Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 светкавица за Никон Д60
Автор: markopolo   
Дата:   13-05-09 14:16

Моля за малко помощ. трябва ми светкавица за Никон Д60. Става дума за снимки на сцена, непрофесионални, пък защо не и по купони, сватби... Phoenix DZBIS-112iTTL върши ли работа? Трябва ли непременно да е никон или може друга марка?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: autosvet   
Дата:   13-05-09 14:23

Става що да не става има някакъв ТТЛ. Ако можеш да снимаш на ръчни и за сцена ще става. Иначе ако сериозно ще снимаш - СБ900/800 но те струват и тежат колкото апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: mixmike   
Дата:   13-05-09 14:24

дефинирай първо "Трябва ли непременно"...
За каквито и да е снимки - става и ръчна за 10лв от базара

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: markopolo   
Дата:   13-05-09 14:29

Ами каква е разликата примерно между Phoenix, Сигма и никонската СБ 600? И какжо би ме накарало да заложа на никонската?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: mixmike   
Дата:   13-05-09 14:32

Надеждност, функции, по-бързо зареждане, по-правилен импулс, по сигурен TTL с конкретното тяло и обектив...
Мисля че можеш и да я управляваш, безжично когато не е на тялото (за SB600 не съм сигурен - Никонци да кажат)

...това последното може и да не става заради ниския клас тяло, което имаш[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: Пешо   
Дата:   13-05-09 14:41

Който не иска да плаща 2 пъти за светкавица си купува още първия път никонска. Защо ми е дълго да обеснявам,а и ме мързи. Ако искаш слушай ако не стигни сам до този извод за сметка на допълнителни средства, нерви, и прецакани снимки...



Публикацията е редактирана (13-05-09 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-09 14:43

Като Пешо ...

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: jivkojj   
Дата:   13-05-09 14:44

SB600 [smilie24]

Но Д60 не може да я управлява безжично.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   13-05-09 14:46

Има една поговорка, която гласи:

"Човек се учи сам от грещките си", а англичаните са добавили и следното: ",а умния човек се учи и от грешките на околните"

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: ilcoin   
Дата:   13-05-09 14:50

Зависи какъв резултат очакваш и доколо си амбициран да разбираш и работиш с апарата си. Аз съм снимал с турбо-сапунер (Канон Г5) в зала със светкавица без мерене на ръчен режим. Трябваха ми 10-ина кадъра за да усетя опипум каква е светлината и после на ръчно - имах над 90% успеваемост. Хубавото е, че светлинните условия бяха слабо променящи се (тържество на едни дечица). При променящи се светлинни условия е мъка голяма. Има едни таблици отзад и по тях се гледа исо-то, разстоянието и блендата. Ако е "автоматична" обаче, няма да ги има и ако не работи коректо меренето става голяма лотария.

На твое място бих си купил СБ-400, или евентуално СБ-600. От тия другите квото и да фанеш е все тая. Нямам идея как ще работят с апарата - предполагам не особенно добре. В краен случай на ръчен режим ще стане работата.

Ако няма да е никон или сигма, тествай внимателно преди да купиш.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-05-09 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: GenaDP   
Дата:   13-05-09 14:57

На твое място бих си купил СБ-400, или евентуално СБ-600. От тия другите квото и да фанеш е все тая. Нямам идея как ще работят с апарата - предполагам не особенно добре.

Естествено, тук всички са безкрайно компетентни, и големи специалисти... на предположенията.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: ilcoin   
Дата:   13-05-09 15:06

GenaDP давай г-н Разбирачев, четеме с интерес. Поне се опитвам да давам аргументиран и горе-долу смислен отговор, което за нивото на останалите профита и профани не е малко като се замисля.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: GenaDP   
Дата:   13-05-09 15:11

Аз аргументирано из твоите писания нищо не виждам, може би ще се наложа да търся лупа?...

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: ilcoin   
Дата:   13-05-09 15:21

Мисля че споделих собствен опит и казах че "нямам идея как ще работят" и казах какво преполагам.

Всъщност, ще обясниш ли на човека или ще се заяжаш с мене?

Мисля че това е място за споделяне и обмен на мнения. Ще прочета това което напишеш с интерес, за да се науча.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: geopal   
Дата:   13-05-09 19:05

аз имам Д60 и сб-800. Може да работи без да е на апарата в су-4 режим, защото д60 няма командер/ сб-600 мисля не го може/, какво да кажа, доволен съм , струва си парите, и аз снимам за удоволствие, по тържества в детската градина и събирания, никакви грижи... Ако искаш наистина да имаш светкавица, събери пари ... теглото като свикнеш не е проблем, поне за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: rewer   
Дата:   14-05-09 10:15

Имам D60 и SB600 идеална комбинация за начинаещ,след време като минеш по нагоре си взимаш SB900 и край .Моята я взех втора ръка за 300 лева работи перфектно и си заслужава всяка стотинка дори и нова да си я купиш няма да съжаляваш. [shtrak]



Публикацията е редактирана (14-05-09 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: plamendoc   
Дата:   14-05-09 12:57

Ако мислис да разширяваш системата с повече светкавици-сб800/900 или сменяш тялото с такова което командва светкавици ,ако мислис да седи светкавицата само на тялото /с всички грозни последици от това / взимай сб-600

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: jivkojj   
Дата:   14-05-09 13:01

Аз бих казал обратното. И без това не му се дават пари, по-добре сега СБ600, а после ако иска да има 2-ра - да си вземе управляваща или ако смени тялото пак ще може да си я управлява от него.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за Никон Д60
Автор: plamendoc   
Дата:   14-05-09 15:15

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »