Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: gorskio   
Дата:   14-05-09 16:51

Здравейте, днес ме полазиха данъчни (гладни), и като нямаше за какво да се хванат ми търсят документ за занаятчииска регистрация. Имам фото в малък град до София от 95- та година, регистриран съм по ДДС,някой знае ли къде трябва да се регистрирам (платя).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: dd5   
Дата:   14-05-09 16:54

Е кво ги интересува данъчните твоето свидетелсво ?
Нали си плащаш данъците ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: J0R0   
Дата:   14-05-09 16:55

Единствено ако снимаш за документи ти трябва подобна регистрация, доколкото помня.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: dd5   
Дата:   14-05-09 17:02

Е аз снимам и за документи от 2000-та година-караха ме да ставам член на тн камара ама не ставам[smilie25]
И никой не ми е правил проблем до сега [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: asahi   
Дата:   14-05-09 17:08

Горския, ако искаш да защитиш интересите си и наистина да промениш нещо пиши в следния стил:

На 07.05.09 в гр. Угърчин служителите на ТД НАП гр. Угърчин направих апроверка в обекта "Фото Щрак" на фирма ЕТ Щрак-мрак. Според тях трябва да имам документ за занаятчийска регистрация. Съставиха ми предписание или акт за административно нарушение. Позоваха се (не се позоваха) на закон ЗХХХХ. Прави ли са и какво да направя?

Ако "данъчните" са допуснали грешка то тя не трябва да се потулва. Нека се знаят имената и постъпките на тези служители на държавата, а оттам и на народа. Докато ги покриваш ще продължават да се чудят за какво да се хванат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: ecobo   
Дата:   14-05-09 17:10

И за документи да снимаш, и за НАСА да снимаш, щом си регистриран по търговския закон, не ти трябвя никакво свиделство.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: gorskio   
Дата:   14-05-09 17:16

Бяха две женици и полицай, не си казаха имената, били представители на кметството, влязоха във всички магазини по улицата и на всички намериха кусури и на всички дадоха предписания, моето беше устно предупреждение и следващия път направо глоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: gorskio   
Дата:   14-05-09 17:17

Нямам против да се регистрирам, всичко ми е легално но не знам къде, и данъчните не знаеха - някъде по София било [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: snooper   
Дата:   14-05-09 17:23

Ммм, провери за да си сигурен, но съм близко до убеден в спомените си, че ако си регистриран по ДДС - нямаш нужда от въпросния смешен документ, който е такова недоразумение...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: gorskio   
Дата:   14-05-09 17:24

някаква шарена хартиика прилежно ламинирана и закачена на видно място[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: asahi   
Дата:   14-05-09 17:27

Горския, или са те подценили нещо, или във вашия край некомпетентността и страха от властта са взели връх над здравия разум.

Когато практикуваш някакъв бизнес трябва да си наясно постоянно с нормативната уредба, на която стъпваш. Иначе всеки сульо ще те рекетира от името на държавата или филанкишията.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: gorskio   
Дата:   14-05-09 17:31

аз от опит знам че със катаджия и данъчни не се спори, прекалено скъпа излиза правдата след дълги обикаляния по съдилища и адвокатски хонорари

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: asahi   
Дата:   14-05-09 17:41

А как ще си оправим държавата, Горския? На теб не ти се занимава, аз нямам време, Пешо не го интересува. Швейцарците, например, не мислят така и резултатът е налице.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: snooper   
Дата:   14-05-09 17:43

Горския, с това ти мислене не очаквай прогрес. Вземи поне научи нормативната уредба, от която зависиш.

Утре ще дойде някой катаджия да ми каже, че ми е превишена експозицията - аз какво, да не споря с него ли!? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: gorskio   
Дата:   14-05-09 18:06

Мисленето си ми е наред, първо ти пишат глобата - пащаш я ипосле се оплакваш

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: GenaDP   
Дата:   14-05-09 19:24

Пиши в гуглето "занаятчийска камара" и ще разбереш где. Ако си регистриран по ДДС - не ти трябва. Ако си на патентен данък - трябва да си го изкараш туй тескере.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: krasi02   
Дата:   14-05-09 19:44

Ако дойдат пак кажи им че кетапа ти е при Мургина. да си го търсят от нея гадовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: arakiss   
Дата:   14-05-09 19:46

просто няма никакъв начин да са хем представители на кметството, хем на данъчните !!!!!

легитимираха ли се ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: waleri   
Дата:   14-05-09 19:59

>>> Швейцарците, например, не мислят така и резултатът е налице.

Разликата е, че в Швейцария освен, че има закон той се и спазва. В БГ как да тръгна да си търся правата, като съм *убеден* че:
а) Делото ще се точи с години, ако не с десетилетия
б) И да го спечеля, това не значи, че ще взема обезщетение и/или, че ще има наказние.
в) Надали ще го спечеля изобщо...

Пресен пример - Максим Ставийски. Мислиш ли, че в Швейцария ще сгази някого пиян и ще го пуснат да си ходи?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   14-05-09 20:45

gorskio: Не съм запознат с нещата, но съм сигурен че такова нещо "устно предписание" няма.(можеби са чакали някой лев)
До колкото знам този документ за занаятчийска регистрация е "по-леката" форма на упражняване на търговска дейност и следователно щом си регистриран по ДДС не би трябвало да ти трябва. Но за да си сигурен отиди дай едни 30-50лв. на един адвокат той да ти го каже това, след това си принтирай закона и като се върнат им го дай и ги накарай да четат на глас, че дано го запомнят.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: b0bb0   
Дата:   14-05-09 21:22

Закон за занаятите


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: KalinNA   
Дата:   14-05-09 21:27

http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/20012.html

"Закон за занаятите"


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: ppopow   
Дата:   14-05-09 23:12

Мисля,че ти трябва консултация с адвокат.Аз съм занаятчия с документ,но като автосервиз.Тези са търсили пари или са отчитали дейност.Ако си плащаш,като фирма,да си гледат работата,но наистина може да прочетеш мнението на b0bb0 ,ще ти е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: Pulsar   
Дата:   15-05-09 03:13

Горски,

Сега отиваш при тея хубостници и им казваш да си заврат устното предупреждение някъде на топло. Никой абсолютно не може да те задължи да си член на Занаятчийската камара, да не говорим, че преди години общата сума идваше към 6-700лв за да станеш ВИП при тях, сега кой знае колко е станала вече?!?!?!

Даже си спомням, че преди да се захвана с тая работа ми искаха не знам си колко печатни публикации и още не знам кви си простотии шото при тях всеки не можело да стане член ?!?!?! А като съм си вземел тапията и ако съм си платил още кусурнайсе стотин лева, щял съм да бъда вписан в Европейската Система на Занаятчийските камари ?!?!?!?! И тогава щяло да стане чудо и аз да съм Топ-Мега-Вип-По-По-Най титулован Фотограф-Художник на всичките Вселени... И цял Пловдив щял да ми се кланя като минавам по Главната... Имах чувството, че присъствувам на семинар на Харе Кришна, честно казано.

Това си е чиста пирамида, ама... и на тях скоро ще им скоча на главите... още малко... не остана вече...

Гена/

Тва все едно слушам 5 годишно дете... Тея хубостници от "камарата" бяха налазили всички фризьори и гримьори в Пловдив да ги цоцат за пари щото видите ли нямали тапия за занятчии... А те, милите завършили по 100 образования и минали хиляди конкурси и дипломи с награди... А, сега ми обясни за кво точно става дума, а?
Дали ДИПЛОМАТА МИ (фризьор или гримьор, шивач и тн) от учебното заведение, в което съм завършил, сертифицирано от Министерство на Културата е по-добре обоснована от на тези селяци организацийката и псевдо тапиите ???

Писна ми от такива келеши на мен...
То мани това, ами и никаква работа не върши тая псевдо организация, АБСОЛЮТНО НИКАКВА!!! Аз досега нито съм ги чул, нито съм ги видял тези хубостници да се покажат някъде с поне минимална полезна обществена дейност. Знаят само да лапат кинти, то поне да имаше основание...
Некакви си 300 килограмови шуринайки, баджанаци, братовчеди и лелчета стоят в "офиса" им на центъра в Пловдив и точат лиги за стотинките на работещите в тая сфера. Ама как само съм им вдигнал мерника на всичките...

Мога само да ги поздравя с това:

http://www.youtube.com/watch?v=EBLjLV8AGIA


[smilie19] [smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (15-05-09 03:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за занаятчииско свидетелство
Автор: dindrein   
Дата:   15-05-09 09:16

Ами какво става когато нямаш "майсторско свидеелснво" и получаваш доходи от микро сток или сток? Значи ли, че след като не си "майстор" , значи не си в състояние да извършваш такава дейност и съответно не дължиш данъци за приходите от нея? Защото досега не съм срещала изискване във фото-банките за някакви такива свидетелства, хората ги интересува дали можеш да предложиш, нещо което да е продаваемо по техния критерий.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »