съм бе!

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: asahi   
Дата:   15-05-09 17:45

Изпедерасти се човечеството...

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: never_there   
Дата:   15-05-09 17:49

не разбрах препрадката за женски продукти, но в отговор на повдигнатите въпроси..
модните модели не са това, което би определил/а като "хубаво момиче" на улицата. за тях нормите са много по-различни и по-скоро се търси "интересно," отколкото конвенсионално красиво. Фотогеничността, мисля че няма нужда дори да се споменава в този форум, също е огромен фактор. Много красиви момичета не изглеждат и нямат "присъствие" пред камерата и обратното. Модните модели имат така търсеното присъствие.

за теглото: това че дрехiте като продукт се показват по-добре на изключително слаби тела е неоспорим факт, оттам идва и търсенето на слаби момичета. Гънките и извивските на едно красиво закръглено женско тяло умаловажават линиите и дизайна на една рокля. Добър моден модел е слаb моден модел.


Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: fisk   
Дата:   16-05-09 12:33

never_there, не съм съгласен с почти нищо изнесено от вас, като се позовавам предимно на "голи" наблюдения от така наречена висша мода, уж с най-високи критерии.

Колкото до фотогеничността, в една тема, отпреди няколко месеца, се заключи, че това е мит, ако зад обектива е застанал български фотограф [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: tantris   
Дата:   16-05-09 12:52

В подкрепа на never_there - виждали ли сте какво представляват ескизите на модните дизайнери?

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: marchello   
Дата:   16-05-09 12:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: landstar   
Дата:   16-05-09 13:28

невърдер е прав, но еротила да разбере, че всичко е бизнес! дизайнерите са ясни - дай им нещо отвратително да изтряскат, та да е по-артъ от другите. Сега обаче е надделяло лобито на производителите на платове - по-шишкав модел = пари прим, повечко плат отива.
В тая криза... Пък и точилките са на свършване - с тоя макдоналдс...

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: niro   
Дата:   16-05-09 13:53

Те всички пищяха с/у анорексичните модели, но пак си вземаха такива тайно, за да прекарат останалите... И понеже го правеха всичките, нещата си останаха същите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: tantris   
Дата:   16-05-09 19:14


http://i280.photobucket.com/albums/kk194/tantris72/DSC_8409.jpg


Я пуснете малко материял да живне темата. Изобщо в последно време е настанала една скука във форума. Стрес от кризата?


Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: Onakava   
Дата:   16-05-09 22:40

Принципно има амбиции за закръгляне на моделите от страна на дизайнерските къщи, ама на практика не се усеща особено...То това модата е необятно нещо, няма просто решение. По едно време почнаха да се правят контроли по ревютата, да се говори за уеднаквяване на размерите между производителите, за стандартни размери и т.н, ама ако погледнеш реално стандартните размери в Северна Европа примерно нямат нищо общо със страндартните размери в Латинска Америка, примерно, кройките са други, колекциите са различни. Моделът на дрехи не е нужно да привлича погледа, напротив, играе ролята на закачалка. За привличане на погледа си има рекламно лице, което пък не е задължително да е с перфектно тяло. Разбира се за всеки бранш изискванията за различни, ако продаваш шампоани или спирали, имаш други цели и съответно други изисквания към моделите и така. Трябва да се съобразяваш и с публиката, към която си се насочил, в зависимост от нея си избираш стайлинга и моделите. Абе въобще, от хиляда работи зависи. Желанието го има, ама е трудно за осъществяване на практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-09 04:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: tantris   
Дата:   17-05-09 07:32


http://i280.photobucket.com/albums/kk194/tantris72/IMG_7461_1copie.jpg




http://i280.photobucket.com/albums/kk194/tantris72/DSC_8320.jpg



[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: ErotilA   
Дата:   17-05-09 11:50

Не се научих как се прави това със линковете иснимките в този форум но ето малко снимки от Рома фешън:

http://www.fotolinia.com/roma-fashion-моден-спектакъл


Но като цяло мисълта ми беше повече към позирането намоделите и наложеното в последно време преизкривяване на структората на тялото. Да оставим дрехите и манекенките, защо неестествените стойки и прегърбените позирания се тачат толкова много. Щото при мене само за повдигната брадичка и вкаран таз се говори и фотографчето мнооо лош с моделите които се прегърбват. Това с тези стойки го оприличавам на ДЖУКЕНЕТО пред мобилния тел....

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: nacho1   
Дата:   17-05-09 13:09

tantris, та какво речи за екзифите ? Какви са ... иначе понякога е по-добре да гледаш отколкото да говориш - това, че се сети за нагледност е [smilie24]
Моят модел пък не е аноксоричен, тук малко е замислен, но това е от големите покрай нея [smilie18] ... дизайнерите де [smilie18]

http://img242.imageshack.us/img242/4422/1expo1new.jpg



и за да не съм изцяло в спам по темата ... принципа "това ми харесва, прекрасно е - това НЕ" е велик лично за мен, понеже снимам и гледам за удоволствие. Сега въпросът "Защо .. ?" по-скоро е работен, а днес е неделя .. ден за почивка [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: vaskoni   
Дата:   17-05-09 13:18

[smile] ооо сладуранката Ивайла

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: never_there   
Дата:   17-05-09 17:09

ErotilA, otgovoryt otnovo e zashtoto tezi pozi pokazvat po-dobre drehite, davat im jivot i syzdavat dinamika. S techenie na vremeto sa se nalojili kato standart.

a i ako vsichkite modni pozi pokazvaha momiche v stoika "miiirno,..i se usmihvai v camerata" [smile] ...vsichkite bihme se obesili na kalancheto na fotoaparatite si. [shtrak]



http://farm4.static.flickr.com/3369/3539086256_82a948c80a_o.jpg




http://farm4.static.flickr.com/3095/2923585290_f344160744_o.jpg





Публикацията е редактирана (17-05-09 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: borissov   
Дата:   17-05-09 21:47

Олеле майко...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: Пешо   
Дата:   17-05-09 21:56

И аз като борисов...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: tnt   
Дата:   17-05-09 21:59

[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: ErotilA   
Дата:   17-05-09 23:23

Зор работа да се получи тук необходимата информация, но явно корифеите в тази насока си пазят есенцията за пред платена публика.
[ezik]
Мина почти една година докато спра да забравям да си махам капачето на обектива. Всички снимки все тънми ставаха около 100%.
Едва след този лъч от визуална иформация и полъха на топлина в задната част между мен и раницата , разбрах че то било много просто.
Те моделите си били както трябва нооо фотографите и техните магически умения в обработването на снимките превръщали моделите в горепопитаните пози щото не си били плащали, за назидание на моделчетата / както повечето се произнасят за моделите/ които тепърва близвали от сладката слава на сенниците на фотографите.

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: never_there   
Дата:   18-05-09 00:48

haha, Peshou i borrisof,
nevermind, zabravih che takta i civilizovanoto povedenie v BG e otjivelica. sys zdrave [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: Пешо   
Дата:   18-05-09 02:20

Кажи бе never_there.... Виждам, че много си си повярвала, пък още по-добре, че си излъгала и другите да ти вярват..по сладко от това няма.

Снимките ти, които си показала като примери имат толкова общо с модната фотография, колкото Великденскя заек с международното положение.

Аз съм прост портретист от мода не разбирам, само знам, че е индустрия за мнооого пари и като ти се каже да снимаш го правиш както го искат клиентите или арт директорите им или който и да е било там, от който зависи. Та за позите тях питай. Аз само натискам копчето, когато ми се отдаде възможност за това.

ПС; Аз модна фотография с разни текстури дето да правят модела болен от някаква екзотична кожна болест не съм виждал......Ам знам ли. Аз не разбирам много....



Публикацията е редактирана (18-05-09 02:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Модни снимки
Автор: never_there   
Дата:   18-05-09 02:58

dalech sym ot ideiata da vlizam v dialog s chovek, koito kazva che ne razbira i v syshtoto vreme izkazva stanovishte? passive-aggressive e nai-skuchnata poza na virtualnoto prostranstvo. [smilie8]

syjalih 10 pyti che se obadih.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »