Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: photosynthesis   
Дата:   12-05-09 14:57

Трябваше да приключим този конкурс още в неделя. ОБАЧЕ - след като усетихме, че лятото е вече близо, поумувахме малко и решихме, че не можем точно сега, когато морските емоции излизат отново на дневен ред, да сложим края на конкурса.

Освен това, за да бъде удължаването в тон с очакваното безгрижно веселие през следващите месеци, помолихме Мара и Амелид да ни предложат своето усещане за море -
и останахме приятно изненадани - вижте резултата ТУК .

Харесва ни това, че морето може да бъде не само вълни и пясък, но и фургон на пътя с щайга риба, утринна мъгла, дървените столове на хоремага, солени устни, сабото от лятото на 10-годишните, старата смокиня в двора, просто една усмивка, лудория, един танц... Или нещо друго... Че може и да е в нас самите...

Усещате ли вече и вие лятото, откривате ли вече малките и големите неща, които за вас самите носят в себе си морето?

Всички, които вече са изпратили своите снимки, могат да изпратят още (до 5 бр.), а онези от вас, които все още не са го сторили, могат да ни изпратят до 10 свои усещания в образи, за да посрещнем през октомври тъгата по отминаващото лято с една голяма и различна изложба.

Успех!

Ето отново и условията:http://www.photosynthesis.bg/?page=6



Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс
Автор: Ния   
Дата:   13-05-09 19:03

Изведнъж се усетихте, че иде лято, пък и едно лирично обяснение....:)))Помня на "Противоположности 4-5 пъти променяхте срока... Октомври ще се усетите, че вече е есен:)))



Публикацията е редактирана (13-05-09 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: a_stoianow   
Дата:   14-05-09 06:09

Все ще се намери някой недоволен [smilie23]

За идеята [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: seymour_sz   
Дата:   14-05-09 07:38

С оглед темата на конкурса - наистина е странно конкурс за летни емоции да приключва в началото на лятото! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: Ния   
Дата:   14-05-09 08:14

Пръсти нагоре, пръсти надолу... и къде прочете, че конкурса е за летни емоции? И знаеш ли кога беше обявен конкурса? Морето е море през цялата година, независимо, че лятото е по-интересно...Правилата веднъж обявени, трябва да се спазват и да са еднакви за всички. По правило Фотосинтезис си ги променя по няколко пъти. Аз този път не участвам, но имам опит. Сега тези, които са им се вързали на първата обява, трябва да имат същите възможности, като тези дето сега четат... да ходят и да снимат специално за конкурса и да дадат 10 нови снимки, защото Фотосинтезис е попитал Мара и Амелид:) Нищо против двете, или да обявят нов конкурс както ти казваш за летни емоции на морето. Подразни ме това, че никога за нищо правилата не са това, което е обявено първия път и при това със срокове, и не само за някакви си фото конкурси...

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: rorus   
Дата:   14-05-09 09:18

Разни хора - разни идеали!

1. Хората като мен, които са отделили време за снимане (пътували са до морето) и са предали резултатите навреме - се чувстват кофти.

2. Хората които не са предали снимки - се чувстват добре - те имат още 6 месеца.

3. Фотосинтезис - най-вероятно са удължили срока, защото не са набрали достатъчно участници и предпочитат да променят условията за да направят по-качествена изложба по-късно. В дългосрочен план това обаче е по-вече зле отколкото добре. Хората обичат правилата да се спазват. Загубеното доверие много трудно се печели обратно.

Един съвет от мен:
Фотоконкурсите от локално ниво - имат по-голям успех ако са с по-къси срокове.
(справка фото-списанията - UK - напр. http://www.dcmag.co.uk). И наградите ще бъдат по-малки разбира се. И може да има годишна изложба и годишен комплексен победител. Дългите срокове (съчетани със скромни награди) обезсърчават фотографите.

И между другото лятото е най-лошото време за снимане на нашето море според мен. Става дума рабира се за различно снимане от това на типа "лятна картичка".

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: popov   
Дата:   14-05-09 09:32

Не са единствените, които променят срока, т.е. условието на конкурса. Това е некоректно спрямо най-сериозните участници - тези, които вече са предали творбите си. Добър-лош, това е конкурса, това са обявените правила. Направете втори, който приключва след 6 месеца, този не го пипайте!

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс
Автор: staroto   
Дата:   14-05-09 09:34

Абсолютно съм съгласен с rorus[smilie24]
Абсолютно съм съгласен с Ния[smilie24]

Още когато се обяви конкурса имаше въпросителни от гледна точка времето, но тогава на повечето очудени се отговори, че не времето, а "усещането" е водещото за конкурса. Сега изведнъж времето се оказва определящо[smilie23]

Всъщност кои са Амелид и Мара след като конкурса се организира от Фотосинтезис които са фирма с авторитет? С какво Амелид и Мара (нищо лично, дори не ги познавам, освен задочно) заслужават внимание в случая, а всички участници остават анонимни?!

Съжалявам, но точно такава промяна е в ущърб на сериозните участници, за сметка на хора работещи за Фотосинтезис. [smilie10]



Публикацията е редактирана (14-05-09 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: Noam   
Дата:   14-05-09 09:59

Някъде пишеше, че главния герои трябва да е морето, а сега "Харесва ни това, че морето може да бъде не само вълни и пясък, но и фургон на пътя с щайга риба, утринна мъгла, дървените столове на хоремага, солени устни, сабото от лятото на 10-годишните, старата смокиня в двора, просто една усмивка,
лудория, един танц... Или нещо друго... Че може и да е в нас самите..."

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: kiromn   
Дата:   14-05-09 10:26

Този конкурс една година ще стане, защо просто не направите нов? Летни емоций, ала-бала [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс
Автор: Ния   
Дата:   14-05-09 10:26

Noam, пишеше...ама сега портрет на момиче с прекрасни сини очи в които влюбения младеж вижда морето е баш по темата!:) Фантазия трябва!:) Стана ми весело:)))



Публикацията е редактирана (14-05-09 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: krist   
Дата:   14-05-09 11:23

За мен това решение също е странно.. Първо срокът на конкурса и без това беше доста дълъг и създава достатъчно силно очакване у участниците до степен дори да им писне да чакат (особено при положение, че темата им близка). И сега: удължаване с още няколко месеца, което лично мен ме отегчава и ме кара да се чувствам яко фрустриран - не, че очаквам да спечеля - едва ли, но просто заради тръпката от самия конкурс, обявяването на резултатите и т.н. Не съм съгласен, че морето е по-интересно през лятото на всяка цена - според мен е дори обратното... Мисля, че ако имаше някакво удължаване на конкурса, то трябваше да е няколко дни, до седмица максимално, за да може последните желаещи да се натуткат и да си предадат творбите, но няколко месеца - както написа някой по-горе - по-добре да се направи друг конкурс за летни емоции и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: Rumcho   
Дата:   14-05-09 11:30

Друг конкурс означава нов награден фонд обаче. Колкото до показаните снимки, по-голямата част от тях отговарят на тема "Усещане за лято", но чак пък за море.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: chukov   
Дата:   14-05-09 11:38

Аз навреме се оттеглих от конкурса "Кой ще успее да си купи апарат в уговорения срок" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: chukov   
Дата:   14-05-09 11:38

Организиран от Фотосинтезис

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: Ния   
Дата:   14-05-09 11:46

Rumcho: точно казано! Вярно, че нещата не трябва да се възприеман буквално, но все пак... Дали пък да не участвам... ще снимам децата как си ближат сладоледа под смокината, ама в София, в Горна баня на вилата, имаме и пясъчник:) Всъщност повече няма да се връщам в темата, исках просто да им се каже публично тук, че прекалиха...

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: PolarBear   
Дата:   14-05-09 12:19

Промяна на правила в хода на обявен конкурс не може да се допуска и не бива да се толерира.

Не участвам в този конкурс и не съм лично заинтересован.

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: мара   
Дата:   14-05-09 14:56

такам...тук съм в едно особено положение да се обяснявам за неща, дет и на мен не са ми ясни.[smilie5]
по отношение на сроковете И условията съм напълно съгласна с всички изказали се- в крачка не бива да се променят.
а причината да бъда спрягана кат някъв критерий, вероятно иде оттам, че доста гръмко бях изказала отр. отношение към общия "гробищарски" вид на оформлението [smilie18]...сигур съм била убедителна[beer]
а, и да е ясно-"не щеме ний богатства, не щеме ний пари" не щеме и фототахника[beer] и въобще няма да участваме в разпределението на благата[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: Ang3l   
Дата:   14-05-09 20:46

Абсолютно съм съгласен с НИЯ.[smilie24] Нека Фотосинтезис прекратят конкурса и като искат да направят нов - за лятото и т.т. Това е супер некоректно, неетично и несериозно отношение към участниците в конкурса. А пък и щеше да е по добре ако имаше и летен конкурс.

P.S. Ами МАРА като те слушат изкажи сега за нов конкурс. То бая изказване ще е било щом да променят конкурса, а не ""гробищарски" вид на оформлението".

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: algaivel   
Дата:   14-05-09 20:56

маре, ама как те изчеткаха, а? Ти ги критикуваш те те пускат като реклама[smilie3]
Ей така се затварят устата на инакомислещите.
По темата - факт е, че още в началото ме ядоса дългия срок за този конкурс, както и да е две седмици преди крайния срок си седнах на д-то и пратих снимки - ей така за спорта, да се пробвам.
До сега смятах, че Фотосинтезис са сериозни и държат на думата си. (Виновни са мама и тате, като са ме учили, че едно от най -важните качества на хората е да държат на думата си)
Чаках селекцията на журито - демек да видя къде се намирам на пътя ...
Но не би.... вместо селекция - удължаване на срока с нам си колко месеца...
Е благодаря, вече не ме интересува, не желая да участвам, защото вие сте поредните в живота ми дето не държите на думата си. И аз вече не Ви уважавам и ми е все едно ще Ви бъде ли или не.
Сигурно всички пратили снимки до момента Ви пращат на разни места на ум, ама не им стиска да го кажат на глас.
На мен ми писна и повече не участвам.
За мен Фотосинтезис е перосна нон грата ... вече.
Ай със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс
Автор: vmk   
Дата:   14-05-09 21:44

И аз като algaivel, с тази разлика, че ми е за втори път, ама трети няма да има! Същото като предишния им конкурс "Противоположности", сменят срока, ама тайно, само на тяхния сайт и никакво инфо за предишни публикации,после пак променят, ама вземат, че пуснат инфо и тук, във ФФ и после пак и пак, проблеми със залата, не зависело от тях... ами сега от кого зависи? И къде е първата обява да видят хората кога го обявихте, каква беше темата и какво стана.
На Мара ще и кажа, че това за разпределението на благата беше тъпо:) И ние дето участваме си имаме ценности над паричните!



Публикацията е редактирана (14-05-09 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: nikel   
Дата:   14-05-09 23:28

А морето Черно ли трябва да бъде само или може и някое по-екзотично и южно?

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: sun   
Дата:   15-05-09 01:04

Е какво толкова - нека всички участници да си запишат че са участвали, че иначе след края на конкурса може да се чудят за какво ги награждават - за първия учебен ден в първи клас ли?, за конкурса усещане за море ли?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: Insight   
Дата:   15-05-09 02:16

Не губете кураж,
в следващия тираж
играйте системата "Мираж"!!!


.... ама верно улължават конкурс с 5 (пет) български месеца... те първите кандидат-фотографии, ще се преквалифицират в раздел "Ретро" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Удължаване на срока на фотоконкурс "Усещане за море"
Автор: Георги   
Дата:   15-05-09 08:24

морето е най-красиво есента и зимата

летните снимки от морето са скучни и еднообразни

с нищо кой знае какво няма да се подобри резултата, ако ще да се удължи срока и с другото лято в него

също не участвам и нямам личен интерес

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »